Budowa wieży widokowej na terenie tężni solankowej przy ul. Mikołowskiej - zaprojektuj i wybuduj
ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00383019
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00383019/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-26 09:10
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-717a5cde-1f1a-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 6420016169
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00383019 z dnia 2024-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wieży widokowej na terenie tężni solankowej przy ul. Mikołowskiej - zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-717a5cde-1f1a-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wieży widokowej na terenie tężni solankowej przy ul. Mikołowskiej - zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-717a5cde-1f1a-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00383019
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028231/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa wieży widokowej dz. Paruszowiec-Piaski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00346377
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 408564,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa wieży widokowej na terenie tężni solankowej przy
ul. Mikołowskiej w systemie zaprojektuj i wybuduj, na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
Zakres robót
• Sporządzenie wielobranżowego projektu budowlanego wieży widokowej (architektura, konstrukcja, projekt techniczny, instalacja zjeżdżalni, instalacja odgromowa i uziom fundamentowy, instalacja monitoringu).
• Sporządzenie projektu zagospodarowania terenu.
• Sporządzenie projektu wykonawczego branży ogólnobudowlanej, konstrukcyjnej i elektrycznej.
• Sporządzenie kosztorysów i przedmiarów robót budowlanych.
• Uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i pozwoleń administracyjno- prawnych.
• Uzyskanie pozwolenia na budowę.
• Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
• Sporządzenie planu BIOZ.
• Zgłoszenie w imieniu Zamawiającego rozpoczęcia robót budowlanych.
• Przygotowanie terenu pod rozpoczęcie robót budowlanych.
• Wykonanie robót budowlanych w zakresie kompleksowej realizacji projektu w zakresie budowy wieży.
• Sporządzenie dokumentacji powykonawczej obejmującej, mapę geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (mapa winna być opatrzona klauzulą urzędową przez organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej albo zawierać oświadczenie o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji) oraz inne dokumenty wynikające z obowiązujących norm i przepisów.
• Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.
• Pełnienie przez Projektanta nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji.
Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.
Do obowiązków Wykonawcy należy:
• realizacja przedmiotu umowy zgodnie z postanowieniami SWZ, zatwierdzonym projektem budowlano-wykonawczym, projektem technicznym oraz umową,
• wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,
• przygotowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót,
• przejęcie terenu prowadzenia robót w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
• zapewnienie wykonania przedmiotu zamówienia przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane,
• pełnienie funkcji koordynacyjnych w stosunku do podwykonawców,
• utrzymywanie porządku na terenie prowadzenia robót, na ciągach komunikacyjnych i wokół obiektu,
• zabezpieczenie i oznakowanie miejsca prowadzonych robót oraz dbałość o stan techniczny i prawidłowość oznakowania przez cały okres realizacji umowy,
• prowadzenie robót z zapewnieniem warunków zgodnych z przepisami BHP i ppoż,
• zapewnienie ochrony mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót,
• przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej, w tym dokumentów pozwalających na stwierdzenie, że wszystkie zabudowane materiały posiadają dopuszczenie do zastosowania w budownictwie.
• powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru końcowego z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem, w formie pisemnej, w tym pocztą elektroniczną na adres e-mail ……………….
Uwaga:
W razie, gdy realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przy pomocy floty pojazdów, flota ta będzie spełniać wymagania, o których mowa w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Termin usunięcia wad: do 14 dni liczonych od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru i przekazania całego przedmiotu umowy.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- zraszania wodą terenu prowadzenia robót w okresach suszy,
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie),
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów,
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych w wytwórniach.
Ponadto Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg.
W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne
z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu.
Zgodnie z art. 100 uPZP Zamawiający informuje, że opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie będzie opierać się na zasadach projektowania uniwersalnego uwzględniającego dostępność dla wszystkich, zarówno osób pełnosprawnych jak i osób o różnych niepełnosprawnościach, obiektu bez barier architektonicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu złożono oferty, których ceny przewyższały kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia| 2024-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |