Realizacja robót budowlanych obejmujących część inwestycji przebudowy i rozbudowy budynku siedziby OSP w Brusach oraz budowy remizy OSP w Czapiewicach

Gmina Brusy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00386595
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00386595/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-27 14:13
Lokalizacja
Brusy, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1afd60ce-226c-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
Identyfikator
5551921230
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00386595 z dnia 2024-06-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych obejmujących część inwestycji przebudowy i rozbudowy budynku siedziby OSP w Brusach oraz budowy remizy OSP w Czapiewicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brusy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351251

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Na Zaborach 1

1.5.2.) Miejscowość: Brusy

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-632

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 523969300

1.5.8.) Numer faksu: 523969303

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@brusy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brusy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1afd60ce-226c-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Realizacja robót budowlanych obejmujących część inwestycji przebudowy i rozbudowy budynku siedziby OSP w Brusach oraz budowy remizy OSP w Czapiewicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1afd60ce-226c-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00386595

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00065494/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wsparcie systemu ratownictwa oraz zarządzania kryzysowego na terenie gminy Brusy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00351127

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Nr ZP.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3477418,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych obejmujących część inwestycji przebudowy i rozbudowy budynku siedziby OSP w Brusach oraz budowy remizy OSP w Czapiewicach w ramach zadania pn. „Wsparcie systemu ratownictwa oraz zarządzania kryzysowego na terenie gminy Brusy” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w tym:
Część I: Przebudowa i rozbudowa budynku OSP w Brusach
a) roboty budowlane:
 konstrukcja
 wykończenia zewnętrzne ( dach, stolarka, elewacja, opaska żwirowa)
 roboty wykończeniowe wewnętrzne
 między ścianą wieży a ścianą istniejącego budynku należy wykonać tymczasowe wydzielenie części objętej przetargiem i wykonać zamknięcie pom. 0.8 i osadzić drzwi DZ2,
 wykonać termoizolację ściany zewnętrznej wieży w miejscu, gdzie miałaby być kolejna część budynku ,
b) instalacje sanitarne (ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, wody, kanalizacji sanitarnej, sprężonego powietrza),
c) instalacje elektryczne ( WLZ, prefabrykaty, trasy kablowe, okablowanie, oprawy oświetleniowe, osprzęt elektryczny, instalacja odgromowa i uziemiająca, sieć strukturalna, instalacja SSWIN, instalacja monitoringu CCTV, instalacja domofonowa), przejścia i podłączenia przygotować pod montaż instalacji fotowoltaicznej (instalacja fotowoltaiczna w kolejnym etapie),
d) dostawa i montaż wyposażenia (nie dotyczy urządzeń takich jak: sprężarka, pralnica i suszarka oraz myjka na ciepłą wodę)
e) zagospodarowanie terenu,
Zakres robót objęty przetargiem i wyposażenia dotyczy części obiektu, zgodnie z zakresami określonymi na rysunkach. W istniejącej części należy wykonać niezbędne roboty budowlane i instalacje, potrzebne do funkcjonowania części objętej postępowaniem przetargowym.
Załączone pomocnicze przedmiary obejmują cały zakres projektu, należy wycenić część objętą przetargiem.
UWAGA:
1) w trakcie realizacji inwestycji oraz po jej zakończeniu należy zapewnić ciągły dostęp do sąsiednich nieruchomości (w szczególności do świetlicy w Czapiewicach do której będzie dobudowana remiza, gdyż odbywają się tam imprezy okolicznościowe). Inwestycja nie może pogorszyć warunków użytkowania sąsiednich nieruchomości.
2) wszystkie elementy wyposażenia, okładziny ścienne, sufitowe i podłogowe, rodzaj oraz kolorystykę należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie wykonawstwa,
3) wykonanie dla każdej części tablicy informacyjnej o wym. 90x60 cm na dibondzie. Treść tablic i miejsce montażu do uzgodnienia z Zamawiającym.
3. Szczegółowy opis, wielkość i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik Nr 6 do SWZ,
w Projektach budowlano - wykonawczych - Załącznik Nr 5 do SWZ oraz w Przedmiarach robót (stanowiących materiał pomocniczy przy przygotowywaniu oferty) – Załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45216000-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 2955004,99 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych obejmujących część inwestycji przebudowy i rozbudowy budynku siedziby OSP w Brusach oraz budowy remizy OSP w Czapiewicach w ramach zadania pn. „Wsparcie systemu ratownictwa oraz zarządzania kryzysowego na terenie gminy Brusy” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w tym:
Cześć II: Budowa remizy OSP przy świetlicy wiejskiej w Czapiewicach
Zadanie obejmuje kompleksowe wykonanie remizy OSP w Czapiewicach, naniesienie i uzgodnienie wykonanych zmian z rzeczoznawcami, w tym:
a) roboty budowlane:
 roboty ziemne, ławy, ściany fundamentowe,
 ściany i konstrukcja,
 dach,
 posadzki,
 stolarka drzwiowa i okienna,
 prace wykończeniowe,
 wykonanie elewacji,
b) dostawę i montaż wyposażenia, m.in. szafki do garażu na 16 osób otwarte bez nóżek (np. STR400/4), regał stalowy o wym. ok. 100x50x200 – ilość 5 szt., aneks kuchenny (szafki dolne i górne) o długości ok. 2,0m z zlewozmywakiem, stół i krzesła na 8 osób), do pom. nr 6 dostarczyć szafkę narzędziową na kółkach np. Yato YT-55307, wyposażenie do pom. sanitarnych ze stali nierdzewnej (pojemnik na mydło, pojemnik do ręczników papierowych, uchwyt do papieru toaletowego, kosz na śmieci)
c) instalacje sanitarne,
 wewnętrzna instalacja wody,
 wewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej,
 wewnętrzna instalacja centralnego ogrzewania,
 wewnętrzna instalacja wentylacji,
 ochrona p.poż,
 wykonanie przyłączy,
d) instalacje elektryczne,
e) zagospodarowanie terenu
f) dodatkowe roboty i zmiany:
- w pom. nr 3 przesunięcia umywalki w stronę ściany z pom. nr 2,
- przeniesienia zlewu z pom. nr 5 do pom. nr 6,
- wykonania pom. nr 6 jako otwartego, bez ściany i drzwi,
- zmianie drzwi wejściowych do pom. nr 2 z prawych na lewe,
- wykonania kompletnego szynowego odciągu spalin (wydajność 1500m3/h) z automatycznym wypięciem ssawki wraz z niezbędnymi urządzeniami ,
- doprowadzenia instalacji wody i powietrza do narożnika (między ścianą z bramą a ścianą z oknami) w pom. nr 1,
- wykonania w pom. nr 6 instalacji powietrza wraz z dostarczeniem sprężarki samochodowej, tłokowej (stopień sprężania 10 bar, pojemność sprężania 100 l);
- wykonania konstrukcji oraz syreny szczelinowej z osprzętem, np. sytemu DSP, kabli i anteny (np. .model 52L),
- wprowadzenia internetu i monitoringu,
- wykonania napisu na elewacji „ OSP Czapiewice” wraz z podświetleniem,
- wykonania w garażu odwodnienia wraz z przyłączem i separatorem na zewnątrz budynku,
- brama do garażu elektryczna wraz z doprowadzeniem zasilania, wys. bramy 3,55. Wykonawca zastosuje naproże strunobetonowe o odpowiedniej nośności, uwzględniającej obliczone w projekcie obciążenia konstrukcji,
- oddzielenia część OSP ścianą REI 60 i wysunięcia jej na 30 cm między pom. nr 6 a pom. nr 7,
- wykonania przed remizą masztu flagowego o wysokości 6m,
- wykonania szerszego wjazdu i dojazdu do budynku o ok. 3,0m,
- wymiana pieca c.o. na pellet wraz z montażem ( pom.nr 7)
UWAGA:
1) w trakcie realizacji inwestycji oraz po jej zakończeniu należy zapewnić ciągły dostęp do sąsiednich nieruchomości (w szczególności do świetlicy w Czapiewicach do której będzie dobudowana remiza, gdyż odbywają się tam imprezy okolicznościowe). Inwestycja nie może pogorszyć warunków użytkowania sąsiednich nieruchomości.
2) wszystkie elementy wyposażenia, okładziny ścienne, sufitowe i podłogowe, rodzaj oraz kolorystykę należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie wykonawstwa,
3) wykonanie dla każdej części tablicy informacyjnej o wym. 90x60 cm na dibondzie. Treść tablic i miejsce montażu do uzgodnienia z Zamawiającym.
3. Szczegółowy opis, wielkość i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik Nr 6 do SWZ,
w Projektach budowlano - wykonawczych - Załącznik Nr 5 do SWZ oraz w Przedmiarach robót (stanowiących materiał pomocniczy przy przygotowywaniu oferty) – Załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45216000-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 522413,47 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. części zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. części zamówienia.

2024-06-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane