„Przebudowa zbiornika retencyjnego i zagospodarowanie terenu przyległego w Płoskini dz. Nr 105/2, 88/5, 87, 255 obręb Płoskinia”

GMINA PŁOSKINIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00402914
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00402914/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-09 10:36
Lokalizacja
Płoskinia, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-77ddacd8-2c8a-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
5821623710
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejBudowa obiektów inżynierii wodnejUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

REJONOWY ZWIĄZEK SPÓŁEK WODNYCH ZAKŁ.EKSPLOATACJI SYSTEMÓW MELIORACYJNYCH BRANIEWOBraniewo, PL · lot 0
482 387,73 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00402914 z dnia 2024-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa zbiornika retencyjnego i zagospodarowanie terenu przyległego w Płoskini dz. Nr 105/2, 88/5, 87, 255 obręb Płoskinia”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PŁOSKINIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748034

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płoskinia 8

1.5.2.) Miejscowość: Płoskinia

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-526

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 556208600

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ploskinia.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ploskinia-ug.bip-wm.pl/public/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-77ddacd8-2c8a-11ef-86d2-4e696a6d8c25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa zbiornika retencyjnego i zagospodarowanie terenu przyległego w Płoskini dz. Nr 105/2, 88/5, 87, 255 obręb Płoskinia”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77ddacd8-2c8a-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00402914

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020829/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa zbiornika retencyjnego i zagospodarowanie terenu przyległego działka nr 105/2; 88/5; 87 obręb Płoskinia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

PROW 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00369042

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SO-I.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 391298,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest: „Przebudowa zbiornika retencyjnego i zagospodarowanie terenu przyległego w Płoskini dz. Nr 105/2, 88/5, 87, 255 obręb Płoskinia”
Przedmiot zamówienia należy wykonać wg formuły „zaprojektuj i wybuduj”
2. Zakres robót wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje m.in.:
1) Prace projektowe:
Prace projektowe dla w/w zadania obejmują:
a) Wykonanie projektu Budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń (w imieniu Inwestora) niezbędnego do zgłoszenia robót – 3 egzemplarze,
b) Wykonanie kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem sporządzonym na podstawie PFU złożonej oferty – 2 egzemplarze,
c) Wykonanie dokumentacji wykonawczej – 3 egzemplarze,
d) Wykonanie zestawienia materiałów i urządzeń – 1 egzemplarz,
e) Wykonanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – 2 egzemplarze,
f) Wykonanie projektu powykonawczego – 1 egzemplarz.
2) Roboty budowlane- instalacyjne:
a) Kompleksowe wykonanie robót związanych z zamówieniem.
b) Dostawę i montaż kompletnych nowych elementów i urządzeń z uruchomieniem.
c) Dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektu.
d) Wykonanie kompletnego oznakowania obiektu, stref i innych elementów instalacji wymagających oznakowania np. tablicy informacyjnej.
e) Przeprowadzenie rozruchu urządzeń i instalacji.
f) Przeprowadzenie wymaganych prób i badań.
g) Dostarczenie kompletnej dokumentacji odbiorowej DTR, deklaracji zgodności z normami lub innymi dokumentami odniesienia dopuszczającymi materiały i urządzenia do stosowania w budownictwie.
h) Wykonanie prac innych wynikających z zapewnienia realizacji wymagań niniejszego PFU, a niezbędnych do funkcjonowania obiektu.
i) Przekazanie niezbędnych danych i dokumentów odnoszących się do realizowanego w zakresie całego procesu inwestycyjnego w zakresie uzyskiwanych opinii, uzgodnień i decyzji zarówno dotyczących prawa budowanego jak i ochrony środowiska.
3) Założenia PFU należy traktować jako nadrzędne, jednakże zaleca się dokonanie wizji terenowej i sprawdzenie miejsca robót oraz ich otoczenia celem weryfikacji założeń programu funkcjonalno – użytkowego (przedmiary stanowią uzupełnienie i są dokumentem poglądowym). Przedstawione założenia PFU są koncepcją czyli materiałem wyjściowym dla Wykonawcy do sporządzenia własnych opracowań w celu realizacji inwestycji. Wykonawca jest zobowiązany do weryfikacji podanych rozwiązań koncepcyjnych poprzez wykonanie własnych obliczeń w zakresie konstrukcji poszczególnych elementów opisanych w PFU.
3. Sporządzona Dokumentacja musi spełniać obowiązujące przepisy i warunki techniczno – budowlane oraz być opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ( Dz. U. z 2020 r. poz. 1609).
4. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 99 ustawy Pzp. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli Wykonawca dokumentacji nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Przedmiot zamówienia winien być opisany zgodnie z art. 101 Ustawy Pzp.
5. Dokumentacja techniczna winna uwzględniać zapisy art. 100 Ustawy Pzp. tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeżeli wymagania, o których mowa w ust. 1, wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu”.
6. Szczegółowy zakres zadania określają Program Użytkowo –Funkcjonalny stanowiący załącznik do SWZ oraz przedmiar robót (dokument poglądowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 482387,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 482387,73 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 482387,73 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rejonowy Związek Spółek Wodnych Zakład Eksploatacji Systemów Melioracyjnych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5820003514

7.3.3) Ulica: Przemysłowa

7.3.4) Miejscowość: Braniewo

7.3.5) Kod pocztowy: 14-500

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 482387,73 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane