Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu
GMINA DRZYCIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00373965
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00373965/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-19 13:53
- Lokalizacja
- Drzycim, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46f5da12-a002-11ee-953e-c2ea26915e21
- Identyfikator
- 5591005396
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00373965 z dnia 2024-06-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DRZYCIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351009
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podgórna 10
1.5.2.) Miejscowość: Drzycim
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-140
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: 523317079
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@drzycim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.drzycim.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/8664701.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46f5da12-a002-11ee-953e-c2ea26915e21
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00373965
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00042083/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00573753
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIRG.271.10.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6975480,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy opis zawiera SWZ - rozdział 4 oraz dokumentacja projektowa i techniczna. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje rozbudowę istniejącej szkoły podsta-wowej o halę sportową z zapleczem, zlokalizowanej na działkach ewidencyjnych nr 297, 296 i 295 w miejscowości Drzycim,
Parametry techniczne hali i zaplecza:
Powierzchnia zabudowy: 1246,53 m2
Kubatura hala sportowa: 8157,00 m3
Kubatura część z zapleczem: 1065,00 m3
Wysokość hala sportowa: 11,40 m
Wysokość część zaplecza: 4,20 m
Wymiary zewnętrzna: 24,34 m x 56,00 m
Ilość kondygnacji nadziemnych: 1
Ilość kondygnacji podziemnych: 0
Powierzchnia użytkowa budynku: 1150,42 m2
Powierzchnia zagospodarowania działek:
- istniejący budynek szkoły: 1748,00 m2
- projektowana hala sportowa z zapleczem: 1246,53 m2
- istniejący boisko o nawierzchni asfaltowej: 1183,00 m2
- istniejący tereny utwardzone (drogi place, chodniki, parking itp.): 3128,00 m2
- projektowane tereny utwardzone (drogi, place, chodniki, itp.): 1687,00 m2
- tereny zielone: 5337,47 m
Parametry budynku do rozbiórki:
- powierzchnia zabudowy: 643,5 m2
- powierzchnia użytkowa: 571,94 m2
- Kubatura budynku: 2230,56 m3
- długość budynku: 48,75 m
- szerokość budynku: 13,20 m
- wysokość budynku: 4,42 m
Uwaga! Zamawiający informuje, że inwestycja będzie prowadzona na terenie funkcjonującej Szkoły podstawowej, gdzie, na co dzień prowadzona jest działalność oświatowa. Na terenie działki, w trakcie prowadzenia prac, będą przebywać i przemieszczać się pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice bądź opiekunowie, wobec czego należy tak zabezpieczyć i oznakować teren oraz dostosować prace z zachowaniem ciągów komunikacyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie obiektu.
Wykonawca, działając z upoważnienia w imieniu i na rzecz Zamawiającego uzyska decyzję (nieprawomocną) pozwolenia na użytkowanie budynku.
Wykonawca ma obowiązek wykonania przed rozpoczęciem robót planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uwzględniając specyfikę obiektu budowlanego i warunki prowadzenia robót budowlanych, zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego.
W ramach realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa,
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB),
3) Przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4.1) oraz STWiORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości
w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4.1) oraz STWiORB.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45000000-7 - Roboty budowlane
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45431000-7 - Kładzenie płytek
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45232460-4 - Roboty sanitarne
45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
31518200-2 - Oświetlenie awaryjne
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
31214500-4 - Elektryczne tablice rozdzielcze
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 17
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 15
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7788000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13991000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9360103,45 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PROF-BUD Jarosław Bąk
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PROFBUD GROUP sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591244422
7.3.3) Ulica: ul. Kolejowa 8A
7.3.4) Miejscowość: Świecie
7.3.5) Kod pocztowy: 86-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia siłami własnymi z wyjątkiem robót w zakresie:
1) Instalacji elektrycznych i teletechnicznych;
2) Dostawy i montażu fotowoltaiki;
3) Instalacji sanitarnych z wentylacją;
4) Nawierzchni drogowych;
5) Stolarki;
6) Części prac wykończeniowych;
7) Tynków i posadzek cementowych;
8) Wyposażenia budynku;
9) Obiektów małej architektury;
10) Balustrad;
11) Pokrycia dachów;
12) Wykonania części elewacji;
13) Okładzin ściennych, podłogowych i sufitowych;
14) Części prac murowych i żelbetowych;
15) Dostawy i montażu więźby dachowej;
16) Części prac rozbiórkowych;
które zostaną wykonane przy udziale podwykonawców.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9360103,45 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-06-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |