Modernizacja infrastruktury społecznej w gminie Pawłów

Gmina Pawłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00408121
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00408121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-11 12:06
Lokalizacja
Pawłów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2188577-28a7-11ef-a458-c2a7c3d67e03
Identyfikator
6641964396
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychNadzór nad projektem i dokumentacjąKalkulacja kosztów, monitoring kosztówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budynkówWznoszenie konstrukcji budynkówRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty murarskieWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty szklarskieRoboty elewacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00408121 z dnia 2024-07-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury społecznej w gminie Pawłów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłów 56

1.5.2.) Miejscowość: Pawłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-225

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 2720-16-14

1.5.8.) Numer faksu: 41 272-16-70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@pawlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2188577-28a7-11ef-a458-c2a7c3d67e03

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury społecznej w gminie Pawłów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2188577-28a7-11ef-a458-c2a7c3d67e03

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00408121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00061815/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku Urzędu Gminy w Pawłowie w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00372338

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKiP.271.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 9128481,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, rozbudowa i nadbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania części istniejącego budynku Urzędu Gminy Pawłów wraz z zagospodarowaniem terenu na działkach o numerach ewidencyjnych 319/2, 498/5, 316/2, 317/4, 498/3, 315, 314/1, 498/6, 498/7, 319/3 w obrębie 0018 Pawłów. Przedsięwzięcie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj” (opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych).
Budynek Urzędu Gminy (znajdujący się na działkach nr ewid. 319/2, 498/5 w Pawłowie) składa się z dwóch niepołączonych ze sobą funkcjonalnie części: jedna z nich posiada dwie kondygnacje nadziemne oraz podpiwniczenie, druga - parterowa z podpiwniczeniem.
W ramach przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku Urzędu Gminy oraz zmiany sposobu użytkowania części budynku przewiduje się:
− rozbudowę w kierunku zachodnim obejmującą 4 kondygnacje (piwnice + 3 kondygnacje nadziemne),
− nadbudowę jednej kondygnacji użytkowej w części istniejącej budynku,
− budowę szybu dźwigowego wraz z montażem windy obsługującej wszystkie kondygnacje budynku,
− przebudowę istniejących schodów zewnętrznych,
− częściową przebudowę istniejących ścian wewnętrznych w budynku,
− ocieplenie istniejących ścian zewnętrznych,
− wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
− zmianę konstrukcji dachu nad całością obiektu,
− wykonanie zjazdu do garażu trzy-stanowiskowego wraz z murami oporowymi,
− przebudowę układu funkcjonalnego budynku.
W budynku będzie mieścił się Urząd Gminy, Urząd Stanu Cywilnego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
W części centralnej parteru przewiduje się pomieszczenia biurowe Urzędu Gminy, w których będą obsługiwani interesanci. W części wschodniej budynku - sala ślubów dla max. 50 osób wraz z szatnią. Przy wejściu do budynku od strony północnej - biuro podawcze, w pozostałej części budynku - pomieszczenia biurowe, dwie klatki schodowe łączące kondygnacje oraz pomieszczenia socjalne, pomieszczenie porządkowe i zespoły higieniczno - sanitarne. W poziomie parteru mieścić się także będą pomieszczenia na użytek apteki oraz poczty z osobnymi wejściami.
Na I piętrze - pomieszczenia biurowe do obsługi interesantów, dwa zespoły higieniczno - sanitarne, serwerownia, sekretariat z zapleczem, gabinet Wójta oraz sala konferencyjna dla ok. 30 osób. Na II piętrze – pomieszczenia biurowe, zespoły higieniczno - sanitarne, pomieszczenie gospodarcze. W kondygnacji podziemnej przewidziano pomieszczenia archiwum, pomieszczenia gospodarcze, kotłownie, WC z przedsionkiem, a także garaż trzystanowiskowy.
Dostępność dla osób niepełnosprawnych zostanie zapewniona poprzez platformę zewnętrzną oraz windę.
Koncepcja zagospodarowania przewiduje utrzymanie dotychczasowej lokalizacji obiektu. Zmieni się jego obsługa komunikacyjna. Utrzymany zostanie obecny dojazd poprzez istniejący zjazd publiczny z drogi publicznej – wojewódzkiej (dz. nr 191) za pośrednictwem drogi pożarowej na działkach nr ewid. 319/2, 498/5, 319/3, 498/6. Dodatkowo zakłada się wykorzystanie drogi wewnętrznej na działkach nr ewid. 317/4, 316/2, 315 a także dz. nr ewid. 318/2. Przy głównym wejściu budynku – część Urzędu Gminy - uformowany zostanie dziedziniec wejściowy wyposażony w oświetlenie i otoczony zielenią.
Na przedmiotowym terenie zlokalizowany będzie zespół parkingowy dla samochodów osobowych i osób niepełnosprawnych.
Powyższe zadania mają na celu poprawę standardów obsługi interesantów Urzędu Gminy w Pawłowie, Urzędu Stanu Cywilnego w Pawłowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pawłowie.
Zamawiający planuje etapowanie inwestycji.
Etap 1 obejmować będzie:
- wykonanie wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką i skalą trudności wykonania zadania;
- wykonanie dokumentacji projektowej, bazującej na załączonej do PFU Koncepcji (uwzględniając część rysunkową PFU);
- uzyskanie decyzji i zgód administracyjnych niezbędnych do wykonania robót budowlanych – wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę w okresie 4 miesięcy od podpisania umowy;
- rozbiórkę stropów parteru UG – nadmurowanie ścian i wykonanie nowych stropów nad pomieszczeniami apteki. Dopuszcza się rozwiązania zamienne poparte uzyskaniem odstępstwa od warunków technicznych oraz wymaganymi uzgodnieniami.
- wykonanie drenażu zewnętrznego, a jeżeli będą ku temu przesłanki również drenażu wewnętrznego budynku istniejącego i dobudowanego z odprowadzeniem wody;
- zaprojektowanie (ze względu na przepisy p.poż.) dla pomieszczenia kotłowni znajdującego się obecnie w pom. piwnicy innej lokalizacji na parterze lub ostatniej kondygnacji. Alternatywą jest uzyskanie zgody na odstępstwa od Wojewódzkiego Komendanta Straży Pożarnej na podstawie sporządzonej we własnym zakresie ekspertyzy p.poż. i wykonanie rozwiązań zamiennych;
- zabezpieczenie istniejącego budynku przez warunkami atmosferycznymi (różnice temperatur w okresie lato-zima, opady atmosferyczne itp.);
- realizację robót budowlanych dla projektowanej rozbudowy i nadbudowy budynku do stanu surowego zamkniętego;
- wykonanie ocieplenia elewacji całego budynku (styropian/wełna mineralna) z zatopioną siatką w kleju bez wyprawy – gruntować całą powierzchnię gruntem;
- zamontowanie zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej w całym budynku;
- wykonanie robót gwarantujących funkcjonowanie istniejącej części budynku na dotychczasowych zasadach;
- roboty wykończeniowe w części rozbudowanej;
- roboty instalacyjne w części rozbudowanej;
- wykonanie i wprowadzenie do budynku przyłącza: kanalizacji sanitarnej, wodociągowe, gazowe, elektryczne i telekomunikacyjne. Nawierzchnie w rejonie prowadzonych prac należy odtworzyć i przywrócić do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem prac.
Etap 2 obejmować będzie:
− realizację robót budowlanych związanych z przebudową części istniejącej i instalacyjnych w całym obiekcie;
− roboty wykończeniowe w części nadbudowanej i istniejącej;
− roboty instalacyjne w części nadbudowanej i istniejącej;
− wykonanie zagospodarowania terenu wraz ze wszelkimi przyłączami;
− montaż i uruchomienie urządzeń technicznych, które są wymagane dla prawidłowej eksploatacji budynku zgodnie z założeniami Zamawiającego;
− wykonanie dokumentacji powykonawczej;
− wyposażenie budynku z wyłączeniem apteki i poczty;
− uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący załącznik do SWZ.
W ramach niniejszego zamówienia realizowany będzie etap I inwestycji.
Wykonawca musi liczyć się z ryzykiem, że rodzaje i ilość robót określonych w PFU mogą ulec zmianie i z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia nie będą traktowane jako roboty dodatkowe. Roboty budowlane odbywać się będą na obiekcie czynnym. Prace uciążliwe związane z hałasem, drganiami, pyleniem oraz utrudnieniami w komunikacji muszą być prowadzone po godzinie 14-tej ze względu na funkcjonowanie Urzędu Gminy.
Prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
Wszystkie zastosowane materiały powinny odpowiadać obowiązującym normom oraz posiadać wymagane atesty i certyfikaty oraz nie mogą stanowić zagrożenia dla higieny i zdrowia użytkowników wg wymogów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. W zależności od zastosowanych materiałów należy bezwzględnie przestrzegać technologii i wymagań producentów. Przed odbiorem końcowym należy przedstawić komplet certyfikatów PZH i załączyć je do dokumentacji odbiorowej.
Uwaga!
Wykonawca ujmie także w kosztach ogólnych:
− Kompleksową obsługę geodezyjną, 3 egz. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej (w tym 1 egz. na nośniku elektronicznym).
− Wykonanie dokumentacji powykonawczej na część dobudowaną;
− Uzyskanie decyzji na częściowe użytkowanie dobudowanej części budynku.
Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia dla Wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty. Wizja lokalna ma na celu zapoznanie się wykonawcy ze specyfiką przedmiotu zamówienia, w tym także uwarunkowaniami jego wykonania.
Termin wizji lokalnej każdy z Wykonawców powinien ustalić indywidualnie z osobami wskazanymi do kontaktu w SWZ mając na uwadze, że wizje mogą być wykonywane wyłącznie w obecności pracowników Zamawiającego i w terminach ustalonych z wyprzedzeniem. Wizja lokalna może odbyć się wyłącznie przed przewidzianym terminem składania ofert. Osoby, które przybędą na wizję lokalną zobowiązane są posiadać przy sobie dokument tożsamości. Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej (wzór protokołu stanowi załącznik do SWZ).
Koszt odbycia wizji lokalnej (związany z dojazdem na miejsce, użyciem własnych pracowników, itp.) oraz odpowiedzialność za interpretację treści uzyskanych informacji i inne skutki odbycia wizji lokalnej ponoszą sami Wykonawcy.
Brak udziału w wizji lokalnej Wykonawcy skutkuje odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pełnej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia na okres minimum 36 miesięcy dla robót budowlanych licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
Przedłużenie min. okresu gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.
Inwestycja dofinansowana jest ze środków pochodzących z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45262522-6 - Roboty murarskie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45441000-0 - Roboty szklarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przepis art. 255 pkt 3 ustawy PZP stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu j.w. wpłynęły 4 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 12 749 000,00 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 11 228 031,90 zł brutto. Zatem zaistniała przesłanka do unieważnienia postępowania, o której mowa w cytowanym wyżej art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2024-07-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane