Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Niepołomice.
Gmina Niepołomice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00403579
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00403579/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-09 12:52
- Lokalizacja
- Niepołomice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-54beb66f-23fc-11ef-a500-1a0072d5d2bd
- Identyfikator
- 6831395375
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00403579 z dnia 2024-07-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Niepołomice.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13
1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-ProPublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Niepołomice.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54beb66f-23fc-11ef-a500-1a0072d5d2bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00403579
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050102/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja dróg gminnych w zakresie wykonania podbudowy i nakładki asfaltowej ( FOGR )
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00355523
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 503196,36 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Niepołomice w miejscowościach: Słomiróg o długości około 600 mb na dz. nr 36, Zabierzów Bocheński o długości około 1000 mb na działce nr 250 oraz Wola Batorska o długości około 1050 mb na dz. nr 139.
Opis przedmiotu zamówienia
W odniesieniu do drogi zlokalizowanej w Słomirogu:
a) Wykonanie wykopów mechanicznych - gr. Kat. I-VI z odwozem urobku na odległość 1 km - 150 m3;
b) Wykonanie warstwy z kruszywa łamanego o grubości 10 cm - 1500 m2;
c) Ścinanie lub uzupełnienie istniejących poboczy do wymaganej grubości oraz wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o grubości 15 cm po zagęszczeniu i osiągnięcia stopnia zagęszczenia podanych w ST - 300 m2, pobocza obustronne o szerokości 2 x 25 cm.
W odniesieniu do drogi zlokalizowanej w Zabierzowie Bocheńskim:
a) Wykonanie wykopów mechanicznych - gr. Kat. I-VI z odwozem urobku na odległość 1 km - 300 m3;
b) Wykonanie warstwy z kruszywa łamanego o grubości 10 cm - 3000 m2;
c) Ścinanie lub uzupełnienie istniejących poboczy do wymaganej grubości oraz wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o grubości 15 cm po zagęszczeniu i osiągnięcia stopnia zagęszczenia podanych w ST - 500 m2, pobocza obustronne o szerokości 30 cm.
W odniesieniu do drogi zlokalizowanej w Woli Batorskiej:
a) Wykonanie wykopów mechanicznych - gr. Kat. I-VI z odwozem urobku na odl. 1 km - 472 m3;
b) Wykonanie warstwy wyrównawczej z mieszanki mineralno-asfaltowej grysowej AC11W i AC16W o grubości zmiennej po zagęszczeniu wraz z oczyszczeniem oraz skropieniem warstwy poprzedniej lub istniejącej emulsją asfaltową - 236 t;
c) Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm - 3150 m2;
d) Ścinanie lub uzupełnianie istniejących poboczy do wymaganej grubości oraz wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o grubości 10 cm po zagęszczeniu osiągnięcia stopnia zagęszczenia podanego w ST - 630 m2, pobocza obustronne o szerokości 30 cm.
Uwaga:
a) Wykonawca w cenie ofertowej uwzględni projekt organizacji ruchu na czas budowy i uzgodni ten projekt z zarządcą ruchu oraz uzyska opinię z Komendy Powiatowej Policji.
b) Wykonawca na swój koszt wykona wytyczenie drogi na której będzie prowadził roboty budowlane.
c) Wykonawca zobowiązany jest do oferty dołączyć kosztorys ofertowy sporządzony metodą uproszczoną. W kosztorysie należy ująć wszystkie pozycje zawarte w przedmiarze robót dołączonych do SWZ (bez scalania lub rozszerzania poszczególnych pozycji) z podziałem na poszczególne drogi.
d) W przypadku nie dołączenia kosztorysu do oferty lub pominięcia pozycji w złożonym kosztorysie lub złożeniem kosztorysu bez podziału na poszczególne drogi cała oferta zostanie odrzucona, jako niezgodna z warunkami zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa obejmująca przedmiar robót, mapy oraz STWIORB.
4. Miejsce wykonywania zamówienia:
Drogi gminne w miejscowościach: Słomiróg (działka nr 36), Zabierzów Bocheński (działka nr 250) oraz Wola Batorska (działka nr 139).
5 Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy
Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp.
a) Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności
w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności w zakresie robót drogowych.
b) Wymóg nie dotyczy osób kierujących budową, osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, wykonujących usługi dostaw materiałów budowlanych.
c) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
d) Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
e) Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 478782,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 546284,43 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 478782,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Wielobranżowa MATRAB Marian Kaptur
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6811003886
7.3.3) Ulica: ul. Zarabie 21a
7.3.4) Miejscowość: Dobczyce
7.3.5) Kod pocztowy: 32-410
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 478782,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
| 2024-07-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |