Budowa Pumptracka przy ul. Słonecznej
Gmina Ornontowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00395719
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00395719/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-04 08:26
- Lokalizacja
- Ornontowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a1df7f8-06bc-11ef-bfd2-32fa350b5bfc
- Identyfikator
- 6351829974
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00395719 z dnia 2024-07-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Pumptracka przy ul. Słonecznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ornontowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257759
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 26a
1.5.2.) Miejscowość: Ornontowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-178
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ornontowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ornontowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.ornontowice.pl/procurements/114/procurement1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Pumptracka przy ul. Słonecznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a1df7f8-06bc-11ef-bfd2-32fa350b5bfc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00395719
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00572102/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa Pumptracka przy ul. Słonecznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00307940
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZWRZP.271.00006.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 492412,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę obiektu małej architektury jakim jest zespół torów do jazdy na rowerze typu pumptrack przy ul. Słonecznej działka nr 1709/294 w Ornontowicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą
w postaci placu do odpoczynku wyposażonego w ławki, tablice informacyjną, stojak rowerowy oraz kosz.
Kategoria obiektu budowlanego: VIII
Kategoria geologiczna obiektu: I
Teren przeznaczony pod zadanie:
Zadanie obejmuje fragment działki o numerze ewidencyjnym 1709/294 obr. Ornontowice. Teren przeznaczony pod zadanie jest niezagospodarowany, znajduje się na nim trawnik jako pozostałość boiska piłkarskiego. Teren jest płaski, dominuje zieleń niska, zadrzewienie nie występuje. Od strony północnej teren sąsiaduje z obiektami ogrodzonego placu zabaw im. Kubusia Puchatka oraz terenami linii kolejowej po stronie południowej. Od zachodu działka graniczy z dz. drogową ul. Słonecznej, a od wschodu z terenami mieszkaniowymi zabudowy jednorodzinnej. Teren obniżony względem przyległej ul. Słonecznej.
Przedmiotem zadania jest budowa obiektu małej architektury - pumptracka służącego rekreacji oraz uprawianiu dyscypliny sportowej o tej samej nazwie polegającej na jeździe rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo i w planie trasie, gdzie rozpędzanie i jazda może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika.
Całość przedmiotu zadania składa się z dwóch torów przeznaczonych do realizacji w dwóch etapach A i B. Geometryczna, podłużna forma torów swoim dłuższym wymiarem zorientowana jest w układzie wsch.-zach. Pierwszy tor (dla etapu A) w układzie prostokąta o wymiarach ~ 30x11,5 [m] i wysokości nie przekraczającej 0,7 [m] w strefie zakrętów. Drugi z torów (dla etapu B), bardziej rozbudowany, na bazie trójkąta o wymiarach ~44m (wzdłuż przeciwprostokątnej) x 24m (w wymiarze prostopadłym) i wysokości nie przekraczającej 1,0m w strefie zakrętów. W obu przypadkach, proste odcinki toru stykają się z zakrętami tworząc obwodowy układ jezdny
i wewnętrzne pola trawiaste. Zagospodarowanie terenu pod pumptrack obejmuje prace polegające na ukształtowaniu geometrii toru wraz z ułożeniem nawierzchni a następnie zagospodarowaniu skarp toru trawnikiem.
W południowo-zachodniej części przedmiotowego zadania, w układzie regularnego placu należy wykonać utwardzoną strefę odpoczynku z trzema ławkami, tablicą informacyjną, dwoma stojakami na 5 rowerów każdy i dwoma koszami na odpady komunalne zmieszane. Ponadto należy wykonać utwardzony ciąg pieszy łączący wyżej położoną ul. Słoneczną oraz plac odpoczynku. Zadanie wykorzystuje płaskie ukształtowanie terenu które jest najlepsze do lokalizowania tego typu obiektów. Jako poziom +/- 0,00 obiektu przyjmuje się najniżej położone części torów (miejsca pomiędzy muldami) tj. na rzędnej terenowej 282,65m n.p.m., która to jest średnim najwyższym poziomem istniejącego boiska (po stronie południowo-zachodniej).
Tor to konstrukcja ziemna nasypowa, profilowana zajmująca w planie powierzchnię wielokąta wpisanego w prostokąt o wymiarach 48x42 [m] i zróżnicowana wysokościowo w przedziale od 0 – 1,00[m]. Konstrukcję toru tworzy nasyp gruntowy o szerokości u podstawy ok 5,0 [m]. szerokości w poziomie korony ok 2,6 [m] w pasie muld oraz o szerokości u podstawy 4,5 [m] i szerokości w poziomie korony ok 1,0 [m] w pasach band i wysokości nie przekraczającej 1,0 m.
Szerokość pasma jezdnego jest stała i wynosi odpowiednio (w zależności od toru) 1,5 [m] i min 1,8 [m] liczone w rzucie. Na profilowanych bandach rzeczywista szerokość nawierzchni kształtuje się na poziomie 2,40 – 2,55 [m]. Tor ma układ zamknięty składający się z odcinków prostych oraz zakrętów. Odcinki proste składają się z muld napędzających podstawowych oraz podwójnych typu ‘step up’ – ‘step down’ czy ‘double’. Na tor składają się też profilowane zakręty – bandy o wysokościach zmiennych zależnie od promienia R zakrętu. Całość tworzy obwodowy układ jazdy z terenami rozdzielającymi po środku obiektu.
Zadanie nie dotyczy i nie zmienia układu komunikacji prowadzącego do działki, ani uzupełniania sieci ciągów pieszych na działce. Jedynym elementem uzupełniającym jest odcinek dojścia do placu odpoczynku zlokalizowanego w obrębie działki. Ze względu na różnicę poziomów pomiędzy ul. Słoneczną (rzędna startowa 284,05m n.p.m.) a terenem inwestycyjnym, zostanie wykonana ścieżka o długości całkowitej ok. 15 m z nachyleniem podłużnym nieprzekraczającym 6%. W wyniku powyższego plac spoczynkowy zostanie wykonany na rzędnej 283,35m n.p.m. (tj. na poziomie +0,70m względem „zera” obiektu) stanowiącym również górny poziom wjazdowy dla mniejszego toru etapu A.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 388641,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 412900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 388641,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OBO Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 517-04-05-402
7.3.3) Ulica: Trembeckiego 11a,
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 35-234
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 388641,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni
| 2024-07-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |