Usprawnienie gospodarki wodnej na terenie Gminy Janów

Gmina Janów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00182313
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00182313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-09 08:25
Lokalizacja
Janów, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e88e0cd4-2ade-4d3f-9be0-2cd8f9cfb9bb
Identyfikator
5451813564
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00182313 z dnia 2025-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usprawnienie gospodarki wodnej na terenie Gminy Janów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Janów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659326

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Janów

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-130

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 85 7216288

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@janow.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.janow.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://janow.ezamawiajacy.pl/pn/janow/demand/199358/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usprawnienie gospodarki wodnej na terenie Gminy Janów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e88e0cd4-2ade-4d3f-9be0-2cd8f9cfb9bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00182313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00085642/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Usprawnienie gospodarki wodnej na terenie Gminy Janów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie PROW na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00135985

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GR.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usprawnienie gospodarki wodnej na terenie Gminy Janów
1. Przedmiotem zamówienia jest „Usprawnienie gospodarki wodnej na terenie Gminy Janów”.
2. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie następującego zadania:
Zadanie: Wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego oraz robót budowlanych na podstawie tej dokumentacji polegających na modernizacji pompowni wody w miejscowościach Studzieńczyna i Kuplisk gmina Janów w formule „zaprojektuj i wybuduj”, w którego zakres wchodzi:

- budynek techniczny kontenerowy
- Orurowanie zewnętrzne z PE RC
- Orurowanie wewnętrzne ze stali nierdzewnej wraz z armaturą
- Zbiornik wyrównawczy stalowy na płycie fundamentowej o pojemności V50m3 x 2szt.
- Instalacja elektryczna
- Utwardzenie podjazdów i chodników z kostki betonowej
- Ogrodzenie z paneli systemowych o wysokości H=1,7m wraz z bramą wjazdową przesuwną i furtką wejściową
- Pompownia w pełni zautomatyzowana
- Agregat prądotwórczy w systemie automatycznego załączania - zewnętrzny
- Zdalny monitoring
- Wykonanie zjazdu publicznego
- Rozruch technologiczny oraz przeszkolenie pracowników

Zamówienie obejmuje w szczególności:
- sporządzenie projektu budowlanego modernizacji pompowni wody w miejscowościach Studzieńczyna i Kuplisk gmina Janów
- uzyskanie niezbędnych warunków i opinii do projektu, dysponowania terenem do celów budowlanych i późniejszej eksploatacji sieci w formie porozumień z wszystkimi właścicielami (dysponentami) nieruchomości, opinii i uzgodnień wymaganych prawem, decyzji wymaganych prawem (w tym pozwoleń wodnoprawnych; wszelkie uzgodnienia, decyzje i zgody uzyskiwane będą przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i na jego rzecz)
- dokonania skutecznego zgłoszenia robót budowlanych
- obsługę geodezyjną,
- wykonanie robót rozbiórkowych, budowlanych i montażowych na podstawie opracowanego i zatwierdzonych projektu budowlanego,
- przeprowadzenie wymaganych prób i badań
- opłaty za zajęcie pasa drogowego, opłaty za nadzory obce i badania wymagane dla uzyskania itp.,
- inwentaryzację powykonawczą,
- wykonanie tablic informacyjnych

Uwaga:
W trakcie prac związanych z modernizacją pompowni wody w miejscowościach Studzieńczyna i Kuplisk gmina Janów wykonawca będzie musiał zapewnić ciągłość dostarczania wody.

3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
4. Wspólny Słownik Zamówień CPV:

45000000-7 Roboty budowlane
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, roboty ziemne
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei, wyrównywanie terenu
45300000-0 Przygotowanie terenu pod budowę
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2025-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane