Oznakowanie poziome dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Polkowice
GMINA POLKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00391879
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00391879/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-02 11:11
- Lokalizacja
- Polkowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6605efc9-0ded-11ef-9b7e-467806a93518
- Identyfikator
- 6922253936
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00391879 z dnia 2024-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Oznakowanie poziome dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Polkowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POLKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647618
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 768474159
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.stepien@gmina.polkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polkowice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6605efc9-0ded-11ef-9b7e-467806a935181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Oznakowanie poziome dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy Polkowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6605efc9-0ded-11ef-9b7e-467806a93518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00391879
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067915/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Oznakowanie dróg – odnowienie oznakowania poziomego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00322009
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.20.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 767738 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie oznakowania poziomego na terenie miasta i gminy Polkowice. Odnowieniem i wyznaczeniem nowego oznakowania będą objęte powierzchnie, które zostaną wytypowane przez Zamawiającego.
Zakres zadania obejmuje:
1) Malowanie powierzchni oznakowania poziomego cienkowarstwowego (farba biała) – wykonane farbami cienkowarstwowymi akrylowymi rozpuszczalnikowymi o grubości warstwy od 0,3 do 0,8 mm z dodatkiem materiałów odblaskowych w formie szklanych kulek hydrofobizowanych (farba o właściwościach odblaskowych z materiałów dopuszczonych przez IBDiM do wykonania oznakowania poziomego dróg).
2) Malowanie powierzchni oznakowania poziomego cienkowarstwowego (farba kolorowa, np. niebieska, czerwona, żółta) – wykonane farbami cienkowarstwowymi akrylowymi rozpuszczalnikowymi o grubości warstwy od 0,3 do 0,8 mm z dodatkiem materiałów odblaskowych w formie szklanych kulek hydrofobizowanych (farba o właściwościach odblaskowych z materiałów dopuszczonych przez IBDiM do wykonania oznakowania poziomego dróg).
3) Malowanie powierzchni oznakowania poziomego grubowarstwowego – wykonane przy użyciu specjalnych mas chemoutwardzalnych lub termoutwardzalnych, odpornych na ścieranie z dodatkiem materiałów odblaskowych (mikrokulek szklanych w ilości od 250 do 350 g/m2) z materiałów dopuszczonych przez IBDiM do wykonania oznakowania poziomego dróg.
4) Usuwanie oznakowania poziomego (bez względu na grubość warstwy usuwanej) cienkowarstwowego lub grubowarstwowego metodą frezowania, śrutowania, piaskowania, itp.
Wzór i sposób umieszczania oznakowania poziomego musi być zgodne załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U.2019.2311 z późn. zm.).
Zamawiający zastrzega sobie prawo wskazania w protokołach typowania robót, które muszą być prowadzone w godzinach wyznaczonych przez przedstawiciela Zamawiającego przy drogach szczególnie obciążonych ruchem drogowym. Godziny prowadzenia robót od 2000 do 500, tj. poza godzinami szczytu komunikacyjnego.
Szczegółowy zakres został zawarty w projektowanych postanowieniach umowy oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Wykonawca udziela na wykonane roboty Zamawiającemu gwarancji, w tym na:
- oznakowanie poziome grubowarstwowe trzy lata,
- oznakowanie poziome cienkowarstwowe jeden rok,
licząc od daty odbioru końcowego, bez wad
W okresie gwarancyjnym Wykonawca jest zobowiązany do dokonywania przeglądów, w tym na żądanie Zamawiającego, i nieodpłatnego usuwania zaistniałych i stwierdzonych wad w terminie 7 dni od dnia zawiadomienia mailowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233221-4 - Malowanie nawierzchi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 348281 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1078095 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 348281 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowe „Artex” Artur Badzioch
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291047757
7.3.3) Ulica: ul. Dymińska 112
7.3.4) Miejscowość: Suków
7.3.5) Kod pocztowy: 26-021
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 348281 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji zamówienia wynosi: 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, z zastrzeżeniem § 4 ust. 8 wzoru umowy (W przypadku wyczerpania maksymalnej nominalnej wartości zamówienia przed upłynięciem w/w terminu, umowa ulega rozwiązaniu, a Wykonawcy nie służą z tego tytułu wobec Zamawiającego żadne roszczenia odszkodowawcze).| 2024-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |