Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Zagospodarowanie Golubskiej Starówki"
Gmina Miasto Golub-Dobrzyń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00453800
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00453800/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-12 10:22
- Lokalizacja
- Golub-Dobrzyń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b9e9a38-35d9-461e-b236-43edcc244e7f
- Identyfikator
- 5030054345
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00453800 z dnia 2024-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Zagospodarowanie Golubskiej Starówki"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Golub-Dobrzyń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118566
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac 1000-lecia 25
1.5.2.) Miejscowość: Golub-Dobrzyń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-400
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@golub-dobrzyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.golub-dobrzyn.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/golub-dobrzyn1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Zagospodarowanie Golubskiej Starówki"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b9e9a38-35d9-461e-b236-43edcc244e7f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00453800
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00425475
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Zagospodarowanie Golubskiej Starówki" na bazie koncepcji i dokumentacji technicznej urządzenia Golubskiej Starówki, dotyczącej zieleni, stanowiącej załącznik 1 do SWZ.
2. Dokumentacja powinna zawierać działania w zakresie adaptacji do zmian, ukierunkowane na zapobieganie i ograniczenie skutków ekstremalnych zjawisk klimatycznych, m.in. mała retencja wodna, gospodarowanie wodami opadowymi, przywracanie zdegradowanym terenom zieleni, realizacja zbiorników wodnych, wymiana szczelnych powierzchni gruntu na przepuszczalne, zwiększanie powierzchni terenów zielonych, nasadzenia drzew i krzewów, tworzenie łąk kwietnych, ogrodów deszczowych, zazielenianie elementów infrastruktury miejskiej (np. murów, dachów itp.), wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew w celu przedłużenia ich żywotności.
3. Działania zalecane przez Zamawiającego, które winny być uwzględnione w dokumentacji:
1) wymiana nawierzchni w niektórych miejscach (dopuszcza się stosowanie nawierzchni przepuszczalnych dla wód opadowych, tj. nawierzchni mineralno-gruntowych);
2) nasadzenia roślinności i utworzenie ogrodów kieszonkowych/ogrodów deszczowych;
3) stworzenie systemu nawadniania lub retencjonowania wody;
4) wodotryski i ustawienie elementów małej architektury (dopuszcza się występowanie elementów niezwiązanych bezpośrednio z adaptacją do zmian klimatu, ale spełniających aspekty estetyczne bądź społeczne niezbędne dla kompleksowej realizacji projektu, jak np. ławki, piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki, wodotryski, itp. – koszty ich realizacji nie mogą stanowić więcej niż 20% wydatków kosztorysowych inwestycji).
4. Zakres terenowy opracowania został zaznaczony kolorem czerwonym na mapie „Zakres terenowy przedsięwzięcia”. Zakres terenowy może ulec zmniejszeniu, zwiększeniu lub zmianie na inną lokalizację w obrębie Golubskiej Starówki, stanowiącej zabytek rejestrowy, na etapie uzgadniania wstępnej koncepcji.
5. Zamawiający działając na podstawie art. 4 ust. 1-2 w zw. z ust. 4 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami określa, iż Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normami techniczno-budowlanymi i zasadami wiedzy technicznej, w szczególności z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego, w tym zapewnienie swobody poruszania się w przestrzeni publicznej przez osoby ze szczególnymi potrzebami, w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub skuteczne dokonanie zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę do Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71421000-5 - Usługi wkomponowywania ogrodów w krajobraz
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ramach postępowania na realizacje zamówienia wpłynęły dwie oferty, których ceny przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 183587,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 815490,00 PLN
| 2024-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |