Modernizacja powiatowej infrastruktury drogowej (Edycja 8/2023/550/Polski Lad)
Powiat Głubczycki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00395052
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00395052/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-03 14:09
- Lokalizacja
- Głubczyce, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-53999f0e-eda4-11ee-b4e0-4ac387c144e3
- Identyfikator
- 7481580829
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00395052 z dnia 2024-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja powiatowej infrastruktury drogowej (Edycja 8/2023/550/Polski Lad)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Głubczycki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412467
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Kochanowskiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Głubczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-100
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 77 405 36 60
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.stupinska@powiatglubczycki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatglubczycki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja powiatowej infrastruktury drogowej (Edycja 8/2023/550/Polski Lad)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53999f0e-eda4-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00395052
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020890/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja powiatowej infrastruktury drogowej (Edycja 8/2023/550/Polski Lad)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00265853
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Inwestycja obejmuje zadanie pn. "Modernizacja powiatowej infrastruktury drogowej (Edycja 8/2023/550/Polski Lad).
Uwaga! Inwestycja obejmuje 4 odcinki dróg:
1) Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Pietrowice-Chomiąża (działki nr 299, 300/1, 300/7, 371) przewiduje następujący zakres prac:
- wykonanie prac ziemnych,
- wykonanie podbudowy na poszerzeniach jezdni,
- położenie nawierzchni asfaltowej,
- wykonanie poboczy,
2) Remont drogi powiatowej w m. Królowe (działki nr 348, 180/12) przewiduje następujący zakres prac:
- remont nawierzchni,
3) Remont ul. Krakowskiej w m. Baborów (działka nr 1628) przewiduje następujący zakres prac:
- remont nawierzchni,
4) Remont drogi powiatowej od miejscowość Baborów w kierunku miejscowości Dziećmarów (działki nr 1450, 1449, 1448, 1633) przewiduje następujący zakres prac:
- remont nawierzchni.
Opis dot. "Przebudowy drogi powiatowej na odcinku Pietrowice - Chomiąża"
ZAKRES, RODZAJ ORAZ OPIS PROWADZONYCH PRAC
Zamierzenie budowlane obejmuje przebudowę drogi powiatowej na odcinku pomiędzy miejscowościami Pietrowice - Chomiąża dla zadania pn.: "Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Pietrowice - Chomiąża". Zakres zadania obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz poboczy utwardzonych powierzchniowo z frezowiny. Wierzchnią warstwę jezdni stanowić będzie nowy dywanik asfaltowy wykonany w dwóch warstwach odpowiednio:
- warstwa ścieralna z masy mineralno-asfaltowej SMA 16 JENA PMB 45/80-55 gr 8 cm;
- warstwa wyrównawcza z masy mineralno-asfaltowej AC 11W 50/70 gr. 3 cm;
W ramach niniejszego zadania z uwagi na brak min. 5,5 m szerokości jezdni zaplanowane jest wykonanie poszerzenia z pełną podbudową konstrukcyjną zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi.
Zakres projektowanych prac, zastosowane rozwiązania oraz przyjęte warstwy konstrukcyjne zostały przedstawione na rys. od D-3 do D-4. Na rys. D-2 (profil podłużny) przedstawiono rzędne istniejącej oraz projektowanej jezdni. Na rys. D-5 przedstawiono przekrój poprzeczny konstrukcyjny istniejącej drogi.
Przewiduje się wykonać ewentualną regulację wszystkich urządzeń w jezdni, które mogą się pojawić po sfrezowaniu warstwy asfaltu.
Inwestycja realizowana będzie:
- Jednostka ewidencyjna: Głubczyce - obszar wiejski [160203_5]
- Obręb ewidencyjny: Chomiąża [0005]
- Nr działki ewidencyjnej: 299, 300/1, 300/7, 371 a.m.1
Na odcinku, gdzie zaplanowano przeprowadzenie przebudowy drogi występują istniejące rowy odwadniające, które nie objęte są przedmiotową przebudową. Odwodnienie jezdni odbywać się będzie analogicznie jak dotychczas.
CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY TECHNICZNE DROGI POWIATOWEJ
- Obiekt - droga,
- Klasa drogi - droga powiatowa, klasa L
- Prędkość projektowana - 40 km/h
- Szerokość jezdni - 5,50 m (dwukierunkowa)
- Szerokość pobocza (utwardzony powierzchniowo frezowiną) - 0,75 m,
- Długość łączna przebudowywanego odcinka - 592,62 m
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Specyfikacji Technicznej i pozostałej dokumentacji, stanowiących załączniki do SWZ.
ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA OFERTY RÓWNOWAŻNE:
Jeżeli w dokumentacji zostały nazwy własne, numery katalogowe, producent, znaki towarowe w odniesieniu do materiałów, urządzeń bądź technologii, należy traktować to wyłącznie jako minimalne oczekiwane parametry. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, przy czym muszą posiadać one parametry techniczne i jakościowe takie same bądź lepsze. Wykonawca zobowiązany jest wówczas do wykazania, że zastosowane przez niego materiały, urządzenia bądź technologie spełniają oczekiwania określone przez Zamawiającego poprzez przedłożenie odpowiednich dokumentów, wyliczeń, opinii itp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1805801,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2583000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1805801,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7480000379
7.3.3) Ulica: ul. Sosnowiecka 11
7.3.4) Miejscowość: Głubczyce
7.3.5) Kod pocztowy: 48-100
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1805801,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |