Remont zabytkowego ratusza w Niepołomicach
Gmina Niepołomice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00381753
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00381753/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-25 12:35
- Lokalizacja
- Niepołomice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-45107e8a-1825-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
- Identyfikator
- 6831395375
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00381753 z dnia 2024-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zabytkowego ratusza w Niepołomicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13
1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 122509413
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont zabytkowego ratusza w Niepołomicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45107e8a-1825-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00381753
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050102/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont dachu Ratusza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00334823
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1882945,22 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest remont konstrukcji dachu wraz z pokryciem w budynku Ratusza w Niepołomicach na działce nr 2469 obręb nr 0001, przy Placu Zwycięstwa 13 w Niepołomicach. Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład.
W ramach robót budowlanych przewidziano do wykonania:
Remont konstrukcji dachu wraz z pełną wymianą pokrycia zgodnie z ekspertyzą konstrukcyjną, projektem i wydanymi decyzjami administracyjnymi (Pozwolenie Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz Pozwolenie na budowę).
Pokrycie dachu - dachówką ceramiczną karpiówką układaną podwójnie w łuskę identyczną z istniejącą. W ramach remontu projektuje się wymianę okien połaciowych na nowe w miejscach istniejących oraz miejscowe wzmocnienie sterczyn ścian szczytowych zgodnie z zaleceniami ekspertyzy konstrukcyjnej.
Zaprojektowano wymianę betonowych czapek kominowych oraz prace renowacyjne dotyczące powierzchni ceglanej kominów. Wykonawca zobowiązany jest wykonać dokumentację powykonawczą w ramach zaoferowanej ceny ofertowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz STWiORB. Z uwagi na objętość folder zdjęcia udostępniona pod linkiem: https://chmura.niepolomice.eu/index.php/s/82qwoz5j2SxjT38
Załączony przedmiar stanowi materiał pomocniczy ułatwiający przygotowanie oferty. Do wyceny obowiązuje dokumentacja techniczna, gdyż Zamawiający przewidział wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie robót budowlanych. Należy wycenić całość wraz ze wszystkimi materiałami wynikającymi z opisu robót oraz rysunków i technologii.
Zastosowane w dokumentacji nazwy producentów lub znaki towarowe służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia i określeniu standardów technicznych i funkcjonalnych oraz określeniu standardów jakościowych i technologicznych. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów nie gorszych pod względem posiadanych parametrów jakościowych i technicznych od produktów określonych za pomocą nazw producentów pod warunkiem, że oferowane produkty posiadają parametry techniczne i jakościowe co najmniej takie same lub lepsze jak produkty podane za pomocą nazw producenta w dokumentacji.
Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana przedłoży Zamawiającemu harmonogram rzeczowo - finansowy.
UWAGA:
Ważne - w czasie realizacji zadania budynek ratusza będzie czynny i dostępny dla pracowników oraz mieszkańców.
Należy bezwzględnie opracować projekt zabezpieczenia obiektu oraz terenu przyległego do prowadzonych prac budowlanych, zapewniając odpowiednie zabezpieczenie wejść do budynku (zamiennie). Pracownicy pozostaną na parterze oraz I piętrze. Na piętrze II zostanie czynna, działając serwerownia i agregat klimatyzacji. Należy je zabezpieczyć i umożliwić dostęp do nich osobom upoważnionym (wskazanym przez Zamawiającego). Zabezpieczenie serwerowni przed czynnikami atmosferycznymi, przed ewentualnym zalaniem. Zabezpieczenie wszelkiego okablowania oraz agregatu klimatyzacji w serwerowni w taki sposób, aby zapewnić ciągłą pracę urzędu i klimatyzacji w serwerowni. W razie uszkodzenia infrastruktury teleinformatycznej i elektrycznej należy wymienić wszystkie uszkodzone kable na nowe nie gorsze jak uszkodzone. Nie dopuszcza się naprawianie okablowania, lutowania, klejenia, łączenia itp. Agregat klimatyzacji należy osłonić przed uszkodzeniami fizycznymi oraz zabezpieczyć przed pyłami budowlanymi, odpadkami itp. w taki sposób, żeby urządzenie nie zasysało ich do środka przez co może zmniejszyć swoją wydajność lub się uszkodzić. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia poinformować odpowiednie osoby. Wszelkie zdemontowane urządzenia zabezpieczyć do ponownego montażu. Prace można prowadzić etapami (Zamawiający dopuszcza podział etapów połaciami dachu) i do każdego etapu należy przedstawić plan BIOZ (Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) sporządzony przez kierownika budowy oraz zaakceptowany przez Inspektora BHP oraz inspektora nadzoru. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i uzyskać zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu uwzględniającej ruch pieszych i wejścia do budynku zgodnie z etapami prowadzonych prac oraz projekt zabezpieczenia - sąsiedztwo drogi wojewódzkiej nr 964).
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia budynku przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, tak aby nie doprowadzić do szkód w mieniu, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń, Wykonawca doprowadzi obiekt do należytego stanu (pod względem sprawności technicznej jak i wizualnej). Zamawiający dopuszcza zmianowy system pracy uwzględniający przepisy ciszy nocnej, przy zachowaniu, że Wykonawca poinformuje Zamawiającego co najmniej 48 godzin wcześniej o zaistniałej sytuacji. Zamawiający nie dopuszcza transportu materiałów wewnętrzną klatką schodową.
Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp.
1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, czyli tzw. pracowników fizycznych w szczególności:
1) ogólnobudowlane
Osoby wykonujące czynności wskazane przez Zamawiającego powinny być zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, co najmniej przez cały okres, w którym będą realizować wskazane wyżej czynności.
2. Wymóg nie dotyczy osób kierujących budową, osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, wykonujących usługi dostaw materiałów budowlanych, usług transportowych, sprzętowych i podobnych.
3. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2207). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
4. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
5. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45262310-7 - Zbrojenie
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45261213-0 - Kładzenie dachów metalowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45261910-6 - Naprawa dachów
45261920-9 - Konserwacja dachów
45262522-6 - Roboty murarskie
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45410000-4 - Tynkowanie
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2172043,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2172043,74 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2172043,74 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Stambud sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 2K-Budownictwo sp. zo.o. sp.k. 2K-Budownictwo sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9441783415
7.3.3) Ulica: ul. Św. Wojciecha
7.3.4) Miejscowość: Modlnica
7.3.5) Kod pocztowy: 32-085
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2172043,74 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 154 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
termin realizacji to 22 tygodnie maksymalnie ze względu na brak takiej opcji w ogłoszeniu przeliczono na dni.| 2024-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |