Przebudowa drogi powiatowej nr 1860P Brodziszewo – Pamiątkowo na odcinku około 990 mb.
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W SZAMOTUŁACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00389372
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00389372/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-01 09:37
- Lokalizacja
- Szamotuły, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e555112c-1d93-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 7871813833
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00389372 z dnia 2024-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1860P Brodziszewo – Pamiątkowo na odcinku około 990 mb.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W SZAMOTUŁACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631277227
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 6
1.5.2.) Miejscowość: Szamotuły
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-500
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@zdp-szamotuly.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp-szamotuly.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e555112c-1d93-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1860P Brodziszewo – Pamiątkowo na odcinku około 990 mb.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e555112c-1d93-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00389372
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044204/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa drogi powiatowej nr 1860P Brodziszewo – Pamiątkowo na odcinku około 990 mb.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.272.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia
1) Przedmiot zamówienia stanowi:
Przedmiotem postępowania jest wykonanie robót budowlanych zgodnie z projektem polegającym na wykonaniu Przebudowa drogi powiatowej nr 1860P Brodziszewo – Pamiątkowo na odcinku około 990 mb. Planowany zakres robót oraz podstawowe parametry techniczne uzgodniono z Inwestorem.
Zakres robót obejmuje:
a) roboty rozbiórkowe i przygotowawcze
- zabezpieczenie terenu budowy
- oczyszczenie poboczy gruntowych ,
- oczyszczenie przydrożnych rowów z zarośli oraz wysokich traw,
- frezowanie nawierzchni asfaltowej o gr. 4-6cm – przyjęto 5cm
- frezowanie nawierzchni na połączeniach nawierzchni projektowanej z istniejącą.
- rozbiórka nawierzchni z betonu cementowego
b) roboty remontowe
- remont krawędzi istniejącej nawierzchni asfaltowej wraz z poszerzeniem nawierzchni do 5,5m
c) roboty ziemne i podbudowy
- wykonacie koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, zjazdów, elementów
betonowych
- odmulenie i oczyszczenie rowów przydrożnych,
- profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego pod zjazdy,
- wykonanie podbudowy z mieszanki kruszywa związanej cementem pod zjazdy i
nawierzchnię drogi
- wykonanie podbudowy asfaltowej na krawędzi jezdni
d) roboty nawierzchniowe:
- wykonanie naprawy istniejącej nawierzchni w miejscach występowania ubytków, wyrw kruszywem
łamanym po wykonaniu frezowania
- remont krawędzi istniejącej nawierzchni jezdni,
- wykonanie wzmocnienia konstrukcji nawierzchni jezdni - warstwa wyrównawcza podbudowy z
kruszywa łamanego + warstwy podbudowy i warstwa ścieralna z mieszanki mineralno asfaltowej,
- wykonanie nawierzchni zjazdu z kostki betonowej gr. 8cm na podsypce cementowo – piaskowej
e) roboty wykończeniowe:
- wykonanie profilowania poboczy wraz umocnieniem kruszywem łamanym o gr. 15cm
- profilowanie przyległego terenu wraz humusowaniem gr, 10cm z obsianiem trawą
- wykonanie oznakowania zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu
Szczegółowe rozwiązanie przedstawiono na Rys. 02 Plan zagospodarowania terenu”
Parametry techniczne
a) droga klasy L- droga lokalna
b) przyjęto kategorię ruchu KR3,
c) prędkość projektowa: 40km/h
d) szerokość jezdni projektowanej : 5,5m,
e) długość projektowanej przebudowy: 990m
f) projektowane pochylenie poprzeczne jezdni na prostej – dwustronne, daszkowe 2,0%
g) projektowane pochylenie poprzeczne jezdni na łuku – dwustronne, daszkowe 2,0-5,0%
h) pochylenie poboczy gruntowych 8,0%
i) szerokość poboczy umocnionych 0,75m
j) szerokość zjazdów zwykłych 4,0 -5,0m,
k) połączenie krawędzi zjazdów zwykłych z krawędzią drogi:
- nawierzchnia asfaltowa– promień 5m
- nawierzchnia z kruszywa – skos 1:1
Planowany zakres robót oraz podstawowe parametry techniczne uzgodniono z inwestorem
Lokalizację inwestycji przedstawiono na Plan orientacyjny w załączniku 1a.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załącznikach:
nr 1a – Dokumentacja projektowa (OPZ)
nr 1b – SOR(OPZ)
nr 1c – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (OPZ)
nr 1d - Przedmiar Robót (OPZ)
nr 2 – Projekt umowy
dostępnych na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Przy realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania jedynie wyrobów dopuszczonych do używania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725) oraz ustawy o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213, z późn. zm.) oraz innych przepisów – rozporządzeń wykonawczych do ww. przepisów, w zakresie w jakim mają zastosowanie.
UWAGA:
Wyłoniony wykonawca po podpisaniu umowy ma obowiązek przed przystąpieniem do prac, opracować i przedstawić do zatwierdzenia projekt czasowej organizacji ruchu.
Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1578) Wywóz odpadów budowlanych i ich utylizacja odbywa się bez dodatkowego wynagrodzenia.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
2) Gwarancja
GWARANCJA
Okres gwarancji udzielonej przez wykonawcę na wykonane prace wynosi minimum 36 m-cy (podlega ocenie w kryteriach oceny ofert)
3) Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45000000-7 Roboty budowlane
45233140-2 Roboty drogowe
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1669142,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2404180,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1669142,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S. A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 78718229449
7.3.3) Ulica: Powstańców Wielkopolskiech
7.3.4) Miejscowość: Szamotuły
7.3.5) Kod pocztowy: 64-500
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1669124,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-07-06| 2024-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |