Rewitalizacja alei parkowych w zabytkowym zespole parkowo – pałacowym w Grębowie

Powiat Tarnobrzeski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00384326
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00384326/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-26 14:02
Lokalizacja
Tarnobrzeg, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b65d0ef-1835-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
8672074339
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00384326 z dnia 2024-06-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja alei parkowych w zabytkowym zespole parkowo – pałacowym w Grębowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Tarnobrzeski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 Maja 4

1.5.2.) Miejscowość: Tarnobrzeg

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-400

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 15 822 39 22

1.5.8.) Numer faksu: 15 822 39 22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@tarnobrzeski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnobrzeski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0b65d0ef-1835-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja alei parkowych w zabytkowym zespole parkowo – pałacowym w Grębowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b65d0ef-1835-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00384326

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00059720/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rewitalizacja alei parkowych w zabytkowym zespole parkowo – pałacowym w Grębowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00338148

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IF.272.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Rewitalizacja alei parkowych w zabytkowym zespole parkowo – pałacowym w Grębowie.
2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Rozbiórkę elementów betonowych:
- obrzeża betonowe,
- płytki betonowe (Trylinka),
- krawężnik betonowy;
b) Roboty ziemne:
- wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zgęszczeniem podłoża,
- transport urobku samochodami samowyładowczymi;
c) Wykonanie konstrukcji nawierzchni:
- wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
- wykonanie podbudowy z mieszanki związanej cementowej,
- ułożenie kostki betonowej na podsypce,
- ułożenie płyt betonowych na podsypce;
d) Wykonanie galanterii betonowej:
- ułożenie obrzeża betonowego na ławie wraz z oporem z betonu,
- ułożenie krawężnika betonowego na ławie wraz z oporem z betonu;
e) Roboty porządkowe:
- humusowanie i obsianie trawą,
- utylizacja elementów nienadających się do ponownego wbudowania;
f) Wykonanie sytemu kanalizacji deszczowej:
- wykopy jamiste oraz przekopy,
- zasypka wykopów piaskiem wraz z zagęszczeniem,
- transport urobku samochodami samowyładowczymi,
- kanały z rur PVC łączone na wcisk,
- montaż studni kanalizacyjnych,
- wzmocnienie narzutem kamiennym skarpy, przeciw skarpy i dna rowu,
- humusowanie wraz z obsianiem trawy;
g) Wykonanie izolacji mineralnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu złożono osiem ofert. Najniższą cenę brutto zaoferował Wykonawca: Firma Handlowo Usługowa Adrian Weiss (ul. Tulipanowa 1, 39-410 Grębów) - 924 960,00 zł. Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia dysponował kwotą: 800 000,00 zł. Ponieważ Zamawiający był w stanie zwiększyć kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty z najniższą ceną (924 960,00 zł), a jednocześnie cena ta spełnia przesłanki rażąco niskiej ceny określone w art. 224 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wezwał wykonawcę do złożenia stosownych wyjaśnień. Wykonawca nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, dlatego też jego oferta została odrzucona na podstawie art. 224 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Kolejna oferta z najniższą ceną została złożona przez firmę EKOTON – Zieleń i Budownictwo Tadeusz Tabor (Alfredówka 172, 39-460 Nowa Dęba) na kwotę 1 089 203,69 zł.
Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty z najniższą ceną.
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2024-06-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane