Modernizacja zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
Miasto Wodzisław Śląski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00408827
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00408827/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-11 13:51
- Lokalizacja
- Wodzisław Śląski, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1d912739-1ccd-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
- Identyfikator
- 6471277603
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00408827 z dnia 2024-07-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Wodzisław Śląski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6471277603
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bogumińska 4
1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@wodzislaw-slaski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wodzislaw-slaski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodzislaw-slaski.logintrade.net/zapytania_email,166566,7b2c58c10ec4dec245607c2e90c3d1e0.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu Śląskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d912739-1ccd-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00408827
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043350/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu Śląskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP-I.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zadania inwestycyjnego jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” modernizacji zabytkowego budynku Publicznego Przedszkola nr 1 wraz z dostosowanie budynku do wymagań warunków ochrony pożarowej oraz rozbiórka segmentu budynku gospodarczego. Budynek położony przy ul. Pośpiecha 7 w Wodzisławiu Śląskim, na działkach 2643/183, 2638/184, 3483/183, 3484/183, 3456/183, 2639/184. Inwestycja będzie obejmowała wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych oraz wykonanie wszelkich prac budowlano-montażowych w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Czterokondygnacyjny zabytkowy budynek obecnie spełnia funkcję budynku użyteczności publicznej. Znajdują się w nim pomieszczenia funkcjonalne dla użytku przedszkola. Oceniany obiekt czynny jest od 6:00 do 17:00. W tym czasie w przedszkolu przebywać może maksymalnie 95 osób w tym 75 dzieci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu złożono 1 ofertę.
Zamawiający na realizację zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 2 540 000,00 złotych brutto. Cena złożonej oferty wynosi 2 750 000,00 złotych brutto i jest o 210 000,00 złotych wyższa od kwoty, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.
| 2024-07-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |