„Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej”
Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00402522
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00402522/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-09 09:01
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a84eb5fb-0c67-11ef-9b7e-467806a93518
- Identyfikator
- 7252132934
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00402522 z dnia 2024-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a84eb5fb-0c67-11ef-9b7e-467806a935181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a84eb5fb-0c67-11ef-9b7e-467806a93518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00402522
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042310/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.34 Budowa tężni solankowej obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00318655
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.36.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy tężni solankowej wraz z przyłączami, oraz elementami małej architektury obok Parku im. A. Struga przy ul. Urzędniczej w Łodzi. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji/uzgodnień/warunków/opinii na prowadzenie robót budowlanych, zakup i montaż tężni i elementów małej architektury, wykonanie nawierzchni przy tężni oraz założenie/odtworzenie trawników.
2. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
a) Wykonanie dokumentacji projektowej, w tym wykonawczej,
b) Uzyskanie wszelkich ostatecznych pozwoleń/opinii/decyzji umożliwiających realizację robót budowlanych,
c) Wygrodzenie i zabezpieczenie terenu trwałym ogrodzeniem,
d) Wykonanie przyłącza wodociągowego tężni,
e) Wykonanie konstrukcji drewnianej tężni wraz z wypełnieniem jej tarniną,
f) Wykonanie instalacji wod.-kan. tężni,
g) Wykonanie automatyki tężni wraz z oświetleniem konstrukcji tężni,
h) Wykonanie nawierzchni przy tężni,
i) Montaż elementów małej architektury,
j) Uporządkowanie terenu budowy,
k) Wykonanie dokumentacji powykonawczej i wszelkich instrukcji dotyczących użytkowania obiektu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający - Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich, stosownie do dyspozycji art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej „Ustawą”, unieważnił ww. postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 Ustawy, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Uzasadnienie faktyczne i prawne unieważnienia postępowania:
Uwzględniając okoliczności odrzucenia oferty nr 2 złożonej przez Wykonawcę Firma KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Produkcyjno Handlowa Usługowa-Export Aldona Grabowska-Pajdak, jedyną ofertą w postępowaniu pozostała oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE AQUARIUS Marek Środa Międzyrzecze Dolne, nr 195, 43-392 Jasienica za cenę 721 560,20 zł brutto, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 350 000,00 zł brutto.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków na realizację przedmiotowego zamówienia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE AQUARIUS Marek Środa, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 721560,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 721560,20 PLN
| 2024-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |