Usuwanie szkód powodziowych powstałych w wyniku nawalnego deszczu w dniu 04.06.2024r. w korycie rzeki Białej w km 6+990 - 7+140 w miejscowości Czechowice-Dziedzice, gm. Czechowice - Dziedzice
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00383405
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00383405/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-26 10:46
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7738e98b-3385-11ef-8a31-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00383405 z dnia 2024-06-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usuwanie szkód powodziowych powstałych w wyniku nawalnego deszczu w dniu 04.06.2024r. w korycie rzeki Białej w km 6+990 - 7+140 w miejscowości Czechowice-Dziedzice, gm. Czechowice - Dziedzice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.przetargi.wody.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usuwanie szkód powodziowych powstałych w wyniku nawalnego deszczu w dniu 04.06.2024r. w korycie rzeki Białej w km 6+990 - 7+140 w miejscowości Czechowice-Dziedzice, gm. Czechowice - Dziedzice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7738e98b-3385-11ef-8a31-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00383405
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp
W wyniku otrzymania telefonicznego zgłoszenia z Powiatowego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej oraz mieszkańców ul. Bestwińskiej 18 w Czechowicach-Dziedzicach dot. zerwania skarpy lewego brzegu rzeki Białej, w dniu 05.06.2024 przeprowadzono wizję w terenie miejsca zdarzenia stwierdziła podmycie lewej skarpy brzegowej i głęboką erozję na odcinku ok. 150 m na łuku wklęsłym, zniszczenie stożka drogowego zabezpieczającego filar mostu, zniszczenie wylotu brzegowego odwadniającego drogę powiatową w ciągu ul.Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach, podmycie drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych. Powyższy stan stwarza zagrożenie podmycia mostu w ciągu ww. drogi powiatowej, pobliskim zakładom produkcyjnym zlokalizowanym za drogą powiatową, zabudowaniom mieszkalnym w ich obrębie oraz istniejącej infrastrukturze (wodociąg, gazociąg).
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.2710.49.2024.MPS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 433292,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usuwanie szkód powodziowych powstałych w wyniku nawalnego deszczu w dniu 04.06.2024r. w korycie rzeki Białej w km 6+990 - 7+140 w miejscowości Czechowice-Dziedzice, gm. Czechowice – Dziedzice. Zakres robót obejmuje odtworzenie uszkodzonego brzegu na odcinku 150 m z wykorzystaniem materiału miejscowego, zakup gruntu do zasypania wyrwy z zagęszczeniem, dociążenie skarpy narzutem kamiennym na geowłókninie zakotwionym w dnie, formowanie nasypu, obsiew skarp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Inżynieryjnych EKOINŻ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5530015696
7.3.4) Miejscowość: Zarzecze
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 515309,73 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 25 dni
| 2024-06-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |