Budowa Przedszkola oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Przechlewie
Gmina Przechlewo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00392415
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00392415/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-02 13:02
- Lokalizacja
- Przechlewo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ff510a1e-224a-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 8431528365
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00392415 z dnia 2024-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Przedszkola oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Przechlewie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przechlewo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979690
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Człuchowska 26
1.5.2.) Miejscowość: Przechlewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-320
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@przechlewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przechlewo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9355041.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Przedszkola oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Przechlewie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff510a1e-224a-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00392415
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026928/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa Przedszkola oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Przechlewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00350796
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.ZP.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1.1 Budowa przedszkola gminnego w miejscowości Sąpolno wraz z urządzeniami budowlanymi oraz wyposażeniem na działce nr 345/5 obręb 0012 – Sąpolno
1.2 Budowa łącznika pomiędzy szkołą a przedszkolem w miejscowości Sąpolno obręb 0012 gmina Przechlewo
1.3 Budowa łącznika pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną w miejscowości Sąpolno obręb 0012 gmina Przechlewo
1.4 Modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno obręb 0012 gmina Przechlewo
1.5 Modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Przechlewo obręb 0010 gmina Przechlewo
Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załączniki nr 9 i 9.1 do SWZ.
Z uwagi na konieczność użytkowania modernizowanych szkół należy na etapie składania ofert uwzględnić wykonanie robót etapowo z następującym podziałem:
Etap I
1. Budowa przedszkola gminnego w Sąpolnie wraz z urządzeniami budowlanymi wraz z wyposażeniem
2. Budowa łącznika pomiędzy szkołą a przedszkolem w Sąpolnie
3. Budowa łącznika pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną w Sąpolnie
4. Modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Przechlewo
Uwaga: Należy uwzględnić w harmonogramie robót konieczność zakończenie etapu I w postaci pozwolenia na użytkowanie Przedszkola oraz łączników.
Etap II
1. Modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno
Uwagi:
1. Przystąpienie do robót budowlanych w zakresie modernizacji Szkoły Podstawowej w Sąpolnie nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie Przedszkola.
2. Z uwagi na konieczność użytkowania obiektów. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi harmonogram robót, który zostanie skonsultowany z Dyrektorami Szkół.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy z 11 września 2019 r – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm. ) Zamawiający unieważnia postępowanie jeśli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.Zamawiający w dniu 27 czerwca 2024 roku dokonał otwarcia ofert dla zadania pn.: „Budowa Przedszkola oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w miejscowości Sąpolno oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Przechlewie”. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęło 7 ofert. W trakcie weryfikacji ofert złożonych przez Wykonawców ujawniła się wada w dokumentacji projektowej załączonej do przetargu. Wada polega na tym, że w przedmiarze robót pdf. oraz zamieszczonym na prośbę Wykonawców przedmiarze ath. występują rozbieżności w postaci między innymi braku w przedmiarze – „ Budowa przedszkola gminnego w Sąpolnie” całego działu "System sygnalizacji włamania". W związku z powyższym Wykonawcy wyceniający ofertę na podstawie przedmiarów ath. nie wycenili całego działu. Złożone w ten sposób oferty są nieporównywalne i Zamawiający nie ma możliwości wybrać oferty najkorzystniejszej.
| 2024-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |