PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 104452E KOZANKI PODLEŚNE - CHWALBORZYCE

GMINA ŚWINICE WARCKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00388571
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00388571/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-06-28 13:33
Lokalizacja
Świnice Warckie, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2662326-1780-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
Identyfikator
7752407015
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlaneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty odwadniającePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF ŁUCZAKUniejów, PL · lot 0
1 643 618,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00388571 z dnia 2024-06-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 104452E KOZANKI PODLEŚNE - CHWALBORZYCE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWINICE WARCKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019533

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 1

1.5.2.) Miejscowość: Świnice Warckie

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-140

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 632881021

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@swinicewarckie.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swinice.akcessnet.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://sidaspzp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 104452E KOZANKI PODLEŚNE - CHWALBORZYCE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2662326-1780-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00388571

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024492/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej nr 104452E Kozanki Podleśne - Chwalborzyce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00333627

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IK-ZP.271.5.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1408721,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 104452E KOZANKI PODLEŚNE – CHWALBORZYCE.

Miejscowość: Chwalborzyce, Kozanki Podleśne
Gmina: Świnice Warckie
Powiat: łęczycki
Województwo: łódzkie
Jednostka ewidencyjna: 100407_2 Świnice Warckie
Nazwa i numer obrębu: 100407_2.0004 Chwalborzyce
Numery działek ewidencyjnych: 418, 520
Nazwa i numer obrębu: 100407_2.0011 Kozanki Podleśne
Numery działek ewidencyjnych: 85, 162/2

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest przebudowa drogi gminnej nr 104452E w miejscowościach Chwalborzyce, Kozanki Podleśne. W zakresie przebudowy znajduje się odcinek ulicy od km 0+000 (PT – skrzyżowania z drogą gminną) do km 0+936 (KT – skrzyżowanie z drogą powiatową).

Droga gminna publiczna posiadająca charakter drogi lokalnej w terenie niezabudowanym. Posiada przekrój drogowy to znaczy : jedną jezdnię szer. 5,0 m z dwoma pasami ruchu w przeciwnym kierunku o szer. 2,5 m na pas (z uwagi na potrzebę uspokojenia ruchu), pobocza szer. : 1,0 m.
Podstawowe parametry techniczne obiektu :
• klasa drogi : gminna, lokalna,
• kategoria obciążenia ruchem : KR1
• liczba pasów ruchu : 2,
• przekrój : drogowy,
• rodzaj nawierzchni : półsztywna,
• odwodnienie : powierzchniowe do istniejących rowów,
• kanał technologiczny : uliczny.

W ramach przebudowy przewiduje się dostosowanie istniejącej nawierzchni do parametrów technicznych obecnie obowiązujących. Od PT do KTP projektuje się pełną wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni oraz poboczy. Istniejąca warstwa kruszywa łamanego o gr. 10 cm do odzysku. Nawierzchnię projektuje się na poniższych parametrach technicznych :
• szerokość w liniach rozgraniczających : zmienna w granicach istniejącego pasa drogowego,
• klasa ulicy : lokalna,
• prędkość projektowa : 30 km/h,
• ilość jezdni : 1,
• ilość pasów ruchu : 1,
• szer. pasa ruchu : 5,0,
• szer. poboczy : 1,0 m,
• odwodnienie powierzchniowo – wgłębne do istniejących rowów przydrożnych

Nawierzchnię jezdni zaprojektowano jak dla kategorii obciążenia ruchem KR1.

Projektowana konstrukcja nawierzchni jezdni i zjazdów do posesji Grubość warstwy
[m]
Warstwa ścieralna z ZC 11S 50/50 0,04
Warstwa wiążąca z AC 16W 50/70 0,05
Warstwa kruszywa łam. stab. mech. 0,20
Warstwa z chudego betonu C8/10 MPa 0,20
Warstwa odsączająca z piasku średnioziarnistego 0,20
Podłoże gruntowe -

W ramach budowy przewiduje się roboty budowlane w ujęciu powierzchniowym jak poniżej :
o nawierzchnia jezdni : 4 860 m2,
o nawierzchnia poboczy : 1 872 m2
o nawierzchnia zjazdów : 288 m2
UWAGA!
W związku z planowaną inwestycją polegającą na budowie drogi wraz z towarzyszącą infrastrukturą na terenie działki o nr ew. 520, obręb Kozanki Podleśne, położonej w miejscowości Kozanki Podleśne, gm. Świnice Warckie, woj. Łódzkie należy przeprowadzić wykopaliskowe badania archeologiczne wyprzedzające realizację inwestycji oraz prowadzić nadzór archeologiczny (zgodnie z wydanym przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Pozwoleniem na prowadzenie badań archeologicznych nr WUOZ-ZA.5161.498.2024.PS).
Na działce o nr ew. 520 zarejestrowane zostało stanowisko archeologiczne, ujęte w ewidencji AZP pod nr: AZP 60-46/101.
W 2023r. przeprowadzone zostały rozpoznawcze badania sondażowe wyprzedzające inwestycję przebudowy drogi na działce nr ew. 520 w miejscowości Kozanki Podleśne, w gminie Świnice Warckie.
Zakres planowanej inwestycji znajdował się w kolizji z dwoma stanowiskami archeologicznymi o nr AZP 60-46/101 (stan Chwalborzyce 29) i AZP 60-46/120 (stan. Chwalborzyce 43) zewidencjonowanymi jako ślady osadnictwa o bliżej nieokreślonej chronologii pradziejowej, datowanej od neolitu po epokę brązu oraz ślady osadnicze z okresu pradziejów oraz średniowiecza.
Przeprowadzone badania wykopaliskowe w formie sondaży umożliwiły weryfikację dwóch stanowisk leżących w kolizji z planowaną inwestycją. W przypadku stanowiska Chwalborzyce 29 (AZP 60-46/101) udało się potwierdzić jego zasięg oraz możliwość natrafienia na zabytki archeologiczne w trakcie prac ziemnych, oraz ustalić, iż są one związane z okresem epoki brązu i funkcjonowaniem na wskazanym terenie osady kultury łużyckiej.
Planuje się wykonanie wykopaliskowych badań archeologicznych w kilometrażu od 0+434 do 0+496 m na całej planowanej szerokości drogi, wynoszącej 5 m.
Pozostały teren inwestycji objęty zostanie nadzorem archeologicznym. Nadzór archeologiczny zostanie przeprowadzony w trakcie prac budowlanych i będzie realizowany po zarysie planowanej inwestycji.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlany, specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót stanowiące załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ.
Załącznik nr 8 do SWZ Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
Załącznik nr 9 do SWZ Przedmiar robót
Załącznik nr 10 do SWZ Projekt budowlany

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232452-5 - Roboty odwadniające

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1643618,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2383854,64 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1643618,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LuKpol Krzysztof Łuczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8281407038

7.3.3) Ulica: Dąbska 26

7.3.4) Miejscowość: Uniejów

7.3.5) Kod pocztowy: 99-210

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1643618,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-06-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane