Docieplenie stropu poddasza budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka w Krakowie.
MAŁOPOLSKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00405124
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00405124/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-10 10:23
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8d0fa75e-007d-11ef-b81b-aebd110f5279
- Identyfikator
- 6772351458
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00405124 z dnia 2024-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Docieplenie stropu poddasza budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka w Krakowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MAŁOPOLSKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121385785
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubelska 23
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-003
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mcdn.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mcdn.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mcdn_krakow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Docieplenie stropu poddasza budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka w Krakowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d0fa75e-007d-11ef-b81b-aebd110f5279
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00405124
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00015983/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku MCDN Ośrodka w Krakowie, ul.Garbarska 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00303273
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 218073,94 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na ,,Dociepleniu stropu poddasza budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka w Krakowie ul. Garbarska 1”, w ramach zadania inwestycyjnego nr 0-00000-0346-MCDN pn. ,,Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynku MCDN Ośrodka w Krakowie, ul. Garbarska 1”.
Budynek MCDN Ośrodka w Krakowie, ul. Garbarska 1 - dawny Pałac Mostowskich/Tyszkiewiczów, w którym będzie odbywał się remont jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A – 323 L. dz. KL.V. 680/309/75 z 19.11.1975 r. oraz znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego Kleparza wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-648. Budynek Oficyny znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Budynek MCDN Ośrodek w Krakowie jako budynek użyteczności publicznej obejmuje: Pałac Tyszkiewiczów, tj. budynek główny Pałacu, Oficynę i łączącą oba budynki przewiązkę.
2. Remont dotyczy docieplenia stropu poddasza zarówno budynku głównego jak i Oficyny. Zakres rzeczowy remontu obejmuje:
1) zdjęcie górnych warstw posadzkowych stropu poddasza do poziomu deskowania;
2) ocieplenie stropu poddasza nieużytkowego wełna mineralną;
3) wykonanie podłogi technicznej z płyt OSB na legarach, nad projektowanym ociepleniem poddasza.
UWAGA:
Przedmiot niniejszego zamówienia nie obejmuje remontu instalacji centralnego ogrzewania w budynku MCDN Ośrodka w Krakowie, ul. Garbarska 1, który już został wykonany. Remont dotyczy tylko docieplenia stropu poddasza zarówno budynku głównego, jak i Oficyny.
Docieplenie stropu poddasza:
1) w budynku Pałacu i Oficynie, gdzie występuje strop drewniany – winno obejmować demontaż górnych warstw posadzkowych z cegły na zasypie, do górnej warstwy deskowania; położenie na stropie izolacji termicznej z wełny mineralnej, pomiędzy projektowanymi legarami; przykrycie wełny płytami OSB mocowanymi do legarów,
2) w budynku Pałacu, gdzie występuje strop gęstożebrowy przy klatce schodowej – winno obejmować położenie na stropie izolacji termicznej z wełny mineralnej, pomiędzy projektowanymi legarami; przykrycie wełny płytami OSB mocowanymi do legarów.
Strop nad piętrem jest na belkach drewnianych: po usunięciu warstw posadzkowych, na górnej warstwie deskowania,po rozłożeniu folii należy położyć legary drewniane , co 2-3 m wzmocnić dodatkowo poprzecznymi deskami, między legarami wykonać izolację cieplną z wełny mineralnej gr.20 cm, całość należy wykończyć podłogą techniczną z płyt OSB gr. 22 mm mocowanych do legarów, z pozostawieniem 2 cm przerwy wentylacyjnej między izolacją, a płytami.
UWAGA! Wymiary legarów różnią się w zależności od rodzaju warstw stropów:
1) w części budynku głównego oraz we wschodniej części Oficyny zakłada się legary 4/22 cm, w części zachodniej Oficyny legary 4/15cm.Legary należy układać w rozstawie co 80 cm, z poprzecznym usztywnieniem co 2-3m, na podkładach z papy.
2) strop nad piętrem gęstożebrowy: w części budynku głównego – Pałacu, strop wykonany jest jako strop Akermana, strop analogicznie jak w przypadku stropu drewnianego po ułożeniu legarów ocieplić termicznie wełną mineralną
i wykończyć płytami OSB gr. 22 mm.
W zakresie remontu winny być ujęte również wszelkie prace towarzyszące niezbędne do prawidłowego i kompleksowego wykonania przedmiotu robót budowlanych, w tym zabezpieczenie lamp sufitowych, ciągów komunikacyjnych przed zniszczeniem folią ochronną. Wykonawca musi zabezpieczyć miejsce pracy poprzez oddzielenie tego miejsca od pozostałej części budynku tak, żeby zminimalizować przedostawanie się pyłu poza teren wykonywania robót.
3. Docieplenie stropu poddasza wykonywane będzie w budynku Ośrodka czynnym 5 dni w tygodniu (z wyłączeniem świąt) w godzinach od 6.00 do 20.00. Zamawiający dopuszcza udostępnienie dla Wykonawcy budynku Ośrodka również w soboty w ustalonych wcześniej godzinach, w razie zaistnienia takiej potrzeby po powiadomieniu z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem Zamawiającego przez Wykonawcę.
4. Wszystkie użyte materiały muszą odpowiadać ustaleniom odnośnych norm
i posiadać stosowne atesty lub świadectwa dopuszczenia do stosowania w budownictwie.
Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Przedmiotu Umowy przy pomocy osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia oraz wyposażonych
w odpowiedni sprzęt i narzędzia, jak również do oznakowania terenu budowy, zapewnienia nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy, zapewnienie zabezpieczenia przeciwpożarowego, usuwania na bieżąco awarii związanych
z prowadzeniem budowy, wykonania zabezpieczeń w rejonie prowadzonych robót.
Za wywiezienie i utylizacji gruzu pochodzącego z rozbiórki stropu odpowiada Wykonawca robót, który załączy do dokumentacji powykonawczej karty przekazania odpadów do utylizacji.
Roboty zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami, normami, a w szczególności z przepisami Prawa Budowlanego oraz na ustalonych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 2 do SWZ.
5. Szczegółowy zakres robót określony jest w Załączniku nr 4 do SWZ tj.: w dokumentacji projektowej. Zamawiający informuje, że zamieszczony w postępowaniu przetargowym przedmiar robót jest jedynie materiałem pomocniczym/informacyjnym. Oferent powinien dokonać sprawdzenia tych danych (przedmiaru) pod względem ilości jak również zakresu i dokonać swoich obliczeń w oparciu o dostarczoną wraz z SWZ dokumentację projektową. Oferent ponosi pełną odpowiedzialność za ważność i prawidłowość przedstawionej swojej oferty bez względu na ujęte w przedmiarze pozycje robót.
Przedmiar ma charakter jedynie pomocniczy ułatwiający Wykonawcy przygotowanie oferty. Przedmiar jest opracowaniem wtórnym do projektu i specyfikacji technicznych i to nie on determinuje zakres prac objęty przedmiotem zamówienia. Dokumentacja projektowa ma charakter nadrzędny w stosunku do przedmiaru robót. Wykonawca przy ustalonym ryczałtowym wynagrodzeniu, będzie miał obowiązek wykonać w trakcie realizacji zamówienia również ten zakres, który nie został ujęty w przedmiarze, ale został objęty udostępnioną przez Zamawiającego całą dokumentacją przedmiotu zamówienia; brak pewnych elementów w przedmiarze nie zwalnia wykonawcy
z realizacji prac objętych projektem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 263219,46 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 274796,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 263219,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAWOR SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 869-199-89-55
7.3.3) Ulica: SOLSKIEGO 9
7.3.4) Miejscowość: BRZESKO
7.3.5) Kod pocztowy: 32-800
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 263219,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |