Budowa dróg gminnych nr 107499E, 107507E oraz 107498E w Opocznie

GMINA OPOCZNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00375094
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00375094/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-20 10:13
Lokalizacja
Opoczno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6e89ceda-182b-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
7681717575
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty w zakresie kopania rowówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00375094 z dnia 2024-06-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg gminnych nr 107499E, 107507E oraz 107498E w Opocznie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OPOCZNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staromiejska 6

1.5.2.) Miejscowość: Opoczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44/7860137

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia21@um.opoczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opoczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6e89ceda-182b-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg gminnych nr 107499E, 107507E oraz 107498E w Opocznie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e89ceda-182b-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00375094

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00221892/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa dróg gminnych nr 107499E, 107507E oraz 107498E w Opocznie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00337206

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Budowa dróg gminnych nr 107499E, 107507E oraz 107498E w Opocznie.
5.2. Zakres przedmiotu umowy obejmuje w szczególności:
5.2.1. Budowę drogi gminnej nr 107499E ul. św. Łukasza w Opocznie na działkach drogowych o nr ewid. 494, 507, 535, 559 i 573 obr. 7 m. Opoczno w zakresie:
a) wykonania robót przygotowawczych,
b) wykonania robót ziemnych,
c) wykonania podbudowy,
d) wykonania nawierzchni,
e) wykonania robót wykończeniowych i towarzyszących,
f) wykonania budowy kanału technologicznego.
g) wykonania robót ziemnych – sieć KD grawitacyjna (od studni S1Ł do przepompowni SPD1),
h) wykonania robót montażowych – sieć KD grawitacyjna,
i) wykonania robót ziemnych – sieć KD kanał tłoczny,
j) wykonania robót montażowych – przepompownia i kanał tłoczny,
k) wykonania przebudowy istniejących przyłączy kanalizacji sanitarnej – do dz. Nr 583, 584,
l) wykonania wydłużenia istniejących przyłączy kanalizacji sanitarnych do granicy działek o nr ewid.: 551, 561, 564, 576, 575, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 585, 586, 587,
m) wykonania innych robót towarzyszących przy budowie kanalizacji deszczowej,

5.2.2. Budowę drogi gminnej nr 107507E ul. Św. Piotra w Opocznie na działce drogowej o nr ewid. 534 obr. 7 m. Opoczno w zakresie:
a) wykonania robót przygotowawczych,
b) wykonania robót ziemnych,
c) wykonania podbudowy,
d) wykonania nawierzchni,
e) wykonania robót wykończeniowych i towarzyszących,
f) wykonania budowy kanału technologicznego,
g) wykonania budowy oświetlenia ulicznego,
h) wykonania montażu rur osłonowych na istniejącej linii kablowej,
i) wykonania robót ziemnych - sieć KD grawitacyjna,
j) wykonania robót montażowych - sieć KD grawitacyjna
k) wykonania robót ziemnych - sieć KD kanał tłoczny,
l) wykonania robót montażowych - sieć KD kanał tłoczny,
m) wykonania innych robót związanych z budową kanalizacji deszczowej

5.2.3. Budowę drogi gminnej nr 107498E ul. św. Mateusza w Opocznie na działce drogowej o nr ewid. 360, 378, 387, 398 obr. 7 m. Opoczno w zakresie:
a) wykonania robót przygotowawczych,
b) wykonania robót ziemnych,
c) wykonania podbudowy,
d) wykonania nawierzchni,
e) wykonania robót wykończeniowych i towarzyszących,
f) wykonania budowy kanału technologicznego,
g) wykonania budowy oświetlenia ulicznego,
h) wykonania montażu rur osłonowych na istniejących liniach kablowych,
i) wykonania robót ziemnych - przykanaliki deszczowe,
j) wykonania robót montażowych - przykanaliki deszczowe,
k) wykonania wydłużenia istniejących przyłączy kanalizacji sanitarnych do granicy działek o nr ewid.: 405, 403, 401, 400, 390, 389,
l) wykonania robót towarzyszących przy budowie kanalizacji deszczowej.

5.2.4. wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu,
5.2.5. wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
5.2.6. uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania( jeżeli będzie wymagane).

5.3. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja
projektowa, na którą składają się:
1) projekty budowlane – Załącznik nr 1 do SWZ,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) – Załącznik nr 2 do SWZ,
3) przedmiary robót - pomocniczo - Załącznik nr 3 do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12278777,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15326855,83 PLN

2024-06-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane