„Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Długobór wraz z budową sieci wodociągowej”
GMINA PŁOSKINIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00398970
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00398970/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-05 11:23
- Lokalizacja
- Płoskinia, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4671a6e7-2d58-11ef-b373-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5821623710
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00398970 z dnia 2024-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Długobór wraz z budową sieci wodociągowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PŁOSKINIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748034
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Płoskinia 8
1.5.2.) Miejscowość: Płoskinia
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-526
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 556208600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ploskinia.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ploskinia-ug.bip-wm.pl/public/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4671a6e7-2d58-11ef-b373-0e435a8a43bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Długobór wraz z budową sieci wodociągowej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4671a6e7-2d58-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00398970
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020829/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja stacji Uzdatniania wody w Długoborze wraz z rozbudową sieci wodociągowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00371495
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SO-I.271.5.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3212785,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Długobór wraz z budową sieci wodociągowej”
Zakres robót do wykonania:
• Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Długobór.
• Zbiornik retencyjny założono jako zbiornik prefabrykowany ZPR1 o pojemności 50 m3.
• Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Długobór.
Dodatkowe wyjaśnieni:
Przedmiar branża elektryczna:
• nie należy kalkulować działu Instalacja CCTV (poz. nr 35, 36, 37, 38, 39, 40),
• nie należy kalkulować działu Instalacja fotowoltaiczna (poz. nr 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50).
Przedmiar robót budowlanych:
• nie należy kalkulować poz. 16, 17, 18, 19.
Przedmiar technologia stacji wraz z siecią wodociągową:
• nie należy kalkulować działu Instalacja wentylacji mechanicznej (poz. nr 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75),
• nie należy kalkulować działu Instalacja centralnego ogrzewania (poz. nr 76),
• nie należy kalkulować pozycji działu Remont studni głębinowych 79, 80, 88, 90,
• nie należy kalkulować pozycji działu 5.1 Roboty ziemne poz. nr 98,
• Nie należy kalkulować pozycji działu 5.2 Roboty instalacyjne (poz. nr 104, 105, 136),
• na etapie wykonawstwa należy zapewnić wykonanie przyłączenia istniejących przyłączy wodociągowych do nowo wybudowanej sieci wodociągowej,
• nie należy kalkulować działu Tymczasowa droga utwardzona dojazdowa do budynku SUW (poz. nr 161, 162, 163, 164, 165, 166).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacjach technicznych, przedmiarach robót i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załączniki do SWZ.
3. Roboty budowlane- instalacyjne:
a) Kompleksowe wykonanie robót instalacyjnych, instalacji elektrycznej i automatyki sterowana dla całej instalacji.
b) Dostawę i montaż kompletnych nowych elementów i urządzeń z uruchomieniem.
c) Dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektu.
d) Wykonanie kompletnego oznakowania obiektów, urządzeń, pomieszczeń, stref i innych elementów instalacji wymagających oznakowania np. tablicy informacyjnej.
e) Opracowanie instrukcji obsługi eksploatacji instalacji i konserwacji urządzeń.
f) Przeprowadzenie rozruchu urządzeń i instalacji.
g) Przeprowadzenie wymaganych prób i badań.
h) Przeprowadzenia szkoleń pracowników Wykonawcy z obsługi instalacji i urządzeń przed przystąpieniem do rozruchu, który będzie później brał udział w rozruchu, potwierdzony świadectwem otrzymanego przeszkolenia.
i) Opracowanie instrukcji obsługi i konserwacji oraz BHP dla instalacji wentylacji.
j) Dostarczenie kompletnej dokumentacji odbiorowej DTR, deklaracji zgodności maszyn i urządzeń z normami lub innymi dokumentami odniesienia dopuszczającymi materiały i urządzenia do stosowania w budownictwie.
k) Zapewnienie serwisu gwarancyjnego wykonanej instalacji przez okres gwarancji.
l) Zapewnienie serwisu gwarancyjnego z czasem reakcji, przybycia i przystąpienia do usunięcia usterek przedstawiciela serwisu Wykonawcy w czasie max. po zgłoszeniu awarii 48 h od momentu wysłania zgłoszenia z zapewnieniem obsługi polskojęzycznej na wszystkich etapach procedury serwisowej, zarówno Wykonawcy jak również serwisu podwykonawców i dostawców poszczególnych urządzeń czy instalacji.
m) Przekazanie niezbędnych danych i dokumentów odnoszących się do realizowanego w zakresie całego procesu inwestycyjnego w zakresie uzyskiwanych opinii, uzgodnień i decyzji zarówno dotyczących prawa budowanego jak i ochrony środowiska.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45000000-7 - Roboty budowlane
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp przed otwarciem ofert udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto 2 117 950,00 zł. Informacja w/w została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 04.07.2024 r. Jest to jednocześnie kwota, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty jaką zaproponował oferent w wysokości 4 190 610,00 zł. znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia zgodnie z art. 255 pkt 3 Zamawiający unieważnia postępowanie
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |