Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wiązowie.

Gmina Wiązów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00389665
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00389665/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-01 10:54
Lokalizacja
Wiązów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-25bfb2f4-0ebe-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
Identyfikator
9141224485
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "ZURB" s.c. Andrzej Żurek, Elżbieta ŻurekBorów, PL · lot 0
700 404,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00389665 z dnia 2024-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wiązowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiązów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 37

1.5.2.) Miejscowość: Wiązów

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-120

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713931136

1.5.8.) Numer faksu: 713931136 wew.13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: emilia.kowalska@wiazow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiazow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wiazow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wiązowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25bfb2f4-0ebe-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00389665

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013483/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntow rolnych działka nr 172 AM-1 obręb Wiązów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00320086

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BS.271.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie dofinansowane w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
W ramach inwestycji zaprojektowano przebudowę drogi o długości 470mb.
Planowane jest wykonanie jezdni jednojezdniowej dwu kierunkowej o nawierzchni asfaltowej
o szerokości 5,0 m zamkniętej poboczem z obu stron o szer. 0,5 m i gr. 10 cm z kruszywa 0/31,5 na całej długości planowanego odcinka.
Przebudowany odcinek leży w bliskiej odległości pomiędzy rzekami Młynówką i Oławą. Wykonane badania geologiczne potwierdziły słabą nośność istniejącego podłoża w związku z tym należy doprowadzić podłoże do grupy nośności G1 poprzez wykonanie stabilizacji cementowej Rm=2,5 MPa gr. 25cm. metodą mieszania na miejscu.
Jako podbudowę nawierzchni przyjęto kruszywo łamane 0/31,5 stabilizowane mechanicznie grubości 20cm. Zamknięte warstwą wiążącą nawierzchni bitumicznej AC 16W o grubości 5 cm i warstwą ścieralną AC11S gr. 4 cm.
Droga w planie zaprojektowana została głównie z odcinków prostych, a załamania wyokrąglone będą łukami o promieniu 100m i 200m, przebiegać będzie po starym śladzie. Spadek pobocza należy zwiększyć od spadku nawierzchni by wynosił 6-8%. Spadki podłużne pozostają takie jak są istniejące należy przy tym pilnować aby zachować minimalny spadek podłużny 0,5%.
Woda z nawierzchni jezdni drogi będzie kierowana do istniejących rowów na działce Inwestora. Zaprojektowano odtworzenie istniejących rowów poprzez karczowanie istniejących krzewów, odmulenie i ponowne profilowanie rowów.
Wycinka drzew zgodnie z decyzją NOŚ.613.14.2024.MB.3 i zasadami przewidzianymi dla tego typu działań, z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.
Konstrukcję istniejących wjazdów należy wykonać z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/63 o gr. 30cm.
Szczegóły dotyczące realizacji pokazano na planie sytuacyjnym. Teren po zakończeniu prac należy uporządkować, uzupełnić kruszywem i wyrównać do powstałej nawierzchni.
Przyjęto kategorią ruchu KR-3
Konstrukcja nawierzchni:
-warstwa ścieralna AC 11S gr. 4cm,
-warstwa wiążąca AC 16W gr. 4cm,
-podbudowa zasadnicza z KŁSM 0/31,5 gr. 20cm,
-stabilizacja cementowa Rm- 2,5 MPa wykonywana na miejscu gr. 25 cm.
Szczegóły dotyczące realizacji pokazano na planie sytuacyjnym.
Teren po zakończeniu prac należy uporządkować, uzupełnić kruszywem i wyrównać do powstałej nawierzchni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 700404,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1063902,49 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 700404,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "ZURB" s.c. Andrzej Żurek, Elżbieta Żurek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9140002558

7.3.3) Ulica: Witosa 2

7.3.4) Miejscowość: Borów

7.3.5) Kod pocztowy: 57-160

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 700404,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-10-31
2024-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane