Przebudowa drogi gminnej Soszyca - Struga, obręb Żukówko w systemie zaprojektuj i wybuduj

GMINA PARCHOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00381124
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00381124/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-25 10:07
Lokalizacja
Parchowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a0840368-11df-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
Identyfikator
8421663788
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE ROMAN JERECZEKPRZYBORZYCE, PL · lot 0
2 362 217,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00381124 z dnia 2024-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Soszyca - Struga, obręb Żukówko w systemie zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PARCHOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979542

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 2

1.5.2.) Miejscowość: Parchowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-124

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@parchowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.parchowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://parchowo.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej Soszyca - Struga, obręb Żukówko w systemie zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0840368-11df-11ef-a7f7-6221b72ad4fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00381124

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00027088/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi gminnej Soszyca - Struga, obręb Żukówko w systemie zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00323094

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKPiI.X.271.19.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi gminnej Soszyca - Struga, obręb Żukówko w systemie zaprojektuj i wybuduj na dz. 320/13, 431/15, 320/7, 318/8, 431/8, 31/15, 431/10, 431/11, 31/36, 31/34, 431/12 oraz dz. nr 350 w zakresie przebudowy skrzyżowania z drogą powiatową nr 1334G, dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych z dnia 2023-09-20 nr Edycja6PGR/2023/2996/PolskiLad, złożonym przez Gminę Parchowo z przeznaczeniem na realizację Inwestycji: Przebudowa drogi gminnej Soszyca - Struga, obręb Żukówko zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (zwanym w dalszej części PFU) oraz załącznikami graficznymi i opinią geotechniczną.


Charakterystyczne parametry określające zakres projektowy i realizacyjny robót :

- szerokość jezdni: 5,0 m, wraz wymaganymi poszerzeniami na łukach poziomych, na odcinku od km 0+650 do km 0+700 dopuszcza się lokalne zwężenie do szerokości 3,5m ze względu na małą szerokość pasa drogowego,
- jezdnia obramowana krawężnikiem betonowym 30x15cm jednostronnie na długości planowanego chodnika, po drugiej stronie wtopionym opornikiem betonowym 12x25cm,
- budowa chodnika strona lewa na odcinku do km 0+656 szerokości 1,8m oraz szerokości 2,0m wzdłuż planowanej zatoki postojowej,
- wykonanie poboczy szerokości 100cm do km 0+650 i szerokości 75cm,
- zjazdy wykonane do granicy pasa drogowego szerokości wg planu sytuacyjnego, z kostki betonowej gr. 8cm kolorowej, na podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm obramowane opornikiem betonowym 12x25cm ustawianym na ławie betonowej z oporem,
- zjazd do zakładu meblowego asfaltobetonowy istniejącej szerokości,
- budowa zatoki postojowej km 0+570 o długości 48m ze skosem 1:4 szerokości 3,0m o nawierzchni z kostki betonowej,
- budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych o nawierzchni z kostki betonowej na końcowym odcinku drogi o wymiarach 2,5mx5,0m - 4szt. oraz 1 miejsca dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6mx5,0m,

Parametry projektowanej drogi:
- droga jednojezdniowa z jednym pasem ruchu, o szer. 3,50 m
- klasa drogi – D,
- kategoria ruchy – KR 2
- prędkości projektowana – 40 km/h
- dopuszczalne obciążenie nawierzchni: 115 kN/oś,
- ilość jezdni: jednojezdniowa, dwukierunkowa
Długość planowanego do przebudowy odcinka – ok. 773 mb.

Prace geodezyjne - przebieg drogi zostanie wytyczony przez uprawnionego geodetę. Geodeta po zakończeniu budowy wykona inwentaryzacje geodezyjna powykonawczą
Roboty drogowe ziemne obejmują m.in.: mechaniczne wykonanie koryt na całej szerokości jezdni, wykonanie robót ziemnych koparkami wraz z wywozem urobku (materiał do oceny przez Zamawiającego, nadający się do wykorzystania do wywiezienia we wskazane miejsce w obrębie do 3 km) lub dowozem niezbędnych materiałów na fragmenty drogi wymagające korekty/przesunięcia korony drogi mając na uwadze zakładaną szerokość drogi, pobocza, odwodnienie, normatywne spadki skarp korony drogi i granice inwestycji tj. działki gminne.

Opis przedmiotu zamówienia i warunki jego realizacji określają zapisy i rysunki:
1) Programu Funkcjonalno – Użytkowego (PFU) wraz z załącznikami - Załącznik nr 5 do SWZ
2) wzór umowy - Załącznik nr 3 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2362217,09 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2682340,47 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2362217,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 770824590

7.3.4) Miejscowość: Przyborzyce 7

7.3.5) Kod pocztowy: 77-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2362217,09 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2024-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane