naprawa hydroizolacji przegród zewnętrznych podpiwniczenia budynku użytkowanego przez Straż Graniczną i Służbę Celno-Skarbową na Drogowym Przejściu Granicznym w Gronowie
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00384911
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00384911/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-06-27 08:13
- Lokalizacja
- Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dd97906a-137a-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
- Identyfikator
- 7391264792
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00384911 z dnia 2024-06-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
naprawa hydroizolacji przegród zewnętrznych podpiwniczenia budynku użytkowanego przez Straż Graniczną i Służbę Celno-Skarbową na Drogowym Przejściu Granicznym w Gronowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514319
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marszałka J. Piłsudskiego 7/9
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-575
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: (89) 52 32 400
1.5.8.) Numer faksu: (89) 52 72 049
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: piotr.bucwilo@uw.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/uw-warminsko-mazurski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
naprawa hydroizolacji przegród zewnętrznych podpiwniczenia budynku użytkowanego przez Straż Graniczną i Służbę Celno-Skarbową na Drogowym Przejściu Granicznym w Gronowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd97906a-137a-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00384911
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00093200/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Naprawa hydroizolacji przegród zewnętrznych podpiwniczenia budynku użytkowanego przez Straż Graniczną i Służbę Celno-Skarbową na Drogowym Przejściu Granicznym w Gronowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00347301
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WO-IV.272.17.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 657090,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje naprawę hydroizolacji przegród zewnętrznych podpiwniczenia budynku użytkowanego przez Straż Graniczną i Służbę Celno-Skarbową na Drogowym Przejściu Granicznym w Gronowie w systemie zaprojektuj i wybuduj w następującym zakresie:
1) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę, tj.:
a) opracowanie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz innych opracowań niezbędnych do uzyskania dokumentów formalno-prawnych koniecznych przy wydawaniu decyzji pozwolenia na budowę, łącznie zwanych dalej w specyfikacji warunków zamówienia dokumentacją projektową,
b) uzyskanie mapy do celów projektowych oraz wszelkich wymaganych przepisami prawa warunków, opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych niezbędnych do wystąpienia przez wykonawcę w imieniu zamawiającego do właściwego organu o wydanie decyzji pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem w imieniu zamawiającego ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę (jeżeli będzie wymagana),
c) pełnienie nadzoru autorskiego przez autorów projektu budowlanego i projektów wykonawczych podczas wykonywania robót,
2) wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową, polegających na naprawie hydroizolacji przegród zewnętrznych podpiwniczenia budynku użytkowanego przez Straż Graniczną i Służbę Celno-Skarbową na Drogowym Przejściu Granicznym w Gronowie wraz z wykonaniem niezbędnych robót towarzyszących, obejmujących w szczególności:
a) odkopanie ścian zewnętrznych podpiwniczenia,
b) demontaż drenażu opaskowego,
c) oczyszczenie i osuszenie ścian zewnętrznych,
d) wykonanie hydroizolacji oraz termoizolacji ścian zewnętrznych,
e) ułożenie nowego drenażu opaskowego,
f) wykonanie hydroizolacji ściany wewnętrznej oddzielającej część niepodpiwniczoną budynku,
g) demontaż osprzętu sanitarnego, elektrycznego, teletechnicznego oraz stolarki drzwiowej wraz z ich zabezpieczeniem w celu ponownego montażu,
h) rozbiórka ścianek działowych, warstw posadzkowych oraz demontaż uszkodzonych instalacji podposadzkowych,
i) wykonanie podposadzkowej płyty żelbetowej,
j) wykonanie hydroizolacji podłogi na gruncie,
k) odtworzenie ogrzewania pomieszczeń piwnicznych w postaci ogrzewania podłogowego,
l) wykonanie pozostałych warstw posadzkowych, w tym elementów instalacji sanitarnych istniejących uprzednio,
m) wymurowanie ścianek działowych,
n) wykonanie robót wykończeniowych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w programie funkcjonalno – użytkowym stanowiącym załączniki nr 8.1 – 8.16 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ.
5. W przypadku braku obowiązku uzyskania decyzji pozwolenia na budowę na wykonanie robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia wykonawca opracuje dokumentację projektową, oraz uzyska wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i pozwolenia, w takim zakresie, jaki będzie niezbędny do zgłoszenia robót budowlanych, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725).
6. Program funkcjonalno-użytkowy może wskazywać dla niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych w stosunku do wskazanych w programie funkcjonalno-użytkowym pod warunkiem, że zapewnią one uzyskanie parametrów co najmniej na takim samym poziomie jak założone w programie funkcjonalno-użytkowym oraz będą nie gorsze pod względem:
1) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
2) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość),
3) parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
7. Wykonawca sporządzi dokumentację projektową zgodnie z wymogami:
1) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725),
2) rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.),
3) rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454).
8. Zamawiający wymaga, aby wykonawca uwzględnił w cenie oferty wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej produktami jednego producenta.
9. Wykonawca przekazując zamawiającemu dokumentację projektową przeniesie jednocześnie na niego bez dodatkowego wynagrodzenia majątkowe prawa autorskie do w/w utworu wynikające z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2509), przy czym wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich będzie ujęte w cenie oferty.
10. Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia z zamawiającym przyjętych rozwiązań projektowych oraz do uzyskania akceptacji zamawiającego przed przystąpieniem do opracowania dokumentacji projektowej.
11. W przypadku, gdy w toku realizacji przedmiotu zamówienia dojdzie do zmiany przepisów prawa skutkujących koniecznością dostosowania dokumentacji projektowej w celu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, wykonawca dokona stosownych zmian w dokumentacji projektowej bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.
12. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym.
13. Wszystkie zastosowane podczas realizacji przedmiotu zamówienia materiały (z wyłączeniem osprzętu zdemontowanego i ponownie montowanego) muszą mieć atest dopuszczający do stosowania w budownictwie.
14. Przedmiot zamówienia wykonywany będzie przez wykonawcę na czynnym przejściu granicznym, w związku z czym sposób jego realizacji wymaga uzgodnienia z zamawiającym w celu zapewnienia w tym okresie prawidłowego funkcjonowania przejścia granicznego.
15. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
16. W przypadku rozbieżności interpretacyjnych pomiędzy postanowieniami SWZ i projektowanych postanowień umowy, a treścią pozostałych załączników do SWZ, pierwszeństwo mają postanowienia SWZ oraz projektowanych postanowień umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
w związku z tym, iż w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, postępowanie zostało unieważnione.| 2024-06-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |