„Przebudowa układu komunikacyjnego pieszo-jezdnego dla Kampusu Uniwersyteckiego przy ul. Koszarowej 3 we Wrocławiu”.
UNIWERSYTET WROCŁAWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00398216
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00398216/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-05 08:37
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e883b58-1113-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 8960005408
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00398216 z dnia 2024-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa układu komunikacyjnego pieszo-jezdnego dla Kampusu Uniwersyteckiego przy ul. Koszarowej 3 we Wrocławiu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET WROCŁAWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001301
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Uniwersytecki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-137
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ewelina.ciurko-sebzda@uwr.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uwr.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/uniwersytet_wroclawski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa układu komunikacyjnego pieszo-jezdnego dla Kampusu Uniwersyteckiego przy ul. Koszarowej 3 we Wrocławiu”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e883b58-1113-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00398216
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054153/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa układu komunikacyjnego pieszo-jezdnego dla Kampusu Uniwersyteckiego przy ul. Koszarowej 3 we Wrocławiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.2712.6.2024.ECS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z:
a) dokumentacją Projektową i Opisem Przedmiotu Zamówienia;
b) specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) przedmiarem robót;
d) ofertą Wykonawcy;
e) planem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia
f) harmonogramem terminowo – rzeczowo - finansowym, [dalej:Harmonogramem], o którym mowa w § 7 ust. 2, pkt 2;
g) przepisami Ustawy Prawo Budowlane, obowiązującymi przepisami techniczno budowlanymi, zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz prawem obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Zakres robót budowlanych będzie zgodny z dokumentacją projektową, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz Opisem Przedmiotu Zamówienia a w szczególności będzie obejmował:
a) Uporządkowanie parkowania na terenie Kampusu poprzez rozwiązania geometryczne w zakresie kształtowania przestrzeni dróg i parkingów oraz organizację ruchu docelowego (projekt organizacji ruchu docelowego objęty odrębnym opracowaniem projektowym);
b) Poprawę bezpieczeństwa oraz zapewnienie komfortu pieszym poruszającym się po terenie Kampusu poprzez rozwiązania geometryczne w zakresie kształtowania chodników, ciągów pieszo-jezdnych oraz organizację ruchu docelowego (projekt organizacji ruchu docelowego objęty odrębnym opracowaniem projektowym);c) Remont nawierzchni dróg, chodników i placów utwardzonych;
d) Remont zjazdów: z ul. Koszarowej oraz z ul. Sołtysowickiej;
e) Uporządkowanie zieleni: rekultywacja zieleńców istniejących, nowe nasadzenia niskie, średniowysokie oraz wysokie, ewentualna wycinka istniejących drzew i nasadzeń (projekt zieleni objęty odrębnym opracowaniem projektowym);
f) Opaski żwirowe wokół budynków nr 1 i 28;
g) Likwidację istniejącego ogrodzenia stalowego od strony zjazdu z ul. Sołtysowickiej, wprowadzenie nowej bramy wjazdowej z videodomofonem (projekt elektryki objęty odrębnym opracowaniem projektowym);
h) Projekt oświetlenia drogowego i monitoringu oraz skrzynek elektrycznych przy parkingach umożliwiających podłączenie się do prądu (projekt oświetlenia, monitoringu i elektryki objęty odrębnym opracowaniem projektowym);
i) Elementy małej architektury: wiaty rowerowe, wiaty na kontenery na odpady, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, ławki oraz donice z zielenią;
j) Projekt odwodnienia – przebudowę kanalizacji deszczowej z włączeniem do sieci w miejscu istniejących przyłączy. Ilość wód opadowych odprowadzanych do kanalizacji deszczowej – bez zmian.
4. Umowne roboty zostaną wykonane w całości przez Wykonawcę z jego materiałów, przy czym na wszystkie zastosowane materiały Wykonawca zobowiązany jest posiadać: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, lub zezwolenia na ich stosowanie w budownictwie i okazywać je na każde żądanie Zamawiającego lub Inspektorów Nadzoru.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiając zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 6 099 088,05 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu oferty złożyło ośmiu Wykonawców:1. MIWRO Sp. z o.o. sp.k, ul. Wrocławska 77, 55-095, Byków, dolnośląskie NIP 8961585824, cena
brutto złożonej oferty tj. 8 054 814,90 zł
2.P&D Przemysław Drabik, ul. Odrodzenia 3/2, 56-120 Brzeg Dolny, NIP 9880200048 cena brutto złożonej oferty tj. 7 451 340,00 zł
3. ELEKTROTIM S.A., ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław, NIP 8942460042, cena brutto złożonej oferty tj. 7 835100,00 zł
4. KONSORCJUM FIRM:
Lider – ROTOMAT SP. ZO.O., UL. STABŁOWICKA 134, 54-062 WROCŁAW, NIP 8970015621
Partner –BUDRIM SP. Z O.O., UL. Rolnicza 2, 59-216 KUNICE, NIP 6912248543, cena brutto złożonej oferty tj. 8 978 877,00 zł
5. BICKHARDT BAU POLSKA SP. Z O.O., ul. KWIATKOWSKIEGO 12, 55-011 SIECHNICE, NIP 8991000889, cena brutto złożonej oferty tj. 7 918 796,17 zł
6. GREMIUM Sp. z o.o., Ul. Stabłowicka 8,54-058 Wrocław, Dolnośląskie, NIP 8943044682, cena brutto złożonej oferty tj. 8 742 710,85 zł
7. PB Haus Sp. z o.o. Sp. k., Ul. Wilkowicka 47, 64-100 Leszno, Wielkpolskie NIP 6972375127, cena brutto złożonej oferty tj. 7 690 086,94 zł
8. LAUBRES SP. Z O.O., ul. Szwajcarska 11; 54-405 Wrocław, Województwo Dolnośląskie, NIP 8943150906, cena brutto złożonej oferty tj. 8 894815,86 zł
Cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający, nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie.
| 2024-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |