Usługa aktualizacji oraz rozbudowy systemu Xpertis ERP wraz z dostawą dwóch serwerów

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00182749
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00182749/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-09 10:29
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9930589-f65f-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
Identyfikator
7770002062
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie oprogramowaniaUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaSerwery

Wykonawcy

1 przyznane

ASSECO BUSINESS SOLUTIONS SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 0
710 366,43 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00182749 z dnia 2025-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa aktualizacji oraz rozbudowy systemu Xpertis ERP wraz z dostawą dwóch serwerów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000849327

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Noskowskiego 12/14

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-704

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ibch.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://portal.ichb.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


naukowo-badawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa aktualizacji oraz rozbudowy systemu Xpertis ERP wraz z dostawą dwóch serwerów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9930589-f65f-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00182749

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Usługa może być zrealizowane tylko przez określonego wykonawcę z następującego powodu:
brak konkurencji ze względów technicznych.

Uzasadnienie faktyczne: w dokumentach postępowania (z powodu braku miejsca)

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR 217/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest podniesienie posiadanej przez Zmawiającego wersji systemu Xpertis ERP do wersji 12.51 wraz z niezbędną w tym celu dostawą dwóch serwerów oraz rozszerzeniem funkcjonalności tego systemu o moduł Businesslink, zawierający m.in. wymagane przez przepisy powszechnie obowiązujące funkcje związane z wprowadzeniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), zgodnie z wymaganiami określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do Zaproszenia i umową zawartą z Wykonawcą zwane dalej „Zamówieniem”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

48820000-2 - Serwery

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 710366,43 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 710366,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 710366,43 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Business Solutions SA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222612717

7.3.3) Ulica: ul. Adama Branickiego 13

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-972

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 578100 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-30
2025-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi