Budowa drogi leśnej - pożarowej nr 34 w Leśnictwie Zabierzewo i Wiejkówko - ETAP 2 (zakres hm od 0+90,00 do 9+00,00)
Nadleśnictwo Rokita
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00396790
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00396790/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-04 12:17
- Lokalizacja
- Przybiernów, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d70b2fb4-10ee-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 8560005132
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00396790 z dnia 2024-07-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi leśnej - pożarowej nr 34 w Leśnictwie Zabierzewo i Wiejkówko - ETAP 2 (zakres hm od 0+90,00 do 9+00,00)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Rokita
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539261
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rokita 2
1.5.2.) Miejscowość: Przybiernów
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-110
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: +48914186587
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rokita@szczecin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rokita.szczecin.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d70b2fb4-10ee-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi leśnej - pożarowej nr 34 w Leśnictwie Zabierzewo i Wiejkówko - ETAP 2 (zakres hm od 0+90,00 do 9+00,00)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d70b2fb4-10ee-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00396790
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00290475/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi leśnej pożarowej nr 34 w Leśnictwie Zabierzewo i Wiejkówko – ETAP 2
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00321105
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.6.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 540568,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest drugi etap budowy drogi leśnej pożarowej nr 34 o nawierzchni z mieszkanki niezwiązanej C90/3 (kruszywa łamanego) na terenie gruntów leśnych Państwowego Gospodarstwa Leśnego, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Rokita, Leśnictwo Zabierzewo i Leśnictwa Wiejkówko. Droga pokrywa się z istniejącym przebiegiem gruntowej drogi leśnej.
Zamawiający informuje, że dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ obejmuje warunki realizacji całego zdania, tj. budowa drogi nr 34 na odcinku 4,5 KM, zaś przedmiotem niniejszego postępowania jest budowa drogi na odcinku od hm 0+90,00 do 9+00,00 (ETAP II).
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, na który składają się:
Załącznik nr 1.1. Projekt budowy drogi leśnej pożarowej nr 34
Załącznik nr 1.2. Specyfikacje techniczne Wykonania i odbioru robót – budowa drogi leśnej pożarowej nr 34
Załącznik nr 1.3. Przedmiar – etap nr 2 – droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.4. Kosztorys ofertowy – etap nr 2 – droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.5. D-1.1.Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.6. D-1.2. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.7. D-1.3. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.8. D-1.4. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.9. D-1.5. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.10. D-1.6. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.11. D-1.7. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.12. D-1.8. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.13. D-1.9. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.14. D-1.10. Plan sytuacyjny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.15. D-2.1.Przekroj podłużny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.16. D-2.2.Przekroj podłużny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.17. D-2.3.Przekroj podłużny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.18. D-2.4. Przekrój podłużny droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.19. D-3. Przekroje konstrukcyjne droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.20. D-4 Przekroje poprzeczne droga leśna nr 34
Załącznik nr 1.21. Decyzja. Pozwolenie na budowę
Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w tracie realizacji zamówienia:
- polegające na obsłudze ciężkiego sprzętu budowlanego m.in. maszyn
budowlanych takich jak walce statyczne, koparki lub koparko- ładowarki, równiarki samojezdne
Sposób weryfikacji zatrudnienia w/w osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w
projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy
osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie tj. kierownika budowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:- zgodnie z art. 255 pkt. 7 wyżej wymienionej ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia gdy Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z uwzględnieniem art. 263 Ustawy PZP.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w prowadzonym postępowaniu. Zamawiający jako najkorzystniejszą wybrał ofertę Wykonawcy:
Maxim Construction Sp. z o.o.
Koniewo 21
72-510 Wolin
za cenę w wysokości 651 900,00 zł łącznie z podatkiem VAT.
Wybrany Wykonawca w dniu 04.07.2024 r. złożył pisemny wniosek do Zamawiającego o odstąpieniu od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Działając zgodnie z art. 263 ustawy PZP, Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców, oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie. Oferta Wykonawcy L-Service Paweł Lewiński, ul. Górna 3, 72-200 Nowogard , która jest druga w rankingu oceny ofert, uzyskała 83,91 pkt. Zaoferowana cena brutto wynosi 890 837,34 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 664 899,82 zł brutto. Cena Wykonawcy L-Service Paweł Lewiński przewyższa kwotę Zamawiającego o 225 937,52 zł brutto (różnica), co stanowi 33,98 %. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny Wykonawcy, która jest druga w rankingu oceny ofert.
W związku z powyższym, Zamawiający działając na podstawie art. 263 Ustawy PZP unieważnia postępowanie. Działając na podstawie art. 260 ust. 2 ww. ustawy Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w art. 260 ust. 1, na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 651900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 890837,34 PLN
| 2024-07-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |