Przebudowa dróg gmin ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła do ul. Kiedacza) oraz ul. Kiedacza (na odc. od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego) w zakresie budowy drogi dla rowerów w Dziel. Ursynów m. st. Warszawy.

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00392920
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00392920/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-02 14:40
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5de7fb3c-1763-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

INTEGRAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
1 227 255,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00392920 z dnia 2024-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gmin ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła do ul. Kiedacza) oraz ul. Kiedacza (na odc. od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego) w zakresie budowy drogi dla rowerów w Dziel. Ursynów m. st. Warszawy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gmin ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła do ul. Kiedacza) oraz ul. Kiedacza (na odc. od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego) w zakresie budowy drogi dla rowerów w Dziel. Ursynów m. st. Warszawy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5de7fb3c-1763-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00392920

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025270/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa drogi dla rowerów w ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła -ul.Kiedacza) w ul. Kiedacza (na odc. ul. Nugat -ul. Kopcińskiego) w pasie drogowym dróg gminych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00335359

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 51/WZP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1167753,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych - ul. Nugat (na odcinku od ul. Rosoła do ul. Kiedacza) oraz ul. Kiedacza (na odcinku od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego) w zakresie budowy drogi dla rowerów w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Zakres zamówienia obejmuje prace wynikające z załączonej Dokumentacji projektowej w tym:
Roboty rozbiórkowe
Zakres robót rozbiórkowych obejmuje rozbieranie elementów dróg i ogrodzeń tj. nawierzchni, krawężników betonowych elementów oznakowania pionowego, oraz wygrodzeń trawnikowych typu ZOM.
Podczas prowadzenia robót rozbiórkowych należy bezwzględnie stosować się do przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. Nr. 47 poz.401). Teren rozbiórki należy ogrodzić, wykonać niezbędne oznakowanie. Teren rozbiórek musi być zabezpieczony przed wejściem osób postronnych zarówno w godzinach pracy przy robotach rozbiórkowych oraz po godzinach pracy.
Roboty budowlane
Zakres robot budowlanych obejmuje:
- korytowanie oraz profilowanie i zagęszczanie podłoża;
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie;
- wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego;
- wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej;
- wykonanie chodników z płyt betonowych;
Roboty instalacyjne – budowa oświetlenia
- układanie w wykopie rur ochronnych giętkich;
- układanie w rurach kabli;
- montaż aluminiowych słupów oświetleniowych – 2 szt.;
- montaż ledowych opraw oświetleniowych – 2szt.;
Wszystkie prace ziemne w obrębie bryły korzeniowej istniejących drzew powinny być wykonywane ręcznie. Odsłonięte korzenie muszą być niezwłocznie zabezpieczone poprzez np. okrycie matami słomy. Należy zapobiegać przesuszeniu, np. poprzez odsłonięcie odkrytego systemu korzeniowego agrowłókniną.
Prace budowlane uciążliwe akustycznie prowadzić w porze dnia – tj. w godz. 6.00-22.00; wszelkie prace prowadzić przy użyciu sprawnego technicznie sprzętu, eksploatowanego konserwowanego w sposób prawidłowy, o małej uciążliwości akustycznej.
Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zaopiniować tymczasową organizację ruchu na przebudowywanej ulicy i wdrożyć ją w czasie prowadzenia robót budowlanych.
Wdrożenie stałej organizacji ruchu z uwzględnieniem wyłączenia opisanego poniżej.
ZAKRES ZAMÓWIENIA NIE OBEJMUJE:
• robót związanych z peronem przystankowym (przy skrzyżowaniu ul. Rosoła z ul. Nugat),
• oznakowania poziomego, progów zwalniających, wysp, separatorów, oznakowania pionowego w rejonie skrzyżowania ulic: Nugat, Kiedacza, Wrzosowisko, Urwisko oraz w ul. Kiedacza do ul. Ciszewskiego.
• budowy zatoki postojowej na 9 miejsc postojowych w ul. Kiedacza,
• robót związanych ze zmianą geometrii jezdni na łuku ul. Nugat i Kiedacza,
Zakres wyłączony z realizacji został oznaczony graficznie – załącznik 7a do SWZ_dokumentacja projektowa - pkt 8 – Zakres przedmiotu zamówienia.
7. Klauzule społeczne
1) Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia:
a) Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
b) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
c) Warunek, o którym mowa w pkt b) zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie robót budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace:
• prace przygotowawcze,
• roboty ziemne,
• roboty związane z zagospodarowaniem terenu,
• prace ogrodnicze,
• prace porządkowe.
d) Szczegółowy opis obowiązków wynikających z klauzuli społecznej znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
2) Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Wykonawca zobowiązany jest do spełnienia wymogu określonego w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 908). W związku z tym, Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu, na każde żądanie Zamawiającego pisemnego oświadczenia o jego spełnieniu. Brak złożenia pisemnego oświadczenia w wyznaczonym terminie będzie traktowane przez Zamawiającego jako niespełnienie wymogu przedmiotowej ustawy. Przedłożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej, nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do weryfikacji spełnienia ww. wymogu w sposób wybrany przez Zamawiającego, w szczególności poprzez żądanie okazania pojazdów lub dokumentów dotyczących pojazdów.
3) Zamawiający w ramach przedmiotowego zamówienia nie zawiera wymagań w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa niniejsza SWZ oraz:
1) Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ;
2) Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ;
3) Dokumentacja projektowa z załącznikami - stanowiąca załącznik nr 7a do SWZ, będąca jednocześnie załącznikiem do projektowanych postanowień umowy;
4) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, stanowiąca załącznik nr 7b do SWZ;
5) Przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 7c do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1227255,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1653612,56 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1227255,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTEGRAL

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL1133099535

7.3.3) Ulica: Mieczysława Pawlikowskiego 1 lok. 23

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-983

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

DOWBUD-C II Sp. z o.o. Sp. K. budowa drogi publicznej obejmująca swym zakresem budowę drogi rowerowej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1227255,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2024-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane