Remont i modernizacja kompleksu sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu

Gmina Świecie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00380696
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00380696/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-25 08:01
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9800b9e-0ddd-11ef-9b7e-467806a93518
Identyfikator
5591003606
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymiRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneInstalowanie szatniUsługi napraw i konserwacji obiektów sportowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00380696 z dnia 2024-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i modernizacja kompleksu sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świecie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351067

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 124

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 333 23 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@swiecie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swiecie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/swiecie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i modernizacja kompleksu sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9800b9e-0ddd-11ef-9b7e-467806a93518

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00380696

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008063/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.26 Remont i modernizacja kompleksu sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00316720

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-IN.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1968535,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka istniejącego budynku zaplecza sportowego i w jego miejsce wybudowanie nowego budynku zaplecza sportowego z podziałem na funkcje użytkowe:
• dwie szatnie,
• pomieszczenie obsługi obiektu wraz z zapleczem sanitarnym,
• dwa ogólnodostępne WC, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych,
• pomieszczenie magazynowe pełniące jednocześnie funkcję zaplecza technicznego.

Zakres prac obejmuje ponadto:
• modernizację boiska piłkarskiego z trawy syntetycznej polegającą na wymianie sztucznej nawierzchni trawiastej na boisku do gry w piłkę nożną,
• naprawę podbudowy boiska,
• naprawę i konserwację odwodnienia boiska,
• przebudowę kanalizacji deszczowej, odprowadzającej wodę z boiska piłkarskiego,
• wymianę lamp halogenowych na reflektory LED na całym kompleksie sportowym (bez wymiany masztów),
• instalację monitoringu.

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zasilania opraw oświetleniowych oświetlających przyległy plac zabaw na czas wykonywania robót budowlanych.

WAŻNE:
Zamawiający otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ze środków zewnętrznych. Zamawiający jest na etapie zmiany zakresu przedmiotu umowy zaplanowanego we wniosku o dofinansowanie. Zamawiający przedstawi Instytucji przyznającej środki zewnętrzne zmianę zakresu inwestycji. W sytuacji gdy Instytucja dotująca nie przychyli się do wniosku Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania większej ilości wyposażenia budynku. Wykonawca w ramach zmiany umowy będzie zobligowany do wykonania dodatkowo:
6 szt. umywalek z bateriami umywalkowymi,
3 szt. kabin prysznicowych,
2 szt. kabin WC,
2 szt. drzwi wewnętrznych o wym. 90/200.

Zwiększenie powyższego zakresu będzie wiązało się ze zmianą rozmieszczenia ścianek działowych, a co za tym idzie zmianą zakresu prac objętych zamówieniem publicznym oraz zmianą wynagrodzenia Wykonawcy w tym zakresie.

Wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wyliczone o pozycje kosztorysowe zawarte w ofercie Wykonawcy.

Inwestycja realizowana będzie przy współfinansowaniu ze środków zewnętrznych. Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu modernizacji kompleksów sportowych "Moje boisko - Orlik 2012" - edycja 2023".

Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 2 do SWZ – dokumentacja techniczna.

Przedmiar robót znajduje się w Załączniku Nr 2A do SWZ.

W przypadku określenia w dokumentacji technicznej, w szczególności stanowiącej Załącznik Nr 2 i Załącznik Nr 2A do niniejszego SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych
w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń, rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212230-7 - Instalowanie szatni

45212290-5 - Usługi napraw i konserwacji obiektów sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 09.05.2024 r. ogłosił postępowanie przetargowe na realizację zamówienia z terminem składania ofert do dnia 18.06.2024 r. do godz. 09:00. W ramach postępowania nie wpłynęła żadna oferta dlatego też unieważniono postępowanie przetargowe.
2024-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane