Remont Sali Gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 5 w Czeladzi
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00380469
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00380469/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-24 15:42
- Lokalizacja
- Czeladź, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-16f5f349-1ea1-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 6252461873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00380469 z dnia 2024-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont Sali Gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 5 w Czeladzi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368093249
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lwowska
1.5.2.) Miejscowość: Czeladź
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-253
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32/ 269 66 95
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp5@sp5.czeladz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp5.czeladz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://sp5-czeladz.logintrade.net/zapytania_email,166781,bd6926524a7eb1095baedf16f2a72a2d.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont Sali Gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 5 w Czeladzi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16f5f349-1ea1-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00380469
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00348906
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/01/RB/SP5/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 219658,95 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zadania obejmuje:
remont sali gimnastycznej, zamurowanie wnęk ściennych, wykonanie wnęk bramkowych, częściowe usunięcie parkietu, cyklinowanie i zabezpieczenie parkietu, wymianę oświetlenia, wymianę włączników elektrycznych i gniazd wtykowych, remont i przesuniecie drabinek gimnastycznych, usunięcie wskazanych drabinek gimnastycznych, wymianę mechanizmów otwierania skrzydeł okiennych, wymianę osłon grzejników, wymianę tablic i koszy do koszykówki oraz słupków do siatkówki,
remont pomieszczeń przy sali gimnastycznej (szatnia, pomieszczenia trenerów i higienistki),
remont korytarza i klatki schodowej, wymianę drzwi wewnętrznych, wyminę wyposażenia sanitariatów.
Dokumenty składające się na Opis Przedmiot Zamówienia zostały ujęte w Załączniku nr 5 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45432210-9 - Wykładanie ścian
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie w związku z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z tym artykułem „Zamawiający unieważnia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przed otwarciem ofert umieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia : 270 000,00 PLN brutto
Otrzymano oferty z cenami: 385000,00 ; 387825,03 ; 390000,00.
W ofertach nie występuj omyłki rachunkowe. Oferta Nr 1 i Nr 2 to oferty niepodlegające odrzuceniu. Żadna z ofert nie mieści się w ustalonym limicie środków finansowych jakie Zamawiający może przeznaczyć na realizacje zamówienia. Zamawiający przeanalizował możliwości przesunięcia środków oraz możliwości otrzymania dodatkowych środków na to zadanie. Biorąc pod uwagę brak możliwości zwiększenia kwoty jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia do wysokości ceny oferty niepodlegającej odrzuceniu Zamawiający unieważnia postępowanie. Biorąc pod uwagę ogromną różnice pomiędzy środkami jakie Zamawiający chce przeznaczyć na realizacje zamówienia a wysokość otrzymanych ofert Zamawiający nie korzysta z możliwości negocjacji ofert gdyż ma świadomość że nie otrzyma ofert o ponad 100 000 niższych
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 385000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 387825,03 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie unieważnione.Wartość szcunkowa zamówienia z kosztorysu : 270 180,51 PLN brutto
Otrzymane oferty niepodlegające odrzuceniu to : 385 000,00 oraz 387 825,
03 PLN brutto.
| 2024-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |