Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej – odcinek w pasie drogi do działki nr 88/1
GMINA GŁUSK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00400044
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00400044/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-05 14:31
- Lokalizacja
- Dominów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a6ebc094-27d5-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 9462579832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00400044 z dnia 2024-07-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej – odcinek w pasie drogi do działki nr 88/1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUSK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019980
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dominów
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-388
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: glusk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a6ebc094-27d5-11ef-a458-c2a7c3d67e031.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej – odcinek w pasie drogi do działki nr 88/12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6ebc094-27d5-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00400044
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028015/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej – odcinek w pasie drogi do działki nr 88/1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w tryb.zamówienia z wolnej ręki w oparciu o art.214 ust.1 pkt.7 ustawy z dn.11 września 2019 r.Prawo zamówień publicznych(Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późń. zm.), na podstawie,którego Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielenia,w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego,dotych. wykonawcy usług lub robót budow., zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych,jeśli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem i całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.Pozostała treść uzasadnienia w informacjach dodat.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ZP.271.9.2023
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej – odcinek w pasie drogi do działki nr 88/1.
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej - odgałęzienia w granicach projektowanego pasa drogowego do działki nr 88/1 w ulicy Lipowej w Kalinówce, Gmina Głusk. Z dokumentacji projektowej wyodrębniono do realizacji w ramach tego zadania odcinek kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej od zrealizowanej w ramach głównej umowy studni znajdującej się w pasie drogowym do granicy działki 88/1.
Zadanie jest realizowane w ramach własnych środków finansowych Zamawiającego.
Zakres realizacji pokazano na załączniku mapowym PZT.
Realizacja budowy sieci kanalizacyjnej (na podstawie załączonej dokumentacji) przewiduje m.in.:
• Przygotowanie kosztorysu ofertowego – jako materiału pomocniczego w rozliczeniach (po podpisaniu umowy),
• Wytyczenie w terenie przez uprawnionego geodetę projektowanych odcinków,
• Frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej wraz z wywiezieniem we wskazane miejsce przez Zamawiającego,
• Od humusowanie odcinków w terenach zielonych,
• Wykonanie wykopów otwartych z odwiezieniem urobku.
• Wykonanie podsypki piaskowej pod rurociągi i studnie.
• Roboty instalacyjno - montażowe rurociągów z rur: PVC DN160mm lub PE100 DN160mm SDR17,
• Zaślepienie na końcach sieci, odcinków przyłączy,
• Wykonanie obsypki, zasypki rurociągów piaskiem,
• Wykonanie wymiany gruntu w wykopach 50% na piasek, natomiast wokół każdej studni należy dokonać pełnej wymiany gruntu do wysokości rzędnej projektowanych warstw konstrukcyjnych odtworzeń,
• Wykonanie zagęszczenia poszczególnych warstw zgodnego z dokumentacją projektową.
• Wykonanie monitoringu TV kanalizacji,
• Wykonanie prób badań i sprawdzeń w ustaleniu z Inspektorem Nadzoru,
• Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej,
• Uporządkowanie i odtworzenie terenu po budowie i pracach,
• Odtworzenie podbudowy nawierzchni dróg,
• Odtworzenie asfaltowej nawierzchni wiążącej. Odtworzenie nawierzchni bitumicznych zgodnie z projektem budowlanym.
• Opracowanie dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (zawierającej m.in.: geodezyjną inwentaryzację, wyniki prób sprawdzeń, pomiarów, wynik inspekcji TV kanałów, rysunki zamienne i powykonawcze z uwzględnieniem zmian ostemplowane przez projektanta I inspektora nadzoru.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WOD-BUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7150200454
7.3.3) Ulica: J. Piłsudskiego 12/1
7.3.4) Miejscowość: Kraśnik
7.3.5) Kod pocztowy: 23-300
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14551,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Pozostała treść uzasadnienia dla zamówienia z wolnej ręki:Zamówienie podstawowe na roboty budowlane pn. „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej” było przedmiotem ogłoszenia w BZP o numerze 2023/BZP 00225301/01 z dnia 19.05.2023 r., nr referencyjny postępowania:ZP.271.9.2023.W przedmiotowym postępowaniu (ZP.271.9.2023) zostały złożone 3 oferty i wybrana jako najkorzystniejsza została oferta Wykonawcy tj. WOD-BUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kraśniku przy ul. J. Piłsudskiego 12/1, 23-200 Kraśnik (umowa z dnia 11.07.2023 r.). W w/w dokumentach zamówienia podstawowego Zamawiający wskazał zakres robót oraz warunki, na jakich zostaną one udzielone w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7) w związku z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp.
Obecne zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, tj. zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ. Opis przedmiotu zamówienia zawarty w SWZ w ramach zamówienia podstawowego przewidywał m.in. realizację budowy sieci kanalizacji sanitarnej (na podstawie załączonej dokumentacji), tj. wytyczenie w terenie przez uprawnionego geodetę, frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej, wykonanie wykopów otwartych, roboty instalacyjno –montażowe rurociągów. Zadanie pn. Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalinówce w pasie drogi gminnej Nr 107098L ulicy Lipowej – odcinek w pasie drogi do działki nr 88/1obejmuje swoim zakresem realizację podobnych robót budowlanych polegających na realizacji budowy sieci kanalizacji sanitarnej. Zamawiający przewiduje realizację opisanego wyżej odcinka w ramach rozszerzenia głównego zadania opisanego umową nr ref ZP.271.9.2023 z dnia 11.07.2023r. Budowa przedmiotowego odcinka jest ściśle związana z zadaniem bazowym i stanowi rozszerzenie zadania głównego o integralny element instalacji w pasie drogi ul. Lipowej w Kalinówce.
Ponadto zamówienie przewidziano w ogłoszeniu nr 2023/BZP 00225301/01 z dnia 19.05.2023 r., całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości oraz nie przekracza 50 % wartości szacunkowej zamówienia podstawowego..
Zgodnie z art. 304 ustawy Pzp do udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki stosuje się przepisy działu II rozdziału 3 oddziału 8 ustawy Pzp, ze zmianami wynikającymi z przepisów działu III rozdziału 4 oddziału 4 ustawy Pzp.
| 2024-07-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |