Przebudowa ulicy Łąkowej i ulicy Leśnej w Rydzewie
Gmina Miastkowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00376675
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00376675/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-20 16:03
- Lokalizacja
- Miastkowo, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3e4474ad-2192-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 7182095960
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00376675 z dnia 2024-06-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Łąkowej i ulicy Leśnej w Rydzewie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miastkowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669950
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łomżyńska 32
1.5.2.) Miejscowość: Miastkowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-413
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 862174866
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@miastkowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.miastkowo.pl/bip/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3e4474ad-2192-11ef-87ba-8eb060fd7bb81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ulicy Łąkowej i ulicy Leśnej w Rydzewie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e4474ad-2192-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00376675
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00072665/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa ulicy Łąkowej i ulicy Leśnej w Rydzewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00351088
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGN.271.6.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1613779,04 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na podstawie jednego opracowania dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa ulicy Łąkowej i ulicy Leśnej w Rydzewie”, które obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 m dla obciążenia ruchem KR2 – dla ul. Łąkowej i dla obciążenia ruchem KR1 – dla ul. Leśnej.
2. Podstawę do projektowania i realizacji inwestycji stanowią załączniki do niniejszej SWZ:
a) Program Funkcjonalno-Użytkowy „Przebudowa drogi gminnej Rydzewo ulica Łąkowa”
b) Program Funkcjonalno-Użytkowy „Przebudowa ulicy Leśnej w Rydzewie”
c) Dokumentacja projektowa „Budowa elektroenergetycznej kablowej sieci niskiego napięcia oświetlenia ulicznego przy ul. Leśnej w miejscowości Rydzewo”
3. Przewidywany zakres zamówienia:
1) Przebudowa z rozbudową drogi gminnej Rydzewo ulica Łąkowa:
- opracowanie mapy do celów projektowych,
- wykonanie badań geotechnicznych podłoża,
- opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej i technicznej,
- sporządzenie projektów podziału działek, których części będą niezbędne do przejęcia pod pas drogowy UWAGA zakres nieuwzględniony w treści PF-U
- opracowanie materiałów do uzyskania przez zamawiającego opinii i uzgodnień do decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej,
- budowa sieci oświetlenia drogowego,
- przebudowa wodociągu rozdzielczego (ok. 317,5 m.b.) wraz z przyłączami w granicach pasa drogowego UWAGA zakres nieuwzględniony w treści PF-U
- zabezpieczenie kabli telefonicznych i energetycznych rurami osłonowymi,
- korytowanie pod jezdnię, pobocza i zjazdy na posesje,
- wykonanie konstrukcji jezdni o nawierzchni bitumicznej,
- regulacja wysokościowa urządzeń – zasuw wodociągowych itp.,
- wykonanie zjazdów na pola i posesje o nawierzchni bitumicznej,
- wykonanie poboczy z pospółki,
- oznakowanie drogi zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu.
2) Przebudowa ulicy Leśnej w Rydzewie:
– opracowanie dokumentacji na przebudowę z rozbudową drogi – do decyzji
o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej,
− opracowanie materiałów i uzyskanie opinii i uzgodnień do decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji, drogowej,
− sporządzenie projektów podziału działek, których części będą niezbędne do przejęcia pod pas drogowy,
− uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej,
− opracowanie projektów technicznych, szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów i kosztorysów (każdej branży),
− przebudowa wodociągu rozdzielczego (ok. 300 m.b.) wraz z przyłączami w granicach pasa drogowego,
− zabezpieczenie kabli energetycznych rurami osłonowymi – pod zjazdami na posesje,
− wykonanie robót ziemnych,
− wykonanie konstrukcji jezdni o nawierzchni bitumicznej,
− wykonanie zjazdów na posesje, pola i drogi wewnętrzne o nawierzchni bitumicznej,
− wykonanie poboczy z kruszywa C50/30,
− oznakowanie drogi zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu.
3) „Budowa elektroenergetycznej kablowej sieci niskiego napięcia oświetlenia ulicznego przy ul. Leśnej w miejscowości Rydzewo” według załączonej do SWZ kompletnej dokumentacji projektowej:
– budowa elektroenergetycznej kablowej sieci niskiego napięcia oświetlenia ulicznego kablem YAKXS 4x25mm2,
– montaż słupów oświetleniowych stalowych, typu GALAXIE P o wysokości 6m z wysięgnikiem stalowym łukowym rurowym pojedynczym o wysokości 1m, wysięgu 1m i kącie nachylenia 5º typu OC S 1/1/5 i fundamentem (lub o parametrach nie gorszych),
– montaż opraw oświetleniowych typu IZYLUM1 20 LEDS 450mA 5300 NW 28,8W (lub o parametrach nie gorszych).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp. jeśli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Cena oferty nr 1 złożonej przez wykonawcę BIK-PROJEKT Sp. z o. o., ul. Meblowa 37, 18-400 Łomża przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 2.000.000,00 zł. Zamawiający przeprowadził analizę możliwości zwiększenia wskazanej pierwotnie kwoty i nie może zwiększyć tej kwoty do oferty z najniższą ceną tj. 2.235.043,12 zł.
Stan taki stanowi zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. podstawę do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2235043,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2235043,12 PLN
| 2024-06-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |