“Budowa Stacji Uzdatniania wody oraz kanalizacji w miejscowości Biały Dunajec”
GMINA BIAŁY DUNAJEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00409090
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00409090/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-07-11 14:34
- Lokalizacja
- Biały Dunajec, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-84326842-2f11-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 7361717680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00409090 z dnia 2024-07-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
“Budowa Stacji Uzdatniania wody oraz kanalizacji w miejscowości Biały Dunajec”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIAŁY DUNAJEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892038
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Pawła II 312
1.5.2.) Miejscowość: Biały Dunajec
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-425
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 182079521
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: adam.kulach@dunajec.net
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bialydunajec.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9346541.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
“Budowa Stacji Uzdatniania wody oraz kanalizacji w miejscowości Biały Dunajec”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84326842-2f11-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00409090
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069900/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa Stacji Uzdatniania Wody oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Biały Dunajec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00376706
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.13.2024.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Budowa Stacji Uzdatniania wody oraz kanalizacji w miejscowości Biały Dunajec” dla części nr 1 zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa stacji uzdatniania wody przy ulicy Skupniowej dla wodociągu obsługującego część miejscowości Biały Dunajec ulice Piłsudskiego, Miłośników Podhala oraz części ulicy Skupniowej" w formule zaprojektuj i wybuduj4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 4606350,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Budowa Stacji Uzdatniania wody oraz kanalizacji w miejscowości Biały Dunajec” dla części nr 2 zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do budynków w miejscowości Biały Dunajec wzdłuż ul. Krajowe”4.5.3.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.5.) Wartość części: 2920535,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Kwoty zaproponowane przez wykonawców (tj: 3 779 245,12 zł brutto oraz 4 606 350,00 zł brutto) znacznie przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj kwotę 2 300 000,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3779245,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4606350,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
We wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5b do Specyfikacji Warunków Zamówienia Zamawiający przewidział płatności tylko w formie zaliczki 5% i pozostała część po zakończeniu całości zadania, natomiast we wzorze umowy nr 5a Zamawiający przewidział płatności w transzach (nie przewidział możliwości wypłaty zaliczki).
Część nr 1 i część nr 2 są ze sobą powiązane terminowo oraz ich płatności muszą być zgodne z promesą przyznaną na te dwie inwestycje z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych oraz zgodne z kwotami poszczególnych transz przewidzianymi w promesie wyliczonymi w oparciu wartość całego zamówienia (część 1 + część 2). W celu prawidłowego rozliczenia całości zadania konieczne jest dołożenie dodatkowej płatności częściowej dla części nr 2 i uszczegółowienie terminów wypłat poszczególnych transz.
Zmiana ta jest zmianą istotną mogącą mieć znaczący wpływ na przebieg całego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2920535,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4009206,12 PLN
| 2024-07-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |