Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie telekomunikacji w Opolu

MIASTO OPOLE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00180337
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00180337/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-08 08:28
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03f254dd-cf3a-46fa-ba82-d4c8ed201224
Identyfikator
7543009977
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi planowania przestrzennegoArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychIzolacja cieplnaRoboty w zakresie okładziny tynkowejInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie stolarki budowlanejNakładanie powierzchni kryjącychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00180337 z dnia 2025-04-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie telekomunikacji w Opolu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OPOLE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141266800000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1A

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-015

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzp@um.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opole.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,192624,04319254a48c1be9fabfe0b4aeea067b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie telekomunikacji w Opolu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03f254dd-cf3a-46fa-ba82-d4c8ed201224

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00180337

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025208/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych koniecznych dla utworzenia Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie telekomunikacji w Opolu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie telekomunikacji w Opolu

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00143451

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich uzgodnień i pozwoleń oraz wybudowanie w oparciu o tą dokumentację wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie BUDYNKU BRANŻOWEGO CENTRUM UMIEJĘTNOŚCI W PRZEMYŚLE TELEKOMUNIKACYJNYM. Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie przy Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu (ul. Tadeusza Kościuszki 39-41, 45-062 Opole). Obecnie teren planowanej inwestycji jest zabudowany. Na jego terenie znajdują się budynki Zespołu Szkół Elektrycznych. Teren jest częściowo utwardzony. Zakres prac należy wykonać zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym oraz opisem przedmiotu zamówienia- uzupełnieniem budowy branżowego centrum umiejętności w przemyśle telekomunikacyjnym. Wyżej wymieniona dokumentacja została opracowana przez biuro projektowe: Architop Andrzej Zatwarnicki, 46-022 Kępa, ul.Spacerowa 20, architop@wp.pl, tel. 774414015.
Wykonawca ma w swoim zakresie oprócz sporządzenia dokumentacji powykonawczej dla Zamawiającego, także przygotowanie kompletnej dokumentacji odbiorowej do Nadzoru Budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązującym Prawem Budowlanym.

Termin wykonania zamówienia: do 29.08.2025 r. przy czym:
a) Przedłożenie do zatwierdzenia koncepcji - w terminie do 4 tygodni od daty zawarcia umowy;
b) Wykonanie dokumentacji projektowej (tj. projektu zagospodarowania, wraz z wszelkimi niezbędnymi decyzjami, uzgodnieniami zgodnie z Prawem Budowlanym: do 14 tygodni od daty zawarcia umowy;
c) Wykonanie robót budowlanych do 29.08.2025r.;
d) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie do 29.08.2025r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt.3 Prawa zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.


Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu w terminie przewidzianym na składanie ofert została złożona tylko jedna oferta z ceną 6 470 000,00 zł, która przewyższa kwotę, jaką zmawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 3 239 505,54 zł. Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć.
Mając na uwadze powyższe zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
2025-04-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane