Renowacja elewacji zabytkowego pałacu w Trzebiatowie powstałego w latach 80tych XVII wieku

GMINA TRZEBIATÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00380754
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00380754/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-25 08:24
Lokalizacja
Trzebiatów, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd2bb773-1da3-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
8571922079
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty elewacyjneNakładanie powierzchni kryjącychUsuwanie warstwy malarskiejPowtórne malowanieMalowanie budynkówRoboty w zakresie stolarki budowlanejTynkowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00380754 z dnia 2024-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja elewacji zabytkowego pałacu w Trzebiatowie powstałego w latach 80tych XVII wieku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TRZEBIATÓW

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Trzebiatowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684611

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Trzebiatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-320

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 913872984

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@trzebiatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.trzebiatow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/trzebiatow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja elewacji zabytkowego pałacu w Trzebiatowie powstałego w latach 80tych XVII wieku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd2bb773-1da3-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00380754

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013732/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 "Renowacja elewacji zabytkowego pałacu w Trzebiatowie powstałego w latach 80tych XVII wieku"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00345481

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.8.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 457938,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest renowacja elewacji zabytkowego pałacu w Trzebiatowie, przy ul. Wojska Polskiego 67, numer działki 135/9, obręb Trzebiatów - 5, gmina Trzebiatów, powiat gryficki, woj. zachodniopomorskie.

2. Stan aktualny:
a) W pełnym obwodzie ścian zewnętrznych skrzydła północnego i w ścianie wschodniej i zachodniej skrzydła wschodniego zachowały się mury obwodowe wykonane w XVII w. z cegły gotyckiej. Posadowione są na ławie kamiennej i pozostają ukryte w gruncie i częściowo pod tynkiem cokołów i elewacji. Spód muru ceglanego (namierzonego od strony zewnętrznej) znajduje się ok. 70 cm poniżej obecnego poziomu terenu.
b) Wysokość górnej krawędzi zatynkowanego muru „gotyckiego” jest zróżnicowana i jest ukształtowana przez bogatą historię przebudów budynku.
c) Cokół pałacu wykonany z zaprawy betonowej na murze obwodowym z cegły ceramicznej. Otynkowany tynkiem cementowym i malowany na kolor szary, z wyjątkiem elewacji zachodniej, gdzie zachowano powtarzalny motyw płaskiego ostrosłupa czworokątnego pochodzący z lat 20 XX w.
d) Wszystkie elewacje pokryte są tynkiem cementowo – wapiennym, a następnie pomalowane farbą mineralną. Zachowana archiwalna dokumentacja fotograficzna oraz wykonane odkrywki wskazują, że w okresie remontu nie usunięto wszystkich wcześniejszych tynków wapienno – piaskowych.

3. Skrócony opis postępowania wobec elewacji:
a) Po skuciu istniejącego cokołu cementowego, wykonać nowy z zaprawy do podłoży mineralnych o podwyższonym zawilgoceniu zawierających szkodliwe związki soli.
b) W elewacji południowej skrzydła północnego odtworzyć pas podokienny analogicznie do pasa wieńczącego cokół w el. zachodniej skrzydła wschodniego.
c) Ponad cokołem zbicie tynku do wysokości 80 cm ponad widocznym zawilgoceniem tynkować certyfikowanym tynkiem renowacyjnym do podłoży mineralnych o podwyższonym zawilgoceniu, zawierających szkodliwe związki soli.
d) Powyżej pasa opisanego w lit. c) – pojedyncze miejsca odspojone skuć, a następnie:
- wykonać obrzutkę renowacyjną zaprawą sczepną
- tynk podkładowy wapienno-trasowy
- mineralny tynk o frakcji 0,6mm nawierzchniowy o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności i przyczepności
- farba zolo-silikatowa.
e) Usunąć z elewacji starą farbę. Na całej powierzchni można zastosować myjkę ciśnieniową. W miejscach trudno dostępnych i na detalach usuwać ją mechanicznie. Powierzchnie malowane wtórnie oczyścić. Zachowane stare tynki wzmocnić gruntem głęboko penetrującym.
f) Dezynfekcja ściany północnej oraz w innych miejscach występowania korozji biologicznej przeprowadzić dezynfekcję tynku bioaktywnym preparatem niszczącym glony, porosty i grzyby.
g) Rysy konstrukcyjne na elewacjach. Zarysowania wynikające z pękniętych konstrukcji murowych - należy naprawić. W wyfrezowane w konstrukcji budowlanej (elewacji) prostopadle do szczelin bruzdy należy wprowadzić spirale zbrojeniowe ze stali nierdzewnej i zakotwić je w specjalnej zaprawie. Takie "zszycie" zapobiegnie dalszemu zwiększaniu się pęknięcia.
h) Gzymsy, ościeża, sztukaterie. Po usunięciu farby należy oczyścić i zagruntować podłoże. Na ubytki do 1 mm nałożyć pastę renowacyjną i miejsca te oszlifować. Ubytki większe naprawiać tynkiem ciągnionym stosując tynk o odpowiedniej przyczepności zależnie od wielkości ubytku. Malować zolokrzemianową farbą elewacyjną.
i) Malowanie, kolorystyka elewacji. Malowanie elewacyjną farbą krzemianową lub zolokrzemianową. Farby elewacyjne zostaną wybrane ostatecznie na podstawie prób kolorystycznych wykonanych na elewacji;
- pozostały zakres zgodnie z dokumentacją stanowiącą szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

4. UWAGA!
W zakresie niniejszego przedmiotu zamówienia nie ma prac związanych z renowacją dachu, ani wymianą stolarki okiennej, ani wykonaniem iniekcji krystalicznej ścian piwnic.
W zakresie jest natomiast wymiana parapetów zewnętrznych, a także oczyszczenie i pomalowanie wszystkich zewnętrznych drzwi drewnianych farbą odporną na czynniki atmosferyczne, w kolorze brązowym (kolorystyka drzwi bez zmian). Ponadto, wykonawca wykona uszczelnienie wszystkich drewnianych drzwi zewnętrznych.

5. Wykonawca wykona roboty budowlane zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442190-5 - Usuwanie warstwy malarskiej

45442180-2 - Powtórne malowanie

45442110-1 - Malowanie budynków

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie wyznaczonym na składanie ofert wpłynęła jedna oferta.
Oferta ta nie została sporządzona w sposób zgodny z przepisami ustawy Pzp (art. 63 ust. 2), a także nie została sporządzona w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego.
Wobec powyższego, zamawiający zobowiązany był odrzucić ofertę.
Tym samym, bezspornym jest, że zamawiający zobowiązany został unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane