Wykonanie robót budowlano-konserwatorskich Bramy Lwowskiej Starej w Zamościu

MIASTO ZAMOŚĆ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00373603
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00373603/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-19 12:44
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f58c3412-11df-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
9222697472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty renowacyjneRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty kamieniarskieRoboty murarskie i muroweUsługi analizy

Wykonawcy

1 przyznane

MGKON KONSERWACJA ZABYTKÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
299 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00373603 z dnia 2024-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlano-konserwatorskich Bramy Lwowskiej Starej w Zamościu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ZAMOŚĆ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek Wielki 13

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 677 23 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zamosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f58c3412-11df-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlano-konserwatorskich Bramy Lwowskiej Starej w Zamościu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f58c3412-11df-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00373603

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00011515/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Zamość, Brama Lwowska Stara (koniec XVIw.): prace budowlano- konserwatorskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00323268

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM-ZP.272.18.2024.MSZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 279519,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-konserwatorskich Bramy Lwowskiej Starej w Zamościu (dalej „Inwestycja”).
2. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Zamość, Brama Lwowska Stara (XVI w.): prace budowlano-konserwatorskie” – zgodnie z promesą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego znak DOZ-WD.6530.487.2024.ZM z dnia 08.04.2024r., planowanego do dofinansowania w ramach programu „Ochrona zabytków”; oraz w ramach zadania inwestycyjnego w budżecie Miasta Zamość o nazwie „Zamość, Brama Lwowska Stara (koniec XVI w.): prace budowlano-konserwatorskie”.
3. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie III etapu robót budowlano-konserwatorskich Bramy Lwowskiej Starej w Zamościu, tj.:
1) Przeprowadzenie badań architektonicznych i georadarowych z zastosowaniem fotogrametrii lub skanera przestrzennego
a) badania architektoniczne i georadarowe, należy przeprowadzić wewnątrz bramy na podstawie m.in. pomiaru cegły, układu wątków murowych, próbek zapraw. W zależności od uzyskanych wstępnych rezultatów badań wskazujących na konieczność ich pogłębienia, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia inwentaryzacji architektoniczno-konserwatorskiej z zastosowaniem fotogrametrii lub skanera przestrzennego.
b) Zamawiający wymaga wykonania badań architektonicznych o których mowa w lit. a, przez osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje uprawnienia i doświadczenie wynikające z odpowiednich przepisów prawa (kwalifikacje określone w art. 37d ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami(tekst jedn. Dz. U. z 2022 poz. 840 z późn. zm.).
Wytyczne i wymagania do badań architektonicznych zostały opisane w Załączniku nr 8 do SWZ – Projekt umowy – § 2 ust. 3.
2) Wnętrze Starej Bramy Lwowskiej
a) roboty przygotowawcze – ustawienie rusztowań wewnętrznych, pomostowych,
b) wykonanie robót budowlano-konserwatorskich wątku ceglanego: sklepienia z przęsłami, ściany i otwory (okienka) strzelnicze.
4. Zamawiający wymaga wykonania wszystkich robót budowlanych w ramach zamówienia, opisanych w projekcie architektoniczno-budowlanym, projekcie technicznym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej „STWiOR”), zgodnie z „Programem prac konserwatorskich Bramy Lwowskiej Starej w Zamościu”, stanowiącymi załącznik do SWZ.
5. Dodatkowo, przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) wykonanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót i wykonania oznakowania terenu budowy, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu drogowego,
2) udzielenie gwarancji na całość przedmiotu zamówienia, świadczenie serwisu gwarancyjnego oraz zapewnienie serwisu technicznego i bieżącej konserwacji,
3) naprawę zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania robót,
4) przygotowanie dokumentacji powykonawczej oraz inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (4 egz,),
5) pokrycie kosztów związanych z:
a) urządzeniem terenu budowy,
b) wykonaniem czasowej organizacji ruchu i oznakowaniem terenu budowy,
c) wykonaniem i zabezpieczeniem osnowy geodezyjnej przed zniszczeniem i jej naprawy w przypadku uszkodzenia,
d) dokonania odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
e) usunięciem ewentualnych niewypałów, niewybuchów i amunicji odkrytych w trakcie robót,
f) naprawą zniszczeń i uszkodzeń powstałych na skutek prowadzonych robót, np. naprawą uszkodzeń obiektów istniejących i zagospodarowania terenu oraz usunięciem ewentualnych wyrządzonych szkód,
g) odtworzeniem dróg i terenów zielonych,
h) uporządkowaniem terenu budowy (przywrócenie terenu prowadzonych robót do stanu pierwotnego, łącznie z wykonaniem prac porządkowych, wywozem odpadów, śmieci na wysypisko z poniesieniem opłat za ich składowanie i utylizację),
i) wykonaniem wszelkich innych czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.
6. Na przedmiot zamówienia składa się zakres opisany w pkt 1 – 5 oraz wszystkie prace i czynności niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia.
7. Szczegółowy opis i zakres robót do wykonania, zawarty jest w dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących odpowiednio załączniki do SWZ:
- Załącznik nr 9 – Projekt architektoniczno-budowlany
- Załącznik nr 10 – Projekt techniczny
- Załącznik nr 11 – STWiOR
- Załącznik nr 12 – Program prac konserwatorskich
- Załącznik nr 13 – Przedmiar robot,
- Załącznik nr 14 – Decyzje administracyjne,
które stanowią jej integralną część oraz w Polskich Normach lub aprobatach technicznych, warunkach technicznych wykonania i odbioru robót, a także w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
8. Zamawiający informuje, że dokumenty wymienione w pkt 7 oraz umowa i SWZ, wzajemnie się uzupełniają. W przypadku ujawnienia rozbieżności, nieuwzględnienia, czy pominięcia w umowie, czy SWZ jakiegokolwiek obowiązku Wykonawcy wynikającego z dokumentacji projektowej wymienionej w pkt 7 lub odwrotnie, pierwszeństwo będzie nadawać się znaczeniu stwierdzenia istnienie obowiązku, pomijać się będzie zaś znaczenie zmierzające do zwolnienia Wykonawcy z realizacji obowiązku.
9. Zamawiający informuje, że występujące w dokumentacji projektowej: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów – Zamawiający zaleca, aby traktować takie wskazania, jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej. Zmiany te mają być korzystne dla Zamawiającego, np. obniżą koszty eksploatacji i konserwacji, poprawią parametry techniczne, będą stanowić aktualizację rozwiązań ze względu na postęp technologiczny oraz zmiany obowiązujących przepisów. Zastosowane materiały równoważne muszą odpowiadać cechom technicznym i jakościowym materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji technicznej, oraz posiadać stosowne dopuszczenia, certyfikaty i aprobaty techniczne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane w dokumentacji technicznej, zobowiązany jest wykazać, że zastosowane materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego – art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Podane w dokumentacji projektowej nazwy, typy urządzeń i wyposażenia nie są ostatecznie obowiązujące pod warunkiem, że Wykonawca zaproponuje, a Inspektor nadzoru i Projektant zatwierdzi materiały, urządzenia i wyposażenie nie gorsze niż przewiduje standard wyznaczony w tej dokumentacji.
10. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz.1465 z późn. zm.), które określają w szczególności:
1) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia,
2) sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób,
3) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań.
Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, aby w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca lub podwykonawca zatrudnił na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące czynności w zakresie robót w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Szczegółowe regulacje dotyczące zatrudnia osób, wykonujących czynności określone w niniejszym punkcie zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
11. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12. Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej w miejscu realizacji robót. Odbycie wizji lokalnej nie jest obligatoryjne, w związku z tym jeżeli oferta zostanie złożona bez odbycia wizji lokalnej Zamawiający nie odrzuci tej oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych.
13. Lokalizacja obiektu budowlanego: województwo: Lubelskie, miasto: Zamość, ul. Łukasińskiego, jednostka ewidencyjna 066401_1 Zamość, obręb 00001 Zamość.
14. Warunki płatności: warunki płatności zostały szczegółowo opisane w projekcie umowy stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ.
15. Zamawiający wymaga, aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. 2023 poz. 1047 z późn. zm.), używanych przy wykonywaniu zadania będącego przedmiotem niniejszego postępowania, wynosił co najmniej 10%, zgodnie z art. 68 ust. 3 z art. 36a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (tekst jedn. Dz. U. 2023 poz. 875 z późn. zm.). Szczegóły dotyczące powyższego wymogu zawarte zostały w projekcie umowy, który stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Więcej w Rozdziale III specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262510-9 - Roboty kamieniarskie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

71620000-0 - Usługi analizy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 299000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 380070,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 299000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MGKON Konserwacja Zabytków Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252494719

7.3.3) Ulica: Złota 7 lok. 18

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-019

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 299000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2024-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane