Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej
GMINA ŚWIDNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00373421
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00373421/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-19 12:06
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4b165b03-7c9d-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8842365226
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00373421 z dnia 2024-06-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWIDNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718389
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bartosza Głowackiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gmina.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaswidnica.logintrade.net/zapytania_email,146302,3d8b450317588bb61af92127296839da.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b165b03-7c9d-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00373421
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00006180/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00478852
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.24.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 9944341,71 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 9764512,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej
w Lutomi Dolnej”. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót na 4 budynkach Szkoły Podstawowej, z zastrzeżeniem pkt 5.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wykonanie odwiertów dolnego źródła ciepła wraz siecią przesyłową,
2) rozbiórkę nawierzchni parkingu z kostki betonowej,
3) odtworzenie nawierzchni parkingu wraz z podbudową po wykonaniu dolnego źródła ciepła,
4) czyszczenie oraz impregnacja cokołów budynków z ewentualnym uzupełnieniem ubytków,
5) czyszczenie istniejących tynków zewnętrznych wraz z uzupełnieniem,
6) malowanie tynków zewnętrznych farbami elewacyjnymi,
7) wykonanie docieplenia stropodachów styropapą z pokryciem papą termozgrzewalną,
8) wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
9) docieplenie ścian zewnętrznych styropianem
10) wykonanie tynku mineralnego wraz z malowaniem farbami fasadowymi,
11) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
12) wymianę parapetów lub czyszczenie i impregnacja,
13) wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej,
14) wykonanie robót ogólnobudowlanych remontowych,
15) wykonanie sufitu podwieszanego z G-K,
16) wykonanie nowej posadzki betonowej wraz z izolacją, wykonanie podłogi sportowej wraz z montażem wykładziny sportowej,
17) demontaż i montaż nowej armatury sanitarnej w toaletach,
18) demontaż i montaż nowych wykładzin,
19) skucie istniejących płytek ceramicznych i ułożenie nowych płytek ściennych i podłogowych,
20) wymiana instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami,
21) likwidacja kotłowni olejowej,
22) montaż węzła cieplnego z pompami ciepła gruntowymi oraz powietrznymi,
23) montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
24) wymiana oświetlenia na energooszczędne,
25) montaż instalacji fotowoltaicznej,
26) malowanie ścian wewnętrznych pomieszczeń,
27) wykonanie pochylni dla osób z niepełnosprawnościami,
28) czyszczenie i malowanie balustrad stalowych.
3. Zamawiający wymaga, aby główne prace związane z wymianą centralnego ogrzewania były wykonywane
w okresie przerwy wakacyjnej lub ferii zimowych. Ponadto Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia realizowany był poza godzinami lekcyjnymi lub w sposób niezakłócający prowadzenia lekcji, pod warunkiem ustalenia takiego sposobu prowadzenia prac z Dyrektorem Szkoły Podstawowej. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie prawo do wymagania od Wykonawcy realizacji robót na tzw. „dwie zmiany” lub w weekendy.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja budowlana stanowiąca Załącznik nr 8 do SWZ, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ, Errata stanowiąca Załącznik nr 10 do SWZ. Przedmiar robót stanowiący Załącznik nr 11 do SWZ jest dokumentem pomocniczym do sporządzenia i wyceny oferty i nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia.
5. Zamawiający informuje, iż instalacja fotowoltaiczna przewidziana do montażu na budynku nr 3 nie jest objęta przedmiotowym postępowaniem. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku nr 4 (sala gimnastyczna).
6. Zamawiający informuje, iż w związku z tym, iż gwarancja jakości jest jednym z kryteriów oceny ofert oraz z uwagi na pojawiające się w dokumentacji budowlanej stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ zróżnicowane wymogi dotyczące gwarancji urządzeń, sprzętów, wyposażenia przewidzianych do zamontowania w ramach przedmiotu zamówienia, zastosowanie mają następujące wymagania:
1) urządzenia, sprzęty, wyposażenie montowane w ramach przedmiotu zamówienia, dla których okresy gwarancji producentów będą krótsze niż zaoferowana gwarancja lub, dla których w dokumentacji budowlanej wskazano wymagany okres gwarancji krótszy niż gwarancja zaoferowana przez Wykonawcę, muszą zostać objęte gwarancją Wykonawcy zaoferowaną dla całego przedmiotu zamówienia;
2) urządzenia, sprzęty, wyposażenie montowane w ramach przedmiotu zamówienia, dla których w dokumentacji budowlanej określono minimalne okresy gwarancji, muszą posiadać minimalne gwarancje jak określone w dokumentacji budowlanej. Warunek określony w zdaniu pierwszym dotyczy urządzeń, sprzętów, wyposażenia, dla których minimalny okres gwarancji określony w dokumentacji budowlanej jest dłuższy niż gwarancja, którą zaoferuje Wykonawca. Za stwierdzone wady Wykonawca będzie odpowiadał wyłącznie w okresie zaoferowanej gwarancji.
3) niezależnie od zaoferowanej gwarancji Wykonawca będzie musiał przekazać najpóźniej do dnia odbioru końcowego karty gwarancyjne wszystkich zamontowanych urządzeń, sprzętów, wyposażenia.
7. Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej od szkód oraz następstw nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników i osób trzecich, a powstałe z tytułu prowadzenia działalności i posiadanego mienia w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym także ruchem maszyn i pojazdów mechanicznych niepodlegających obowiązkowej rejestracji na Sumę Gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000,00 zł (słownie: jedne milion złotych). Niniejsze ubezpieczenie będzie obowiązywało przez 21 (dwadzieścia jeden) miesięcy od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy, z jednoczesnym obowiązkiem jego przedłużenia, jeżeli termin zakończenia robót ulegnie zmianie. Zamawiający wymaga, aby ubezpieczonymi były wszystkie podmioty (Podwykonawcy i dalsi Podwykonawcy) związane z wykonaniem i realizacją Umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
9. Zamawiający w okresie realizacji zamówienia wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy
(Dz. U. 2020 poz. 1320 z późn. zm.) pracowników wykonujących prace budowlano-montażowe i instalacyjne, z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji.
10. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt 17 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
11. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w pkt 17 czynności w trakcie realizacji zamówienia:
1) oświadczenie pracowników zatrudnionych przez Wykonawcę lub podwykonawcę zawierające informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika oraz podpis pracownika składającego oświadczenie,
2) oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego oraz do zgłoszenia ich do właściwego oddziału ZUS. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, daty zawarcia umów, rodzaju umowy o pracę, zakres obowiązków i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;
3) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać przekazana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę, zakres obowiązków i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania.
12. Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt 17 czynności zamawiający przewiduje karę umowną w wysokości 2.000 zł za każdą niezatrudnioną osobę. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt 17 czynności.
13. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45442100-8 - Roboty malarskie
45442110-1 - Malowanie budynków
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45223810-7 - Konstrukcje gotowe
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6963915,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16886272,84 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9717000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDRATEC spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662135620
7.3.3) Ulica: ul. Por. Anatola Radziwonika 12
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-166
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
HYDRATEC Jakub Łozowicki:
− docieplenie ścian zewnętrznych styropianem,
− wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
− montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
− montaż węzła cieplnego z pompami ciepła gruntowymi oraz powietrznymi,
− montaż instalacji fotowoltaicznej,
− wymiana instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9717000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-09-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-06-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |