Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Wiatraki 13 w Dobrej
GMINA DOBRA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00392785
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00392785/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-02 14:15
- Lokalizacja
- Dobra, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3cbc157a-0d18-11ef-bfd2-32fa350b5bfc
- Identyfikator
- 6681870425
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00392785 z dnia 2024-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Wiatraki 13 w Dobrej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBRA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019438
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: PLAC WOJSKA POLSKIEGO 10
1.5.2.) Miejscowość: Dobra
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-730
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 632799920
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@dobra24.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dobra.nowoczesnagmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://asystent.postepowania.pl/org/gmina-dobra/postepowania1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Wiatraki 13 w Dobrej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cbc157a-0d18-11ef-bfd2-32fa350b5bfc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00392785
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00046057/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej przy ul. Wiatraki 13 w Dobrej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00314394
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IGOŚR.271.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja budynku będącego własnością Gminy Dobra poprzez poprawę jego efektywności energetycznej. Projekt zakłada wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych oraz dachu budynku, wymianę rynien i rur spustowych, wymianę obróbek blacharskich, instalacji odgromowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Projekt zakłada również wymianę oświetlenia wewnątrz budynku wraz z instalacją elektryczną, która obecnie jest instalacją aluminiową, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę pieca węglowego na piece gazowe zasilane gazem płynnym wraz z wymianą grzejników oraz wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku. Obecnie w budynku funkcjonuje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „CYRULIK”, Grupowa Praktyka Pielęgniarek „VITA” oraz biuro gminne Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Budynek jest nieocieplony z widocznymi śladami spękań i korozji na jego elewacji oraz z przeciekającym dachem. Ogrzewanie stanowi wysłużony już piec na ekogroszek, stolarka okienna i drzwiowa nie spełnia norm dotyczących współczynników przenikania ciepła. Z instytucji publicznych, które znajdują się w obiekcie korzystają wszyscy mieszkańcy gminy wśród których znajdują się między innymi osoby pracujące swego czasu w PGR a dzisiaj zamieszkujące gminę Dobra. Budynek znajduje się w mieście Dobra, w bliskim sąsiedztwie Długiej Wsi, w której to znajdowało się Państwowe Gospodarstwo Rolne. Gminy Dobra nie stać na wykonanie wyżej wymienionych prac we własnym zakresie finansowym, dlatego też otrzymane dofinansowanie pozwoli poprawić estetykę budynku, która obecnie jest fatalna, a co ważniejsze poprawi efektywność energetyczną, co znacznie zmniejszy koszty utrzymania i poprawi komfort korzystania przez tysiące mieszkańców w skali roku z usług społecznych, ochrony zdrowia oraz doradztwa rolniczego w tym także osób będących byłymi pracownikami Państwowego Gospodarstwa Rolnego oraz ich rodzin. Zadanie należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarami robót oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
42416130-5 - Windy mechaniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2548889,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4120500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2548889,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA BUDOWLANA KAR-BUD KUSZCZYŃSKI KAROL
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681247407
7.3.3) Ulica: Wiatraki 10
7.3.4) Miejscowość: Dobra
7.3.5) Kod pocztowy: 62-730
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2072267,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-11-29| 2024-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |