Wykonanie robót budowlanych na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON

Ośrodek Reprezentacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00385257
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00385257/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-27 09:42
Lokalizacja
Nowa Wieś, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c859769-0224-11ef-b21f-3ab44b58c1d6
Identyfikator
5340016936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneKładzenie płytekRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie kratRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00385257 z dnia 2024-06-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Reprezentacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010427452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grodziska 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Wieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-800

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 261892097

1.5.8.) Numer faksu: 261 892 048

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ormon@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ormon.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://portal.smartpzp.pl/ormon

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka Wojskowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c859769-0224-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00385257

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00214118/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rob. bud., w tym: wymiana balustrad w bud. nr 53, napr. rynien i rur spustowych w bud. nr 3 i 53, wym. krat w bud. nr 56.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00301871

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 6/INFR/TP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 350102,86 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 128528,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlach na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej, Nowa Wieś ul. Grodziska 1, 05-800 Pruszków, w tym:
- wymiana balustrad w loggiach i na głównej klatce schodowej w budynku nr 53,
- wymiana krat okiennych w budynku nr 56;
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych załączniki nr: 1a, 1b do SWZ,
- przedmiar robót - załączniki nr: 2a, 2b do SWZ,
- wzór umowy - załącznik nr 8 do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45431000-7 - Kładzenie płytek

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45421147-6 - Instalowanie krat

4.5.5.) Wartość części: 59420,02 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlach na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej, Nowa Wieś ul. Grodziska 1, 05-800 Pruszków, w tym:
- naprawa rynien, rur spustowych i obróbek blacharskich w budynku nr 3,
- wymiana rynien i rur spustowych w budynku nr 53.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych załączniki nr: 1c, 1d do SWZ,
- przedmiar robót - załączniki nr: 2c, 2d do SWZ,
- wzór umowy - załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 69108,47 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 239 ust. 1 ustawy dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w Części I, złożonej przez Wykonawcę FRESH MINT Agnieszka Cabak, o czym w dniu 05.06.2024 r. zawiadomił Wykonawców.
Zgodnie z pkt 1 Rozdziału 15 SWZ, Zamawiający przed podpisaniem umowy zażądał od Wykonawcy, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny ofertowej brutto przedstawionej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczania a także w dniu 25.06.2024 r. złożył oświadczenie o odstąpieniu od zawarcia umowy w niniejszym postępowaniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 64900,03 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 64900,03 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy udostępnił
w dniu 22.05.2024 r., na stronie internetowej prowadzonego postępowania,
informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
w Części II – 93 000,00 zł.
Wykonawca FRESH MINT Agnieszka Cabak jako jedyny złożył ofertę
w Części II zamówienia. Cena złożonej oferty, tj. 123 000,00 zł. przewyższa kwotę,
którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego też postanowił unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2024-06-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane