Budowa dróg gminnych na osiedlu Grafitowym w m. Lubieszów - etap II
Gmina Nowa Sól
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00389704
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00389704/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-01 11:02
- Lokalizacja
- Nowa Sól, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1baa7e3d-1359-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
- Identyfikator
- 9251958461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00389704 z dnia 2024-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg gminnych na osiedlu Grafitowym w m. Lubieszów - etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowa Sól
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 971237799
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Moniuszki 3A
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 387 20 16
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminanowasol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminanowasol.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminanowasol.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa dróg gminnych na osiedlu Grafitowym w m. Lubieszów - etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1baa7e3d-1359-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00389704
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00013024/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa dróg gminnych na osiedlu Grafitowym w m. Lubieszów - etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00326418
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.09.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1804093,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj dla inwestycji pn. „Budowa dróg gminnych na osiedlu Grafitowym w m. Lubieszów – etap II”.
Przedmiot inwestycji administracyjnie znajduje się na terenie gminy Nowa Sól, powiatu nowosolskiego, województwa lubuskiego.
2. W ramach realizacji zamówienia należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami i warunkami technicznymi, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania zadania zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami umowy oraz wybudować przedmiot zamówienia i uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzję o pozwoleniu na użytkowanie bądź zaświadczenie o potwierdzeniu przyjęcia zawiadomienia o zakończeniu budowy wydanych przez PINB.
3. Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi gminnej na odcinku od skrzyżowania z projektowaną w I-etapie inwestycji drogą gminną nr 1 w dz. nr 489/74 do końca zabudowań osiedla Grafitowego na kierunku zachodnim. Długość odcinka przewidywanego do budowy wynosi około 322 m. Zgodnie ze wszystkimi wymaganiami określonymi w Programie Funkcjonalno – Użytkowym oraz wynikającymi z obowiązującego prawa należy zaprojektować i wykonać m.in. następujące roboty:
- budowę nowoprojektowanej jezdni,
- budowę zjazdów w pasy drogowe dróg wewnętrznych, a w przypadku konieczności – odcinków dróg wewnętrznych podrzędnych w obrębie tych zjazdów,
- budowę pozostałych zjazdów,
- budowę chodników,
- budowę poboczy,
- budowę placu do zawracania,
- budowę kanalizacji deszczowej,
- budowę oświetlenia ulic,
- budowę przepustu na rowie melioracyjnym,
- przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z przebudowywanymi ulicami, w tym sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej, gazowych, wodociągowych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych,
- budowę sieci i przyłączy wodociągowych,
- budowę kanału technologicznego,
- przebudowę ogrodzeń posesji sąsiadujących z pasem drogowym,
- wycinkę drzew i krzewów.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący załącznik nr 9 do SWZ.
5. Zadanie należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz Programem Funkcjonalno - Użytkowym. Jednym z elementów PFU jest szacunkowy wykaz robót, który został sporządzony w celach poglądowych i pomocniczych. Obowiązkiem Wykonawcy przystępującego do postępowania jest dokładne zapoznanie się z całą załączoną dokumentacją a także z terenem objętym opracowaniem, a następnie oszacowanie wartości robót według zestawienia zawartego w formularzu ofertowym:
a) Zamawiający informuje, iż podział szacunkowego wykazu robót na roboty kwalifikowane i niekwalifikowane wynika z wniosku o dofinansowanie i założeń programu, a zawarta umowa wymusza na Zamawiającym uzyskanie od Wykonawcy na etapie składania ofert, informacji o kosztach kwalifikowanych i niekwalifikowanych. W związku z powyższym, Zamawiający opierając się na posiadanych na tym etapie danych, sporządził szacunkowe zestawienie robót z podziałem, tak aby potencjalny Wykonawca wiedział jakiego rodzaju roboty i w jakiej szacunkowej wielkości są kosztem kwalifikowanym i niekwalifikowanym.
b) W dokumentacji postępowania załączono rysunek poglądowy z zaznaczonym obszarem robót kwalifikowanych oraz niekwalifikowanych. W obszarze robót kwalifikowanych są wrysowane np. sieci wodociągowe, sieci kanalizacyjne, przyłącza, których koszt budowy stanowi wartość niekwalifikowaną – Zamawiający zwraca uwagę, że załączony rysunek należy odczytywać łącznie z szacunkowym wykazem robót.
c) Zamawiający wyjaśnia, iż szacunkowy wykaz robót zawiera zestawienie robót przewidzianych do wykonania i znanych na obecnym etapie. Program Funkcjonalno – Użytkowy jest swego rodzaju koncepcją a nie dokumentacją projektową. Zakres i rozmiar robót może ulec zmianie w zależności od rozwiązań jakie przyjmie wykonawca na etapie projektowym. W momencie składania oferty należy posiłkować się przedstawionym szacunkowym wykazem robót i adekwatnie podzielić koszty na kwalifikowane i niekwalifikowane z zastrzeżeniem, że jeśli Wykonawca przyjmie inne rozwiązania projektowe niż określone w PFU to musi to samodzielnie skalkulować w ofercie.
d) Zamawiający dodatkowo wyjaśnia, iż:
- koszt tablicy informacyjnej nie został ujęty w wykazie robót, widnieje natomiast w formularzu ofertowym – stanowi on koszt w całości kwalifikowany,
- koszt dokumentacji projektowej nie został ujęty w wykazie robót, widnieje natomiast w formularzu ofertowym – Wykonawca ma obowiązek skalkulować koszt z podziałem na koszt kwalifikowany i niekwalifikowany, należy wyodrębnić koszt dokumentacji projektowej dla robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych a otrzymane wartości przenieść do formularza ofertowego. Koszt dokumentacji projektowej należy podzielić w następujący sposób: suma kosztów robót kwalifikowanych = X, suma kosztów robót niekwalifikowanych = Y; należy wyliczyć stosunek X do Y i takim stosunku podzielić koszt dokumentacji projektowej. Brak podziału kosztu dokumentacji projektowej na koszt kwalifikowany i niekwalifikowany bądź wpisanie wartości 0,00 zł będzie skutkował odrzuceniem oferty, z uwagi na jej niezgodność z warunkami zamówienia. Zamawiający zwraca również uwagę na metody i podstawy obliczania planowanych kosztów prac projektowych – wskazane w formularzu ofertowym wartości dokumentacji projektowej powinny być ustalone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. Zaoferowanie ceny niezgodnej z ww. Rozporządzeniem skutkować będzie odrzuceniem oferty z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia.
6. Przedmiot zamówienia obejmuje również ustawienie przez Wykonawcę tablicy informującej o przyznanym dofinansowaniu, o treści uzgodnionej z Zamawiającym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie składania ofert tj. 07.06.2024r. do godz. 12:00 wpłynęły 3 oferty. Zamawiający w SWZ oraz dokumentach zamówienia w sposób szczegółowy opisał sposób dokonania podziału wartości ogółem zadania na poszczególne elementy składowe, określone w zestawieniu tabelarycznym, oraz zwrócił uwagę na metody i podstawy obliczania planowanych kosztów prac projektowych. Wartość dokumentacji projektowej powinna być ustalona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym. Warunek w tym zakresie został postawiony przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia (Rozdział IV ust. 5 lit. d tiret drugie SWZ).Zgodnie z ww. rozporządzeniem planowane koszty prac projektowych oblicza się jako iloczyn wskaźnika procentowego, określonego w rozporządzeniu, i planowanych kosztów robót budowlanych. Wskaźnik procentowy dla dróg klasy G i niższych, został określony w rozporządzeniu w przedziale 2,5- 4,0 %. Z analizy złożonych ofert wynika, że we wszystkich trzech przypadkach, wskazany koszt dokumentacji projektowej stanowi wyższą wartości zamówienia, niż wskazuje rozporządzenie. Zgodnie z zapisami SWZ zaoferowanie ceny niezgodnej z ww. rozporządzeniem skutkuje odrzuceniem oferty z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia.
Wszystkie złożone w toku postępowania oferty zostały odrzucone na wyżej wskazanej podstawie.
Zważywszy na powyższe, zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia w całości postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.
| 2024-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |