Budowa chodnika na odcinku od działki Os. "Leśny Zakątek" do pętli autobusowej
ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00378112
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00378112/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-21 13:13
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-941a14fe-23d8-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 7393851186
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00378112 z dnia 2024-06-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika na odcinku od działki Os. "Leśny Zakątek" do pętli autobusowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281358034
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ryszarda Knosały 3 lokal 5B
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-015
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdzit.olsztyn.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdzit.olsztyn.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.olsztyn.eu/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodnika na odcinku od działki Os. "Leśny Zakątek" do pętli autobusowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-941a14fe-23d8-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00378112
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094330/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.27 Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez budowę/przebudowę ciągów pieszych wraz z infrastrukturą: Budowa chodnika Leśny Zakątek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00354341
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZ.2510.36.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika wzdłuż projektowanej północnej krawędzi jezdni drogi 7 KDZ. Wg zapisów planu miejscowego analizowany obszar położony jest w granicach terenu oznaczonego jako droga zbiorcza (7KDZ). W ramach koncepcji zagospodarowania pasa drogowego zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0 m i nawierzchni bitumicznej na odcinku od realizowanego obecnie układu drogowo – torowego do skrzyżowania
z drogą prowadzącą do osiedla „Leśny Zakątek” (Wilczyńskiego 2 G,H).
W ramach etapu I realizacji drogi 7 KDZ zaprojektowano budowę chodnika o szerokości 2,0 m i nawierzchni z kostki betonowej szarej 10x20 cm. Chodnik zaprojektowano na odcinku około 100 m od zjazdu do posesji Wilczyńskiego 2 A,F do istniejącego chodnika prowadzącego do osiedla „Leśny Zakątek” przy ulicy Wilczyńskiego 2 G,H.
Chodnik ograniczyć obustronnie obrzeżem betonowym 8x30x100 cm.
Kolidujące drzewa przewidziano do wycinki, a w ramach nasadzeń zastępczych przewiduje się nasadzenie 8 grabów pospolitych w lokalizacji wg planu sytuacyjnego.
Teren zielony przy chodniku zahumusować (grubość humusu 10 cm) i obsiać trawą. Szerokość humusowania po obu stronach chodnika minimum 1,2 m.
Przewiduje się zdjęcie humusu z obszaru objętego inwestycją oraz lokalną rozbiórkę istniejących nawierzchni bitumicznej wraz z podbudową.
Zaprojektowano powierzchniowe odwodnienie nawierzchni nadając im odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne. Wody opadowe zostaną powierzchniowo odprowadzone na tereny zielone w granicy pasa drogowego.
Podłoże gruntowe zaliczono do grupy nośności G1. Istniejące nasypy złożone z piasków gliniastych i glin piaszczystych o miąższości około 40-50 cm należy wymienić na kruszywo naturalne (grunt G1). Kruszywo zagęszczać warstwami o gr. max 25 cm, na górnej warstwie uzyskać E2=min. 80MPa.
Zaprojektowano nową konstrukcję chodnika dla ruchu KR1.
Konstrukcja chodnika:
- kostka betonowa wibroprasowana, szara 10x20 8 cm
- podsypka cementowo – piaskowa 1:4 3 cm
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 z kruszywem C90/3 stabilizowana mechanicznie 15 cm
- wymiana gruntu nasypowego na kruszywo naturalne (grunt G1), E2 min 80 MPa
UWAGA:
Na przedmiotową inwestycję wydano Pozwolenie na budowę nr II-189/2023 – prace budowlane wykonywać zgodnie z jego zapisami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu składania ofert, tj. do 21.06.2024 r. do godz. 10:00 nie wpłynęła żadna oferta.| 2024-06-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |