„Modernizacja w Parku Zadole w Katowicach”
ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00399444
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00399444/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-05 12:48
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ab4c9284-2725-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 6340015570
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00399444 z dnia 2024-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja w Parku Zadole w Katowicach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-523
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/zzm1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja w Parku Zadole w Katowicach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab4c9284-2725-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00399444
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00102452/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Park Zadole w Katowicach - park rodzinnej rozrywki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00361956
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZI.261.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn.: „Modernizacja w Parku Zadole w Katowicach”
2. Zakres robót obejmuje:: wykonanie elementów małej architektury (urządzenia ścieżki zdrowia wraz z nawierzchniami bezpiecznymi), ustawienie ławek (wymiana istniejących), koszy, modernizację siedzisk widowni, modernizację nawierzchni widowni.
Sieci uzbrojenia – bez zmian.
Oddziaływanie na środowisko – Brak
Wpływ na higienę i zdrowie użytkowników: brak negatywnego wpływu w okresie eksploatacji, wszystkie urządzenia ścieżki zdrowia powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty lub deklaracje zgodności z obowiązującą normą PN-EN 1176, nawierzchnie w strefach urządzeń wykonane zgodnie z normą PN-EN 1177, umieścić regulamin korzystania ze ścieżki zdrowia, przestrzegać warunków konserwacji i przeglądów urządzeń, wszelkie uszkodzenia natychmiast usuwać (urządzenia mogą być użytkowane wyłącznie jako kompletne), zdekompletowane urządzenie zabezpieczyć przed użytkowaniem do czasu usunięcia uszkodzenia, farby i środki konserwujące stosowane do renowacji urządzeń powinny posiadać stosowne atesty.
3. Lokalizacja - województwo śląskie, miasto Katowice, działki o numerach: 3/2; 4; 5; 7/5, Karta Mapy 99, obręb Dz. Bogucice - Zawodzie 0003, własność - Miasto Katowice.
4. Bilans terenu: Powierzchnia terenu objętego wnioskiem - 14.000 m2 , Powierzchnia nawierzchni mineralnej - 235 m2, Powierzchnia nawierzchni syntetycznej - 87 m2, Powierzchnia nowej kostki betonowej - 65 m2, Przekładka istniejącej kostki betonowej - 605 m2.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z jego wykonaniem określa Załącznik Nr 10 do SWZ, w tym: 1) Przedmiar robót, 2) Opis techniczny z Informacją BIOZ, 3) Rysunki techniczne i konstrukcyjne, 4) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
I. Uzasadnienie prawneArt. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2023r. poz.1605 z późn.zm.) tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”
Kwota brutto jaką Zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 495.566,00 PLN.
II. Uzasadnienie faktyczne
1. W postępowaniu złożono 3 oferty:
Oferta Nr 1
ARSEM Marcin Piaszczak, 40-466 Katowice, ul. Przyjazna 13/2
Cena brutto oferty: 598.566,01 PLN
Oferta Nr 2
MET Michał Piekarz,40-012 Katowice, ul. św. Jana 11/4
Cena brutto oferty: 813.621,38 PLN
Oferta Nr 3
JS INVEST GROUP Sp. z o.o. 44-100 Gliwice, ul. Chorzowska 44C
Cena brutto oferty: 933.565,20 PLN
2. Złożone w postępowaniu oferty znacznie przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec tego Zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art.255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2024-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |