„Termomodernizacja budynków 3A, 3B oraz mieszkalno - pracowniczego KOMR w Dąbku”

Krajowy Ośrodek Mieszkalno - Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM) w Dąbku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00394834
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00394834/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-03 13:32
Lokalizacja
Stupsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dfff36fb-11cc-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
Identyfikator
5691062086
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty budowlaneRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

2 przyznane

KAMIL RUTKOWSKICiechanów, PL · lot 0
1 522 642,06 PLN
BUDJAFEX SPÓŁKA CYWILNADziałdowo, PL · lot 1
136 080,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00394834 z dnia 2024-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynków 3A, 3B oraz mieszkalno - pracowniczego KOMR w Dąbku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Mieszkalno - Rehabilitacyjny dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM) w Dąbku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130148288

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dąbek 129

1.5.2.) Miejscowość: Stupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-561

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 23 653 13 31

1.5.8.) Numer faksu: 23 653 13 34

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@komr.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.komrdabek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://komr.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja budynków 3A, 3B oraz mieszkalno - pracowniczego KOMR w Dąbku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dfff36fb-11cc-11ef-a7f7-6221b72ad4fc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00394834

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00574455/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 "Termomodernizacja budynków 3A, 3B oraz mieszkalno-pracowniczego KOMR w Dąbku"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00322752

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KO-SM.VIII.250/1/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1873727,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową oraz zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami. 2) Wykonanie dokumentacji powykonawczej; 3) Opracowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego na realizację robót budowlanych; dla części I – „Termomodernizacja (remont) budynków 3A, 3B KOMR w Dąbku” przewiduje się:
a) wymianę okien (zgodnie z zestawieniem stolarki) na okna PVC, trzyszybowe, sześciokomorowe. Okna w kolorze białym. Klamka w połowie wysokości części rozwiernej lub rozwierno - uchylnej okna.
Wszystkie wymieniane okna i drzwi balkonowe bez progowe muszą być wyposażone w rolety (dot. okien w pokojach mieszkalnych, pomieszczeniach biurowych i salach terapeutyczno‐rehabilitacyjnych). Okna w pokojach mieszkalnych dodatkowo wyposażone w moskitiery (1 okno w pokoju z moskitierą).
Okna złożone z kilku części (podzielone szprosem poziomym) mają odrębne rolety na każdej części. Rolety zaciemniające w kasecie w kolorze uzgodnionym z Inwestorem na etapie realizacji.
Wymiary moskitier ok. 162 x 74 cm.
Wymiana nie obejmuje klap dymowych na klatkach schodowych i okien w łazienkach.
UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest do starannego sprawdzenia wymiarów okien w naturze.
b) wymiana parapetów wewnętrznych (parapety zewnętrzne bez zmian – pozostają istniejące). Parapety wewnętrzne przewidziano jako wykonane z konglomeratu.
c) naprawę i malowanie elewacji – kolor ma nawiązywać do elewacji istniejącej. Ostateczny wybór kolorystyki do uzgodnienia z Inwestorem na etapie realizacji. Malowanie farbami silikatowymi.
d) skucie istniejącego i położenie nowego tynku mozaikowego (mamersztyku) na cokole. Kolor ma nawiązywać do elewacji istniejącej. Ostateczny wybór kolorystyki do uzgodnienia z Inwestorem na etapie realizacji.
e) docieplenie ścian balkonów na elewacji wschodniej styropianem o grubości 15 cm wraz z otynkowaniem (baranek). Kolor ma nawiązywać do elewacji istniejącej. Ostateczny wybór kolorystyki do uzgodnienia z Inwestorem na etapie realizacji.
f) remont balkonów na elewacji południowej budynku 3B i od strony dziedzińca (elewacja zachodnia, elewacja południowo-zachodnia i południowa budynku 3A).
Na balkonach na elewacji południowej budynku 3B przewidziano zwiększenie wysokości balustrad przy użyciu poręczy ze stali kwasoodpornej. Łączna wysokość (istniejącej balustrady i uzupełnienia) ma wynosić 120 cm.
Na elewacji wschodniej przewidziano odnowienie (oczyszczenie i pomalowanie) balustrad na parterze. Na balkonach piętra na elewacji wschodniej przewidziano remont płytek oraz odnowienie (oczyszczenie i pomalowanie) balustrad.
W zakresie remontu przewiduje się skucie istniejących warstw balkonów i wykonanie nowych: izolacji przeciwwilgociowej, posadzki betonowej i warstwy wykończeniowej z płytek antypoślizgowych. Ponadto przewiduje się wykonanie nowych obróbek blacharskich balkonów. Lico balkonów przewidziano do otynkowania.
g) oczyszczenie i pomalowanie balustrad na tarasie (południowo-wschodni róg budynku 3b). Ponadto przewidziano poprawę fugowania płytek na ww. tarasie.
h) uzupełnienie podbitki okapowej (wymiana uszkodzonych desek) i jej malowanie.
i) malowanie pomieszczeń wewnętrznych, w tym korytarzy i piwnic. Kolorystyka do uzgodnienia z Inwestorem na etapie realizacji. Przygotowanie pomieszczeń w zakresie Wykonawcy robót (w tym m.in. wyniesienie wyposażenia do miejsca wskazanego przez Inwestora i ponowne jego ustawienie w pomieszczeniach).
Uwaga: wszystkie prace należy wykonywać w taki sposób, aby nie zakłócały bieżącego funkcjonowania Ośrodka, tj. prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i innych aktywności odbywających się na terenie KOMR w Dąbku.
Ponadto Zamawiający informuje, że w zakresie realizacji części I zamówienia (budynki 3A i 3B) - ze względu na konieczność zachowania ciągłości działań statutowych Ośrodka - przekazywanie pomieszczeń do wykonania niezbędnych prac będzie się odbywać sukcesywnie (jednorazowo możliwe będzie udostępnienie od 3 do 5 pokoi – pomieszczeń). Dopiero po całkowitym wykonaniu niezbędnych robót w pokojach i ich odbiorze możliwe będzie przekazanie Wykonawcy kolejnych pomieszczeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 2107500,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową oraz zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami. Wykonanie dokumentacji powykonawczej; 3) Opracowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego na realizację robót budowlanych. 2. dla części II - „Termomodernizacja (remont) budynku mieszkalno-pracowniczego KOMR w Dąbku” obejmuje:
a) naprawę i malowanie elewacji – kolor ma nawiązywać do elewacji istniejące. Ostateczny wybór kolorystyki do uzgodnienia z Inwestorem na etapie realizacji.
b) skucie istniejącego i położenie nowego tynku mozaikowego (mamersztyku) na cokole. Kolor ma nawiązywać do elewacji istniejącej. Ostateczny wybór kolorystyki do uzgodnienia z Inwestorem na etapie realizacji.
c) remont balkonów. W zakresie remontu przewiduje się skucie istniejących warstw balkonów i wykonanie nowych: izolacji przeciwwilgociowej, posadzki betonowej i warstwy wykończeniowej z płytek. Ponadto przewiduje się wykonanie nowych obróbek blacharskich balkonów.
d) wymianę uszkodzonych elementów balustrad drewnianych. Nowe elementy należy zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych.
e) remont zadaszeń nad wyjazdami z garaży – skucie istniejących warstw i ich odtworzenie, wraz z wykonaniem nowych obróbek blacharskich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 173500,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1522642,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3000732,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1522642,06 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD REMONTOWO -BUDOWLANY BUDREN Kamil Rutkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5662027199

7.3.3) Ulica: ul. Gostkowska 29

7.3.4) Miejscowość: Ciechanów

7.3.5) Kod pocztowy: 06-400

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1522642,06 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 136080,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 270000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 136080,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDJAFEX s.c.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5711717278

7.3.3) Ulica: ul. Graniczna 28

7.3.4) Miejscowość: Działdowo

7.3.5) Kod pocztowy: 13-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 136080,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane