Remont nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Tomaszowo, gmina Żagań
GMINA ŻAGAŃ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00390677
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00390677/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-01 14:34
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-504d0bf6-1105-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 9241001069
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00390677 z dnia 2024-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Tomaszowo, gmina Żagań
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770497
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 9
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminazagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-504d0bf6-1105-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Tomaszowo, gmina Żagań2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-504d0bf6-1105-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00390677
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050671/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Remont nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Tomaszowo, gmina Żagań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00320821
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.271.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni wewnętrznej drogi gminnej w miejscowości Tomaszowo w obrębie ul.
Osiedlowej w zakresie nawierzchni. Droga planowana do remontu to istniejąca „pętla„ rozpoczynająca i kończąca swój bieg
od drogi gminnej ul. Osiedlowa w Tomaszowie. Projekt dotyczy nawierzchni jezdni bitumicznej oraz części istniejącej zatoki
postojowej z płyt ażurowych.
Przedmiot zamierzenia budowlanego.
Remont nawierzchni drogi wewnętrznej o następujących parametrach (zgodnie z rysunkiem PZT):
A. Droga gminna długość L=186,50m, szerokość 3,7m.
-w obrębie włączeń do drogi (ul. Osiedlowa) należy dokonać niezbędnych rozbiórek w celu nawiązania się do istniejącego
zagospodarowania,
-w obrębie jezdni bitumicznej należy wykonać frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej do głębokości 3cm. Pozyskany
odpad należy zutylizować w ustaleniu z Inwestorem,
-lokalnie należy wykonać uzupełnienie ubytków mieszanką mineralno-bitumiczną,
-na całej nawierzchni bitumicznej należy wykonać oczyszczenie oraz skropienie nawierzchni,
-na całej jezdni zaprojektowano ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S o gr. 5cm, -istniejące krawężniki granitowe przewidziano do regulacji wysokościowej. Wszystkie krawężniki w ramach regulacji należy
ustawić na ławie betonowej C12/15 z oporem zgodnie z rysunkiem przekrój poprzeczny i PZT,
- należy nawiązać się jezdnią wysokościowo do istniejącego zagospodarowania terenu i istniejących włączeń dróg,
-spadek jezdni dwustronny i jednostronny 2% zgodnie z PZT,
-geometria poszczególnych elementów drogi zgodnie z rysunkami PZT oraz rysunkami przekrojów poprzecznych,
-planuje się montaż 4 wpustów deszczowych Wp1, Wp2, Wp3, Wp4. Należy zastosować wpusty betonowe fi 500 o H=1,5m
wraz z osadnikiem i kratą deszczową 300x500 kl D400. Wpusty wyposażyć w kosze osadnikowe. Przykanaliki deszczowe
wykonać z rur PVC-U 200 SN8. Szczegółowa lokalizacja i rozwiązanie przedstawiono na PZT. W celu posadowienia należy
wykonać rozbiórkę nawierzchni wraz z podbudowami a po posadowieniu wpustów i przy kanalików wykonać warstwy
podbudowy z kruszywa mineralnego stabilizowanego cementem o Rm=2,5MPa o gr 15cm i podbudowy z kruszywa
łamanego 0/31,5cm o gr 20cm. Dodatkowo w miejscu odtworzenia należy wykonać warstwę wyrównawczą o gr 4cm
(100kg/m2) z betonu asfaltowego AC16W,
-należy zdemontować istniejące dwa słupy po koszykówce oraz ciąg stalowych barierek o długości ok 8m,
-należy dokonać regulacji urządzeń w obrębie drogi i zatok i uzyskać protokolarny odbiór od zarządcy infrastruktury.
B. Zatoka bitumiczna, szerokość 4,6m.
-w obrębie zatoki bitumicznej należy wykonać frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej do głębokości 3cm. Pozyskany
odpad należy zutylizować w ustaleniu z Inwestorem,
-lokalne należy wykonać uzupełnienie ubytków mieszanką mineralno-bitumiczną,
-na całej nawierzchni bitumicznej należy wykonać oczyszczenie i skropienie,
-istniejące krawężniki granitowe przewidziano do regulacji wysokościowej. Wszystkie krawężniki w ramach regulacji należy
ustawić na ławie betonowej C12/15 z oporem zgodnie z rysunkiem przekrój poprzeczny i PZT,
-należy nawiązać się jezdnią wysokościowo do istniejącego zagospodarowania terenu i istniejących włączeń dróg,
-spadek jednostronny 2-3% zgodnie z PZT,
- geometria poszczególnych elementów drogi zgodnie z rysunkami PZT oraz rysunkami przekrojów poprzecznych.
C. Zatoka z kostki betonowej, szerokość 5,0m.
-w obrębie zmiany geometrii należy dokonać niezbędnych rozbiórek nawierzchni bitumicznej w celu nawiązania się do
istniejącego zagospodarowania,
-nawierzchnię zatoki postojowej z płyt ażurowych należy rozebrać wraz z istniejącą podbudową. Pozyskany odpad należy
zutylizować w ustaleniu z Inwestorem,
-pod nową nawierzchnię zatoki postojowej należy wykonać korytowanie wraz z profilowaniem pod nowe warstwy
podbudowy i nawierzchni,
-należy wykonać podbudowę z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5mm o gr 20cm pod nawierzchnię zatoki postojowej.
Nawierzchnię zatoki wykonać z kostki betonowej typu polbruk o gr. 8cm na podsypce cementowo piaskowej 1:4,
-istniejące krawężniki granitowe do regulacji wysokościowej. Należy nawiązać się jezdnią wysokościowo do istniejącego
zagospodarowania terenu i istniejących włączeń dróg,
-geometria poszczególnych elementów drogi zgodnie z rysunkami PZT oraz rysunkami przekrojów poprzecznych.
Projektowane konstrukcje:
A. Konstrukcja nawierzchni jezdni i zatoki bitumicznej.
-5 cm - warstwa ścieralna nawierzchni z betonu asfaltowego AC11S,
-istniejąca nawierzchnia bitumiczna po frezowaniu korekcyjnym i oczyszczeniu wokół wpustów i po przykanalikach
deszczowych dodatkowo,
-4cm – (100 kg/m2) warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC16W,
-20cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5cm,
-15cm - podbudowa z kruszywa mineralnego stabilizowanego cementem o Rm=2,5MPa,
-grunt rodzimy.
B. Konstrukcja nawierzchni zatoki z kostki betonowej.
-8cm - nawierzchnia z kostki betonowej,
-3-5cm- podsypka piaskowo cementowa 1:4,
-20cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5cm,
-grunt rodzimy po zagęszczeniu.
Zestawienie powierzchni projektowanych elementów:
-powierzchnia nawierzchni bitumicznej jezdni 665,00m2 ,
-powierzchnia nawierzchni bitumicznej zatoka 245,00m2,
-powierzchnia nawierzchni zatoki - kostka typu polbruk 245,00m2,
-długość krawężników granitowych do regulacji – 450,00m,
-wpusty deszczowe DN500 + krata deszczowa kl D400 4,00kpl.,
Profil podłużny:
-profil podłużny projektowanych odcinków wpisano w istniejący profil terenu, dopasowując spadki podłużne i poprzeczne do
możliwości odwodnienia powierzchniowego drogi i zatok postojowych .
Roboty rozbiórkowe:
- rozbiórki należy wykonać zgodnie z opisem umieszczonym w pkt. 3.1. w części o nazwie „Remont nawierzchni drogi
wewnętrznej o następujących parametrach” lit. A, B i C.
Odwodnienie:
- odprowadzenie wód opadowych nie ulegnie zmianie, wody opadowe nadal będą odprowadzane w pasie drogowym do
istniejącej kanalizacji deszczowej. Planuje się montaż 4 wpustów deszczowych Wp1, Wp2, Wp3, Wp4. Należy zastosować
wpusty betonowe fi 500 o H=1,5m wraz z osadnikiem i kratą deszczową 300x500 kl D400. Wpusty wyposażyć w kosze osadnikowe. Przykanaliki deszczowe wykonać z rur PVC-U 200 SN8. Szczegółowa lokalizacja i rozwiązanie przedstawiono
na PZT. W celu posadowienia należy wykonać rozbiórkę nawierzchni wraz z podbudowami a po posadowieniu wpustów i
przy kanalików wykonać warstwy podbudowy z z kruszywa mineralnego stabilizowanego cementem o Rm=2,5MPa o gr
15cm i podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5cm o gr 20cm. Dodatkowo w miejscu odtworzenia należy wykonać warstwę
wyrównawczą o gr 4cm (100kg/m2) z betonu asfaltowego AC16W.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 323939,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 391613,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 323939,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6931939082
7.3.3) Ulica: ul. Mickiewicza 63
7.3.4) Miejscowość: Głogów
7.3.5) Kod pocztowy: 67-200
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 323939,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |