Modernizacja systemu ogrzewania budynku szkoły podstawowej w Kobylinie-Borzymach,
GMINA KOBYLIN-BORZYMY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00398656
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00398656/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-05 10:11
- Lokalizacja
- Kobylin-Borzymy, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed37ef8c-0df1-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 7221612886
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00398656 z dnia 2024-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu ogrzewania budynku szkoły podstawowej w Kobylinie-Borzymach,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOBYLIN-BORZYMY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670195
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Główna 11
1.5.2.) Miejscowość: Kobylin-Borzymy
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-204
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 862743003
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wojciech.piszczatowski@kobylinborzymy.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kobylinborzymy.biuletyn.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kobylinborzymy.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja systemu ogrzewania budynku szkoły podstawowej w Kobylinie-Borzymach,2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed37ef8c-0df1-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00398656
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00317146
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja systemu ogrzewania budynku szkoły podstawowej w Kobylinie-Borzymach,
Przedmiotem zamówienia jest:
Modernizacja kotłowni olejowej przystosowującej ją do współpracy z pompami ciepła solanka/woda w budynku Szkoły Podstawowej w Kobylin Borzymy przy ul. Lipowej 17.
Niniejsza inwestycja swoim zakresem obejmuje następujące instalacje:
- kotłownia olejowa z pompami ciepła solanka/woda;
- dolne źródło.
- Instalacja elektryczna zasilająca pompy ciepła
Inwestycja polegała będzie na wymianie wyeksploatowanego źródła ciepła olejowego na pompy ciepła gruntowe wraz z wymianą grzejników i wykonanie awaryjnego źródła ogrzewania.
Modernizacja ma na celu przebudowę i wyposażenie kotłowni w urządzenia techniczne umożliwiające korzystanie ze źródła ciepła korzystającego z odnawialnej energii, w tym celu projektuje się wysokotemperaturową pompę ciepła solanka/woda zlokalizowaną w piwnicy.
Zmodernizowana kotłownia będzie jak dotychczas pokrywała zapotrzebowanie budynku na centralne ogrzewanie oraz ciepłą wodę.
Zapotrzebowanie budynku na ciepło wynosi 164 kW, natomiast zapotrzebowanie na cwu wynosi 4 kW w tym celu projektuje się pompy ciepła o mocy łącznej 202 kW.
Parametry pracy instalacji wynoszą 56/32,⁰C.
Pompa ciepła czynnik grzewczy akumulować będzie w buforze wody grzewczej, skąd czynnik będzie kierowany na rozdzielacz rurowy lub bezpośrednio na pływowy wymiennik ciepła do warstwowego ładowania CWU w zasobniku z wężownicą. Wężownice obsługiwać będzie kocioł olejowy.
Kocioł olejowy kondensacyjny projektuje się jako wspomaganie układu przy obciążeniach szczytowych. Za zabezpieczanie instalacji przed wzrostem ciśnienia odpowiada naczynie przeponowe oraz zawory bezpieczeństwa o ciśnieniu otwarcia 0,3MPa DN 20 zamocowane odpowiednio na kotle olejowym oraz na pompie ciepła.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45321000-3 - Izolacja cieplna
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2082390,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3230213,70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2324085,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DBM Daniel Borowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5431998425
7.3.3) Ulica: Ogrodowa 12
7.3.4) Miejscowość: Narewka
7.3.5) Kod pocztowy: 17-220
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2324085,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-10-10| 2024-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |