Projekt i wykonanie systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku
Sąd Okręgowy w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00399988
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00399988/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-05 14:19
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-65fb0c1f-12fa-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
- Identyfikator
- 5421965163
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00399988 z dnia 2024-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Projekt i wykonanie systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000321276
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. M. Skłodowskiej-Curie 1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bialystok.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bialystok.so.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-65fb0c1f-12fa-11ef-a7f7-6221b72ad4fc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Projekt i wykonanie systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65fb0c1f-12fa-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00399988
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00249474/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Projekt i wykonanie systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00333565
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.3.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 9888623,36 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5429300,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie a następnie wykonanie systemu klimatyzacji w części pomieszczeń budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku przy ul. A. Mickiewicza 103, 15-950 Białystok – Użytkownika (zamówienie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”).
2. Zgodnie z posiadaną wiedzą Zamawiającego przedmiotowa zadanie objęte nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ani dokonania zgłoszenia zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2024, poz. 725).
3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Zaprojektowanie – opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej składającej się z projektu, przedmiaru i kosztorysu inwestorskiego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla inwestycji o nazwie „Projekt i wykonanie systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego w Białymstoku” wraz z uzyskaniem – jeżeli jest wymagana - ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o przyjęciu zgłoszenia budowy i robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę razem z decyzjami, uzgodnieniami i warunkami niezbędnymi do uzyskania i realizacji zadania.
2) Wykonanie systemu klimatyzacji, w tym:
a) rozbudowa instalacji elektrycznej; dostawa urządzeń klimatyzacyjnych oraz materiałów do wykonania instalacji chłodniczej; wykonaniu przebić w istniejących ścianach i stropach oraz pokryciu dachowym a następnie ich zabezpieczenie; wykonanie instalacji; montaż dostarczonych urządzeń klimatyzacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych; montaż, instalacja, konfiguracja i uruchomienie sterowników zapewniających ciągłość pracy urządzeń; wykonanie instalacji odprowadzenia skroplin, wykonanie konstrukcji wsporczych na jednostki zewnętrzne, wykonanie robót budowlanych polegających na doprowadzeniu do stanu poprzedzającego montaż wszystkich naruszonych konstrukcji i powłok (m.in. izolacja otworów, w tym wykonanie przejść pożarowych); szpachlowanie, malowanie ścian, szpachlowanie i malowanie wykonanych zabudów i powierzchni bezpośrednio z nimi stykających się), uruchomienie, przeprowadzenie prób ciśnieniowych i szczelności wykonanych instalacji. Prace mają być przeprowadzone zgodnie z dokumentacją projektową i obowiązującymi przepisami prawa.
b) wykonanie systemu zdalnego zarządzania systemem klimatyzacji BMS (montaż urządzenia, instalacja, podłączenie, konfiguracja i uruchomienie) umożlwiającego Użytkownikowi zdalne monitorowanie i sterowanie pracą zainstalowanego systemem i poszczególnych jednostek (stan pracy poszczególnych urządzeń, alarm w sytuacji awarii, zmianę zakresu temperatury co 1ºC, zdalne ustawianie innych parametrów pracy, raportowanie).
c) opracowania i przekazania pełnej dokumentacji powykonawczej i udzielenie gwarancji wynikającej ze złożonej oferty
d) wykonywanie wszelkich wymaganych czynności konserwacyjnych i przeglądów zainstalowanych systemów w okresie gwarancji, z wymianą materiałów eksploatacyjnych włącznie – w ramach ceny oferty.
4. Szczegółowe wymagania odnośnie prac projektowych oraz robót budowlanych zawarte zostały w Programie Funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do swz.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45216112-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków sądowych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45442100-8 - Roboty malarskie
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej
31214500-4 - Elektryczne tablice rozdzielcze
31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna
31681000-3 - Akcesoria elektryczne
31681300-6 - Obwody elektryczne
32421000-0 - Okablowanie sieciowe
44322300-6 - Ciągi kablowe
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5334099,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6261930,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5334099,99 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowa Fachowiec Krzysztof Ryszard Dąbroś
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020688541
7.3.3) Ulica: ul. Strzelecka nr 44 m. 59
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-433
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5334099,99 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |