Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Orla

GMINA ORLA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00373907
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00373907/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-19 13:41
Lokalizacja
Orla, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c05db55e-2266-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
5432154250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00373907 z dnia 2024-06-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Orla

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ORLA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 5

1.5.2.) Miejscowość: Orla

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-106

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 857305780

1.5.8.) Numer faksu: 857305781

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugorla@orla.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.orla.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c05db55e-2266-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Orla

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c05db55e-2266-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00373907

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00063561/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Orla

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00351010

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2224662,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Orla”.
2. Część I zamówienia – „Przebudowa drogi gminnej Nr 108263B na odcinku Orla – Antonowo”, na działce ozn. nr geod. 530 w obrębie Orla oraz na działce ozn. nr geod. 754 w obrębie Mikłasze. Zadanie inwestycyjne obejmuje szczególności:
1) wykonanie inwentaryzacji drzew i krzewów kolidujących z rozwiązaniami projektowymi – jeżeli zajdzie taka konieczność,
2) opracowanie uzupełnienia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i hydrologicznej – jeżeli zajdzie taka konieczność,
3) uzyskanie prawomocnej decyzji środowiskowej – jeśli będzie wymagana,
4) opracowanie mapy do celów projektowych,
5) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej lub materiałów na zgłoszenie robót (w 3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. na nośniku w wersji elektronicznej w formacie *.pdf),
6) opracowanie innych opracowań, projektów, pozwoleń, uzgodnień i opinii wymaganych odrębnymi przepisami, koniecznych do należytego zrealizowania przedmiotu umowy, nieujętych powyżej,
7) uzyskanie prawomocnej decyzji udzielającej pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót,
8) wykonanie robót budowlanych,
9) sprawowania nadzoru autorskiego nad realizowanymi robotami,
10) sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz dokumentacji powykonawczej (w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. na nośniku w wersji elektronicznej w formacie *.pdf),
11) uzyskanie zezwoleń na użytkowanie i/lub zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.
3. Wszystkie materiały, wyroby i urządzenia przeznaczone do wykorzystania w ramach prowadzonej inwestycji muszą być fabrycznie nowe, pierwszej klasy jakości i wolne od wad fabrycznych oraz muszą posiadać niezbędne atesty i deklaracje zgodności.
4. Wszelkie czynności związane z wykonywaniem robót budowlanych Wykonawca winien, z odpowiednim wyprzedzeniem, uzgadniać z Zamawiającym. Wykonawca powinien, jeżeli jest to konieczne, przewidzieć odpowiednie zabezpieczenie robót w obrębie pasów drogowych, a także zapewnić niezbędną organizację ruchu zgodnie z wytycznymi zarządcy danej drogi.
5. Roboty budowlane winny być wykonane wg projektu w zakresie lokalizacji przedstawionej na mapie sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych.
6. Wykonawca winien we własnym zakresie i na własny koszt uzyskać od zarządcy drogi powiatowej prawo czasowego zajęcia pasa drogowego – na czas prowadzenia robót budowlanych, jeżeli zajdzie taka konieczność.
7. Odpady powstałe w wyniku prowadzonych robót budowlanych Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie – zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). Natomiast materiały z rozbiórki drogi, które Zamawiający uzna za możliwe do ponownego wykorzystania – Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
8. Jakość dostarczonych i zastosowanych podczas realizacji przedmiotu zamówienia materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z normami, atestami, świadectwami, certyfikatami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami dokumentacji technicznej.
9. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium wyboru ofert. Wykonawca udzieli minimum 60 miesięcznej, a maksymalnie 84 miesięcznej gwarancji na całość przedmiotu zamówienia liczonej od dnia końcowego bezusterkowego odbioru przez Zamawiającego przedmiotu wykonanego zamówienia – na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym i w warunkach wynikających z niniejszej SWZ. Zamawiający wymaga zrównania okresu odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady przedmiotu Umowy z okresem udzielonej gwarancji jakości, zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 822689,67 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Orla”. Część II zamówienia – „Przebudowa części drogi gminnej Nr 158068B oraz części drogi gminnej Nr 158067B – ulicy wsi Wólka Wygonowska”, na działkach ozn. nr geod. 357/2 i 638 w obrębie Wólka Wygonowska. Zadanie inwestycyjne obejmuje szczególności:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji techniczno – projektowej,
2) analizę podłoża w zakresie niezbędnym do opracowania dokumentacji projektowej, w tym badanie istniejącej nawierzchni w przypadku chęci modyfikacji proponowanej konstrukcji w załączonej uzgodnionej dokumentacji koncepcyjnej,
3) opracowanie map do celów projektowych,
4) opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu,
5) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej lub materiałów na zgłoszenie robót (w 3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. na nośniku w wersji elektronicznej w formacie *.pdf),
6) opracowanie operatów wodnoprawnych na budowę urządzeń wodnych wraz z uzyskaniem decyzji – o ile zajdzie konieczność,
7) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia – o ile zajdzie konieczność,
8) uzyskanie prawomocnej decyzji udzielającej pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót;
9) wykonanie robót budowlanych,
10) sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizowanymi robotami,
11) sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz dokumentacji powykonawczej (operat kolaudacyjny) (w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. na nośniku w wersji elektronicznej w formacie *.pdf),
12) uzyskanie zezwoleń na użytkowanie i/lub zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 1401972,62 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dokumentach zamówienia określił sposób przygotowania oferty w taki sposób, iż Wykonawca mógł złożyć tylko jedną ofertę na Część I zamówienia, Część II zamówienia lub na obie części zamówienia. Jako, że inwestycja będzie współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, powyższy zapis jest niezgodny z warunkami finansowania przedmiotowego programu. Zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Natomiast zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dokumentach zamówienia określił sposób przygotowania oferty w taki sposób, iż Wykonawca mógł złożyć tylko jedną ofertę na Część I zamówienia, Część II zamówienia lub na obie części zamówienia. Jako, że inwestycja będzie współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, powyższy zapis jest niezgodny z warunkami finansowania przedmiotowego programu. Zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Natomiast zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1591620,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1591620,00 PLN

2024-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane