„Remont pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18”
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00404911
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00404911/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-10 09:36
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c2cd496c-06dc-11ef-9b7e-467806a93518
- Identyfikator
- 002333177
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00404911 z dnia 2024-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002333177
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Malmeda Icchoka 8
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-440
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: (85) 879 79 50
1.5.8.) Numer faksu: (85) 879 79 51
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mopr.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bipmopr.um.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://moprbialystok.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2cd496c-06dc-11ef-9b7e-467806a93518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404911
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045629/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont dachu budynku położonego w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18 oraz remont budynku położonego w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00308682
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 234717,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu robót budowlano-remontowych w zakresie remontu pokrycia dachowego oraz uszkodzonego parapetu wraz z pracami towarzyszącymi w budynku położonym w Białymstoku przy ul. Klepackiej 18.
2. Krótki opis robót budowlanych, będących przedmiotem niniejszego zamówienia:
a) prace remontowe poprzedzone pracami przygotowawczymi w zakresie zabezpieczenia terenu,
b) prace rozbiórkowe istniejącego pokrycia dachowego z uwagi na wady trwałe, które, zgodnie z wykonaną ekspertyzą techniczną dachu budynku, powodują m.in. miejscowe zalania obiektu,
c) prace demontażowe w zakresie demontażu i ponownego montażu z materiału z odzysku instalacji odgromowej po naprawie (zaślepieniu) otworów montażowych po wieszakach instalacji wewnętrznej w płycie stropodachu,
d) wykonanie systemowych klinów spadkowych ze styropapy attyki w brakujących miejscach,
e) wykonanie ponownego pokrycia z papy po uprzednim zagruntowaniu powierzchni,
f) wykonanie niezbędnej obróbki blacharskiej oraz jej uszczelnienie na styku ścian/ obróbka blacharska,
g) naprawa parapetów ze stali ocynkowanej wraz z naprawą szpalety zewnętrznej, poprzez miejscowe uzupełnienie tynku. Miejscowo zaleca się umycie elewacji, zastosowanie preparatów antyglonowych wraz z ewentualnym przemalowaniem wymaganych miejsc/płaszczyzn,
h) wykonanie wymaganych pomiarów instalacji odgromowej,
i) wywóz i utylizacja papy.
3. Szczegółowy opis zakresu robót oraz technologię ich wykonania określają:
a) projekt architektoniczno-budowlany,
b ) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
c) przedmiar robót,
d) wzór umowy,
będące załącznikami do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymienioną w pkt 3., dokumentacją projektową, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przepisami bhp i ppoż., wytycznymi SWZ oraz obowiązującymi przepisami i normami.
5. Pomimo opisu przedmiotu zamówienia zawartego w dokumentacji, o której mowa w pkt 3., Zamawiający informuje o możliwości dokonania przed złożeniem oferty wizji lokalnej budynku, w którym wykonywany będzie przedmiot zamówienia, w celu oszacowania przez Wykonawcę, na jego własną odpowiedzialność, kosztów i ryzyk oraz wszelkich danych jakie mogą okazać się niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty na wykonanie robót będących przedmiotem niniejszego zamówienia. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Przeprowadzenie ewentualnej wizji lokalnej odbywa się na koszt własny Wykonawcy.
6. Zasady ogólne dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość zastosowanych materiałów i urządzeń oraz wykonywanych robót,
2) Do wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zakupić, dostarczyć i zamontować urządzenia i materiały nowe, dobre jakościowo, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w dokumentacji projektowej, odpowiadających wymogom ustawy z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021r. poz. 1213) oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy, posiadających dopuszczenie do obrotu oraz dokumenty potwierdzające, w stosunku do użytych materiałów i urządzeń, dopuszczenie do stosowania w budownictwie takie jak: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości,
3) Wykonawca wykona wszelkie roboty towarzyszące, tymczasowe, porządkowe i zabezpieczające, które są niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, a także zorganizuje i utworzy zaplecze wykonywanych robót. Roboty te Wykonawca ujmie w kosztach ogólnych budowy.
4) Z uwagi na to, że prace budowlane będą prowadzone na terenie czynnego obiektu Zamawiającego, Wykonawca przez cały okres realizacji robót, i w każdym obszarze prowadzonych robót zobowiązany jest tak je organizować i prowadzić, aby ograniczyć do minimum uciążliwości i zagrożenia z tym związane,
5) Wykonawca powinien przewidzieć i uwzględnić w kalkulacji ceny wynagrodzenia ofertowego, wykonanie pełnego zakresu robót, który w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wynikać będzie z dokumentacji projektowej, rozwiązań technicznych i materiałowych,
6) Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
7. Warunki rękojmi i gwarancji:
a) Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 60- miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane, licząc od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, potwierdzonego pisemnym protokołem podpisanym bez zastrzeżeń przez strony umowy, a w przypadku usuwania wad ujawnionych podczas odbioru, po podpisaniu protokołu ich usunięcia.
Wydłużenie okresu gwarancji skutkować będzie przyznaniem Wykonawcy dodatkowych punktów w kryterium „Okres gwarancji”, opisanym w pkt 19 SWZ,
b) rękojmię za wady ustala się na okres trwania gwarancji,
c) jeżeli warunki gwarancji udzielonej przez producenta materiałów i urządzeń przewidują dłuższy okres gwarancji niż gwarancja udzielona przez Wykonawcę – obowiązywać będzie gwarancja w wymiarze równym okresowi gwarancji producenta. Jednocześnie Wykonawca zobowiązany będzie do poinformowania Zamawiającego o tym, czy i na jakie materiały i urządzenia obowiązywać będzie gwarancja producenta i na jaki czas została ona udzielona, ze szczególnym obowiązkiem Wykonawcy przekazania kart gwarancyjnych,
d) Wykonawca dostarczy, przed końcowym odbiorem przedmiotu zamówienia, odpowiednie karty gwarancyjne producentów, jak i podpisaną Kartę Gwarancyjną, której wzór stanowi załącznik do wzoru umowy, będącego załącznikiem nr 12 do SWZ,
e) okresy gwarancji udzielane przez Podwykonawców powinny odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę i liczone będą od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 315057,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 517716,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 315057,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOWNICTWO ALFIX Jerzy Kostecki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 050008801
7.3.3) Ulica: Upalna 15 lok. 7
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-668
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 315057,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-08-198.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |