Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej dla budynku B7 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej

POLITECHNIKA ŁÓDZKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00404385
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00404385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-09 17:32
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4e98febc-2f16-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
7270021895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00404385 z dnia 2024-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej dla budynku B7 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA ŁÓDZKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001583

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Politechniki 6

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 93-590

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.) Numer telefonu: 42-631-29-30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.wojciechowska-cholewa@p.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.p.lodz.pl/ Platforma zakupowa Zamawiającego - https://plodz.ezamawiajacy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://plodz.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej dla budynku B7 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e98febc-2f16-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053353/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnych dla budynków Wydziału Budownictwa, Architektury i Inzynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00376713

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: W6.262.2.ZP.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 160000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej dla budynku B7 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa kanalizacji ogólnospławnej dla budynku Budownictwa ( B7) Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki.
2. Zakresem robót objęta jest przebudowa istniejącej zewnętrznej kanalizacji ogólnospławnej dla budynku Budownictwa (B7) na nową instalację o większej przepustowości, umożliwiającą odprowadzenie ścieków bytowych i wód opadowych z budynku.
2.1. Zakres robót obejmuje:
- demontaż istniejącej instalacji kanalizacji ogólnospławnej,
- roboty ziemne – wykopy
- wycinka drzew na inwestycji
- roboty montażowe (montaż nowej instalacji o przepustowości 250 mm)
- próby hydrauliczne i szczelności instalacji ,
- wywiezienie zdemontowanych instalacji,
- końcowe prace porządkowe,

3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 2 do SWZ – DOKUMENTACJA TECHNICZNA (DT). Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określono w następujących dokumentach:
3.1 Przedmiarze robót - stanowiącym Załącznik nr 2.1 do DT;
3.2 Specyfikacji Technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - stanowiącym Załącznik nr 2.2 do DT;
3.3. Planie sytuacyjnym/opisie technicznym /rysunkach – stanowiących Załącznik nr 2.3 do DT;
3.4. Opinii geologicznej wraz z załącznikiem - stanowiących Załącznik nr 2.4 do DT;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Jednocześnie Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu została złożona 1 oferta przez Wykonawcę:
1. A.HAK Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o., Franciszka Plocka 7, 94-106, Łódź

Zaoferowana przez Wykonawcę A.HAK Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o. cena za wykonanie przedmiotowego postępowania znacznie przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na jego sfinansowanie tj. o kwotę 95 847,07 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z powyższym postanowił unieważnić przedmiotowe postępowanie.
Różnicę pomiędzy złożoną ofertą, a kwotą przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia przedstawia poniższa tabela

Lp./Nazwa (firma) i adres Wykonawcy 1. A.HAK Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o., Franciszka Plocka 7, 94-106, Łódź
Wartość złożonej oferty przez Wykonawcę 287 820,00 PLN
Kwota przeznaczona przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia
191 972,93 PLN
Różnica pomiędzy złożoną ofertą a kwotą przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia (- 95 847,07 PLN).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane